Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Digitális nomád munka =...

Digitális nomád munka = marketinges?

Figyelt kérdés

Digitális nomád féle munka érdekelne. Láttam youtubeon egy videót, 20-on éves fiatalok, digitális nomádok, online dolgoznak, amikor akarnak, onnan ahonnan akarnak.

A közös az volt bennük, hogy mind eladott valamit. Valaki online kurzust, valaki dropshippinggel kínai cuccokat...

Szeretnék belevágni én is ebben.

Kérdésem az lenne, hogy ez a fajta munka arról szól, hogy minden esetben van egy saját weboldalad, amire forgalmat generálsz marketinggel, és ebből élsz? Lényegében mindenki ezzel foglalkozik, aki digitális nomád?


És egy magyarnak mit tudnátok tanácsolni, aki így akar dolgozni? Hogyan kezdjen neki, milyen vállalkozást csináljon? Milyen lehetőségek vannak? Gondolom vállalkozást is kötelező csinálni, nem nagyon vannak cégek, akik csak így alkalmaznak, hacsak nem valami csúcs szuper programozó vagy, nem? 20-on évesen hogy lehet valaki digitális nomád mondjuk legalább nettó 700 ezer forintos keresettel?



jan. 21. 03:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát kicsit azért félresiklottak az információid.


A "digitális nomád" életmód, bármilyen olyan munkával elérhető, amihez nem szükséges személyes jelenlét, vagy céges eszközök.


A céges eszközöket azért írom, mert azt (legalábbis magyar cégeknél) fixen nyilván kell tartani és betartani, hogy az adott eszköz a telephelyen kívül helyileg hol keresendő, elméletileg nem használhatod más helyen.

Más, külföldi cégeknél (Luxemburg, Svájc, USA, Kína, Japán, stb.) ez nem probléma, céges eszközökkel is mozoghatsz.


Az pedig, hogy milyen munka...mint említettem, bármi, amihez nem kell személyes jelenlét.

Ez lehet az általad említett bármilyen online árusítás.

De rengeteg más lehetőség van, pl.:

Copy- és content writing, ghostwriting, szerkesztés/lektorálás, fordítás, médiamunkák (grafika, fotó- és videoszerkesztés), portfóliómenedzsment, social media menedzsment, klasszikus "egyszerűbb" IT munkák (SEO, AdSense, Google Business), virtuális asszisztens,

illetve ezek mellett él a sima freelancerkedés is.


Tehát rengeteg dolog végezhető digitális nomádként.

jan. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bárki lehet "digitális nomád" aki olyan munkát végez, ami full remote-ba végezhető, nem igényel személyes megjelenést.
jan. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2#


Azért vannak korlátai, ha alkalmazottként csinálja.

pl nem dolgozhat külföldről.


Viszont, ha vállalkozóként csinálja, az úgy már jobb.Mehet mindenfele.

jan. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
73%
#3 Alkalmazottkènt is dolgozhatsz külföldről. Ez inkàbb attòl függ melyik cègnèl vagy. Akik nem engedik, azok sokszor a munkahelyi baleset biztosìtàsra hivatkoznak, hisz ha a Kilimanjaron eltöröd a làbad egy üzleti hìvàs közben akkor a cèg nem akarja a helikopter ès orvosi költsègek àràt kifizetni. A kockàzat minimalizàlàsa èrdekèben sok cèg nem engedi meg de főleg most covid utàn bőven talàlni olyan cègeket is, akik igen.
jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És külföldi országoknál, ahol nincsenek korlátai, hogy céges eszközzel merre mozogsz, ott annyi feltétel azért van, hogy az adott országban legyen bejelentett lakcímed, adózás szempontjából? Tehát ha én jelentkezek egy USA-s melóra, akkor azért ott kell lakjak, vagy nem?


Vannak oldalak, ahol lehet magunkat hirdetni copywriting vagy fordítás melókra, de ahogy láttam eléggé telített a piac, és nagyon olcsón vállalják ezt sokan.

jan. 22. 03:17
 6/7 BeefEater ***** válasza:
64%

Mindenhol van valami korlátja. Ha EU-n belül mozogsz, akkor is: ha adó szempontból rezidens leszel egy országban, akkor a munkáltatódnak is kell oda adót fizetnie utánad és betartania a helyi jogszabályokat veled kapcsolatban.

Ha EU-n kívülre utazol, akkor még bonyolultabb a helyzet.


Ha a munkáltatónak elmondod, hogy hol vagy, akkor be akarják tartania jogszabályokat és ennek a legegyszerűbb módja az, hogy nem engedik, hogy másik országból dolgozz. Ha nem mondod el nekik, akkor valószínű megszeged a saját munkaszerződésed és ezért kirúghatnak ha kiderül.


"Tehát ha én jelentkezek egy USA-s melóra, akkor azért ott kell lakjak, vagy nem?"

Legálisan kell, hogy tudj munkát vállalni ott (tehát kell zöldkártya).


Ha digitális hajléktalan...akarom mondani nomád akarsz lenni, akkor a legegyszerűbb, ha országon belül csinálod. Aztán valószínű hamar meg is unod, mert kényelmes munkakörülmények nem lesznek.

jan. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb ha elmész egy olyan céghez dolgozni, ahol elsősorban remote munkavégzés van, és csak opcionális az irodába járás. Ott kipróbálhatod kicsiben, leginkább belföldön, ha kicsit is rugalmasak, akkor EU-n belül, hogy mennyire jön ez be neked. Több SSC is van már ilyen. Lesznek kötöttségeid, munkaidőben, ebben-abban, de ha nem lennének, akkor is le kell dolgoznod x órát egy héten hogy legyen pénzed. A nettó 700-at mondjuk eleinte felejtsd el. Aztán meglátod mennyire éri meg idegen helyen, potenciálisan kényelmetlen körülmények, instabil net, fizetős szállás stb. mellett hómofiszozni, amikor ezt otthonról is lehet. Persze, ha huszonéves lennék, lehet hogy engem is vonzana mondjuk havonta székhelyet változtatni és csak szállásért, nem lakásért fizetni, de akárhogy vesszük ez drága mulatság.

A te nomádjaid pedig valószínűleg abból élnek hogy készítenek egy kurzust amit eladnak, és arról van szó benne hogy hogyan csinálj egy kurzust amit eladhatsz, és arról van benne szó hogy hogyan csinálj egy kurzust... ez a 2020-as évek MLM-je, csodálom hogy még mindig nem uncsi. Mondom ezt én aki 2011-ben olvasta Tim Ferrist ami kábé tönkretette az akkori életemet.

jan. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!