Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magas fizetés miért tesz...

A magas fizetés miért tesz más emberré?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni egy raktárházban, majd szépen lassan felküzdve magam eljutottam az IT szektorig. 8 óra munka mellett minden nap a szabad időmben IT dolgokat tanulmányoztam. Végre olyan helyre kerültem ahol elő léptettek és a fizetésem 10 szer annyi mint amennyit kerestem 7 éve a raktárházban.


Mondhatni az élet eléggé könnyűvé vált számomra. De a környezetemben a családtagok és barátok maradtak azon szinten ahol voltak és soha nem tudtak feljebb kerülni.


A barátaimmal megosztom, hogy dolgozok, milyen sikereket értem el, de a pénzt soha. Viszont könnyen láthatják, hogy jobban élek mint ők. Autó, ház, nyaralás, éttermek.


Ennek az lett az eredménye hogy szépen lassan elkezdtek lemorzsolódni. Először nem értettem, de aztán rájöttem, hogy ez lehet az oka.


Rendben, ezt elfogadom, megértem. Az emberek általában irígyek és másban keresik a hibát. Nem tudom hogyan tudnék segíteni rajtuk. Látom hogy hónapról hónapra élnek, állandóan panaszkodnak, nem tudnak semmi életcélt teljesíteni.


Bennem lehet a hiba amiért nekem össze jött? Vagy az emberek alapból ilyenek, ha valaki anyagilag rendben van, az egy rossz ember? Rosszul érzem magam emiatt, és úgy nem hiszem hogy ez bármikor is javulhat.



jan. 25. 23:39
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát! Nagyon örülök, hogy ennyien megosztottátok velem a véleményeteket, nagyra értékelem. Ebből rengeteget tudok meríteni és felhasználni arra hogy elgondolkodjak azon merre is vagyok.


Néhányan nagyon bele találtak a mi történhetett, hogyan alakult ez ki, milyen választások vezettek ahhoz hogy néhányan eltűntek az életemben.


Igen 30 éves vagyok. Amikor elkezdődött az hogy feljebb és feljebb kerülök karrierben, akkor kezdtek el jönni a legelején a kérdések, "hol dolgozol most", "hogy érted ezt el", "mennyit lehet keresni ilyen helyen" stb...


Az egésznek az elején nem gondoltam arra, hogy a pénzügyek vagy a fizetések megosztása a barátaimmal, akik erősen érdeklődnek ezután mennyire toxikus lehet. Miközben ők folyton arról panaszkodnak, hogy nem elég a pénz semmire. Így jószívűen segíteni akartam nekik elhelyezkedni olyan helyen ahol anyagilag össze tudják szedni magukat. Voltak két olyan barátom is akik több mint egy hónapot töltöttek el nálam, úgy hogy mondtam nekik nem kell semmit fizetniük nekem, se a számlába. Ők hamar vissza tértek a korábbi életükhöz, és itt ért véget a történet velük.


Nem értettem miért történhet ez, így befejeztem mindenféle olyan dolog megosztását a barátaimmal ami munkával vagy fizetéssel kapcsolatos. Ennek kb 3 éve.


Miután elkezdtem dolgozni a jelenlegi helyen, ezután nyílt meg jobban számomra a világ anyagilag és tudtam venni házat, kocsit, illetve elmenni nyaralni bármikor bárhová.


Nem szeretek "puccus pubok"-ba járni vagy váltogatni a helyeket VIP jegyekkel, jobban szeretem az egyszerűbb dolgokat. Néha felvetődött, hogy jó lenne elmenni arra bulihelyre ahova régen jártunk, de senkinek nem volt pénze, így saját zsebből álltam az emberek fuvarozását, illetve a egész estét. Nekem többet ér a barátság és a jó kapcsolat mint bármennyi pénz.

jan. 26. 15:55
 22/33 anonim ***** válasza:
90%

Az is egy leereszkedés, a másik lenézése, megsértése tud lenni, hogy majd te fizetsz mindent. Akarva, akaratlanul ott van a dolog mélyén, hogy azért kell neked fizetni, mert ő nem engedheti meg magának, bezzeg te igen. Neked lehet, hogy ez aprópénz, de neki nem. Ő nem engedheti meg magának, ezzel kiszolgáltatott neked. Sok ember nem szeret aránytalanul nagy ajándékokat kapni. Sok esetben minél szegényebb valaki, annál kevésbé szeret akár kis értékű ajándékokat is kapni. Nevezheted ezt büszkeségnek, vagy csak erkölcsi tartásnak.


Persze ahogy sok nő is élvezi, hogy meghívják erre-arra, kap ajándékba ezt-azt, úgy a barátok közt is előfordulhat, hogy valaki boldogan elfogad kisebb-nagyobb ajándékokat, lehetőségeket. Csak ha te így viszonyulsz az emberekhez, helyzetekhez, akkor nagyon könnyen kialakulhat, hogy az ilyen emberek kezdenek el a környeztedben többségbe kerülni. Akiknek lényegében megveszed a barátságát azzal, hogy neked van pénzed és nem sajnálod rá, hogy legyen társaságod. Mások meg kikopnak mellőled, mert számukra ez kellemetlenebb, mint vonzó.

Sok embernek még az is nehezen feldolgozható, hogy tanácsokat kap az életéhez. Mindegy, hogy ezek jó vagy rossz tanácsok, meg tudja-e csinálni, amit javasolsz, vagy eleve képtelen rá. Az emberek többsége csak panaszkodni akar egy jóízűt. Kiventilálni, hogy mi a gondjuk és ettől jobban érzik magukat. Nem tanácsokra és megoldásokra van szükségük. Csak panaszkodni akarnak és hallgatóságra, megértésre, együttérzésre vágynak, semmi többre. (Bizonyos helyzetekben különösen a nőkre jellemző ez, de férfiak is elég sokszor tudnak így viselkedni - anélkül, hogy ők maguk felfognák.) Lehet, hogy egyébként máskor még a tanácsokra és egyéb segítségre is vevők, de nem biztos, hogy akkor, ott és úgy, ahogyan te elővezeted. Akkor lehet, hogy csak egy kis együttérzés kéne.

jan. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
'10szer annyi" jah, ujabb kamu kérdést láthatunk...
jan. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Akik megjegyzéseket tesznek kicsit csipkelődve erre, hogy te probaltal előre jutni azok sosem voltak igazi barátok. Max haverok. Kifejezett barátból kevés van, a haverok meg jönnek mennek.
jan. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Kis hazánkban nemigen van kultúrája a jólét egyszerű elfogadásának, elég világos okokból. Nem látom át, mi a lélektana ennek, de a jelenség egyértelmű. Alapjáraton kevés az általános tapasztalat az ilyesmivel. A hiányos tudás helyét szokás szerint átveszik az ostoba belemagyarázások, pl hogy biztos meleg szarig benyaltál valakinek, biztos nem tiszta ügy valahol, meg hát egyébként is, ti azoktól veszitek el, akiknek nincs. Azért csalafinta a dolog, mert sok esetben nem teljesen nulla ezeknek az igazságtartalma, így aztán élből védekező pozícióban találod magad, ha belemész ezekbe a blőd játszmákba. Ha csendesen odamondod, hogy ennyire keresett, amit csinálsz, és kész, esetleg kimondod így a száddal, hogy elég nagy szerencséd volt, hogy nagyon megmaradt a fejedben a tanulnivaló, sikerült jó referenciák szerzésével indulni, csomó ember mezei jóindulatán múlt, akkor tematizálod a beszélgetést ebbe az irányba, és lesznek, akik tovább gombolyítják a fonalat errefelé, ami egyúttal kondícionálja őket a pozitívabb, lehetőségeiknek megnyíló gondolkodásra kicsit minden egyes alkalommal, és persze vonzódni kezdenek ezekhez a beszélgetésekhez, mert jó. Néhányakat megtaníthatsz együtt örülni egyvalaki sikereinek.
jan. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, hogy a jó akaratnak ennyi hátul ütője lehet, és ennyire romboló hatású. Szerettem volna a barátaimmal időt tölteni, elmenni kikapcsolódni, de nem akartam hogy a nehezen megszervezett programot azért kelljen lemondani, mert épp hó vége van, és nincs rá pénz. Pénzt bármikor lehet szerezni, de a lehetőségek könnyen elúsznak, úgy ahogy az idő is eltelik.


Látom részben az én hibám is, hogy így alakult. Talán amikor jön egy lehetőség és azt mondják hogy most nem lehet mert:

-nincs pénz

-túlóráznom kell, hogy következő hónapban legyen pénzem


Akkor nem arra kellene törekednem hogy más problémáját megoldjam, hanem csak elfogadni, hogy oké rendben akkor majd máskor. Persze a máskor soha nem jön el.


Azt sem szeretném, hogy ez miatt úgy gondolják, hogy mivel én megtehetem, miért nem fizetek nekik mindent? Bonyolult és nehéz megtalálni a középutat.


Láttam néhányan itt kérdezték, hogy mit dolgozok, és hogy lehet 10szer annyi a fizetésem mint 10 éve.


10 éve a BOSCH egyik raktárházában dolgoztam havi 130 ezer ft-ért. A szabadidőmet főleg programozással, fejlesztéssel és automatizálások megismerésével töltöttem. Cél eszközöket készítettem hobbiból nyaklaptól kezdve, a forrasztásokon keresztül a programozáson át, egészen a 3D nyomtatott burkolatig.


Most egy cégnél dolgozok, mint programozó/automatizáló ahol egyedi cél szoftvereket készítünk olyan ügyfelek számára ahol az előre elkészített programok közül egyik sem megfelelő. Ezen kívül biztosítjuk az ügyfeleknek a biztonságos, titkosított adatküldést mindenféle formátumban sFTP,AS2,API,direct adatbázis updaton keresztül.

jan. 27. 12:40
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Az még istenes is. Én épp 10 éve jöttem el az egyik munkahelyemről, ahol iformatikusként (amolyan "mindent is" én csináltam) dolgoztam. Kis cég volt és kiszúrták a szememet 130 nettóval. Utána én néztem nagyot, mikor az új munkahelyemen (nagy multi) kértem 150 nettót és kaptam 200-at.
jan. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Ja, és azóta nekem is közel tízszerese a keresetem, mert most egy Német cégnek fejlesztek vállalkozóként.
jan. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"Nem gondoltam volna, hogy a jó akaratnak ennyi hátul ütője lehet"


Nem véletlenül tartja a mondás, hogy a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. (Nem pont emiatt mondják, de itt is aktuális.)


Az emberi kapcsolatok és gondolatok meglehetősen összetettek, sok féle tényező befolyásolja őket. Érdemes az érzelmi intelligenciára, empátiára, kommunikációs készségekre nagyobb figyelmet fordítani, értő figyelemmel közelíteni másokhoz és jobban figyelni rá, hogy ők mit éreznek, gondolnak, ahelyett, hogy te mit szeretnél (pl. velük lenni). Nem utolsó sorban a különböző szeretetnyelvekre is érdemes figyelmet szentelni, meg hogy az ezek közötti kommunikációt hogyan tudod megvalósítani, mert az, hogy valakinek milyen a szeretetnyelve nem csak szerelemben és párkapcsolatban fontos tényező, hanem egy barátság, vagy bármilyen más személyes kapcsolatnál is.


Érdemes figyelmet fordítanod a személyes fejlődésedre is, nem csak az anyagi gyarapodásodra.


Egy ilyen nyilvános fórum nem alkalmas mély és részletes segítségnyújtásra, csak ötlet felvetésekre. Érdemes lenne ezzel elmenned egy pszichológushoz, akivel a konkrétumok mentén részletesen átnézitek, hogy kivel miért alakult úgy a kapcsolatod, ahogyan és melyik esetben mit hogyan kellett volna, vagy lehetett volna máshogyan csinálni. Ez már tanulságnak is jó lehet, de abban is nagyon sokat segíthet, hogyan tudnád most még ezeket a kapcsolatokat megmenteni, vagy új alapokra helyezni.

jan. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Két dologgal tudnám a helyzetet jellemezni amiről a kérdés szól.


1. Kevés a hely a hegycsúcs tetején, de a magány annál több!

2. Bármennyi pénzed is van, időt nem vehetsz rajta!

jan. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!