Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban nem lehet bejelenteni...

Feketeaangyall kérdése:

Valóban nem lehet bejelenteni engem alkalmi munkavállalóként? Külhoni magyar vagyok, kettős állampolgár, egyetemi hallgató Magyarországon, csak nincs TAJ számom, helyette otthoni (szerbiai) betegbiztosításom van.

Figyelt kérdés

A munkaadóm könyvelője azt mondja,hogy engem TAJ szám nélkül nem lehet foglalkoztatni. Lehet végül arra kényszerülök, de alapból nem szeretném lemondani az otthoni betegbiztosításomat (mivel egyszerre csak egy országban lehet), mert otthon is sokat vagyok azért.

Esetleg erről információt hol tudnék szerezni? A könyvelő a bevándorlásiakat ajánlotta, viszont nekem ez kicsit ellenszenves mert én nem vagyok bevándorló... Teljes jogú magyar állampolgár vagyok.

Nagyon örülnék ha valaki tudna erről pontos információt adni!



#munka #diákmunka #alkalmi munka #TAJ szám #külhoni magar #magyar-szerb
jan. 31. 13:21
 1/9 hájaaa ***** válasza:
33%
Megfizetsz egy magánegészségbiztosítást, amit el fognak fogadni. Generali, unionnál lehet érdeklődni
jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van magyar állampolgárságod tudsz szerezni TAJ számot. Nem kell hogy érvényes legyen, azzal már utána be tudnak jelenteni EFO-ra. Kormányhivatalba kell menni.
jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
Milyen derék rendszer. Én is kettos állampolgár akarok lenni.
jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kormányablak intézménybe be kell fáradni és elmondják.
jan. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
hát, nehéz kérdés, egyrészt lehet hogy a bevnádorlásiban még segíteni is tudnának, lévén külföldről betelepülő egyénről van szó, de hát a nagymagyarkodós hiszti nagyon fontos... szerb állampolgárság, szerb biztosítás, magyarországi munka, ez a bevándorlásiak hatásköre. de akkor inkább csak rohadj itt munka nélkül, úgyis kap a fajtád mindenféle támogatásokat magának.
jan. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Betegbiztosításod nem csak egy országban lehet, hanem akár 500 országban is, csak éppen nem célszerű. Ha Magyarországon kikéred a TAJ-t, és biztosítási jogviszonyt létesítesz, akkor addig szüneteltesd a szerbiait. Amit a könyvelő mondott, márpedig az a helyes, a bevándorlásihoz kell fordulnod, meg az ep-hez. Ez nem azt jelenti, hogy te bevándorló vagy, vagy ne lennél teljesjogú magyar állampolgár, a Magyarországon született magyar állampolgárokra ugyanez vonatkozik, ha pl külföldi munka után térnek haza. Az ellenszenves itt egyedül te vagy, talán néznél utána, hogy magyar állampolgárként milyen jogok és kötelességek vonatkoznak rád. Az állampolgárság nem csak egy darab papír, hanem jogkövetkezményei vannak.
jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hájaaa ***** válasza:
Akkor leírom még1x, megfizetsz pl egy generali private care egészségbiztosítást minimál csomaggal. Havi életkortól függően 5-10ezer forint körüli összeggel és elfogják fogadni. Az ukránok, afgánok, afrikaiak ezt a csomagot választják, és innentől kezdve minden munkavállaló befogad. Nem fizet kb semmire de legalább munkád lesz.
jan. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hájaaa ***** válasza:
*munkaadó
jan. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Személyes okmányaiddal befáradsz a közeli kormányhivatalba, és kéred, hogy képezzenek neked TAJ-számot. Kb. 5 perc az egész és kapsz róla egy kártyát, hogy mi a TAJ-számod. Gond megoldva.


Alkalmi munkavállalóként amúgy sem számítasz biztosítottnak (TB. törvény szerint).

febr. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!