Nem lesz nyugdíjam?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. 2 hétig voltam alkalmazott, 6 hónapig voltam katás vállalkozó. Most úgy néz ki év végén fogok magánszemélyként adózni. A tb-et fizetem havonta.


Akkor most nem lesz nyugdíjam? Tervben van, hogy akkor vállalkozásban adózom, de külföldi cégre. Így jár a nyugdíj?



jan. 27. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha raksz félre akkor lesz. Ha nem, akkor lehet hogy lesz még állami pár ezer forint értékben de megélni abból biztos nem fogsz.
jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Ez meg messze van de a jelenlegi allas szerint egy KATA-s vallalkozo nem sok nyugdijra szamithat.


Ha kulfoldre adozol akkor az ottani nyugdijfelteteleket kell megerdeklodnod. Nalunk kb 10 ev munka utan jar a nyugdij ha elerem a nyugdijkorhatart de Magyarorszagon ha jo tudom 20 ev munkaviszony kell, ami nekem nincs meg szoval jelenlegi allas szerint en nem fogok Magyarorszagrol nyugdijat kapni. Innen kintrol sem mert meg nincs meg a 10 evem de kozelebb vagyok a nyugdijhoz itt mint a magyar nyugdijhoz, az biztos.

jan. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
tb-nek semmi köze a nyugdíjhoz.
jan. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Járni jár mindenkinek, csak nem mindenkinek jut.


És ez a jövőben egyre inkább így lesz, hisz minden pilótajáték összeomlik egyszer.

jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Te a Magyar államtól már ne remélj értékelhető nyugdíjat, mert nem lesz, aki kitermelje. Talán kapsz majd annyit, hogy épp éhen ne halj, de semmire nem lesz elég. Már persze, ha megéred a korhatárt, ami addigra tuti lesz vagy 80 év.
jan. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Nyugdíja mindenkinek akkor lesz ha gondoskodik róla maga.
jan. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Fölösleges ezen aggódnod.

Azért építik le az egészségügyet, hogy kimúljunk nyugdíj előtt.

jan. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Huhh..hat 26 eves vagy, szoval fiatal.. neked mar tuti nem lesz nyugdijad..
jan. 28. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tesó
febr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!