Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gáz ha sok munkahelyem volt?

Gáz ha sok munkahelyem volt?

Figyelt kérdés

2017-ben tettem le a szakmunkás vizsgát mint hegesztő,de nem igazán szeretem csinálni. A munkával sose volt problémám,de a megbecsülés hiánya hogy le néznek,hogy “te csak egy szakmunkás vagy” meg hasonlók és az alacsony bérsáv kiábrándított. Hegesztőként és karbantartóként dolgoztam főként,gyárakban és lakatos műhelyben. Gép és szerkezet lakatos munkákhoz is értek,rajzolvasás stb. De nem igazán éri meg mikor elmegyek egy interjúra és tavaly bruttó 340-et kínáltak hegesztő-lakatos pozícióban,így rájöttem hogy csak akkor tudok magasabb bérbe kerülni ha gyakran váltok munkahelyet,mert tapasztalataim alapján évi max. 3-4 százalékos emelést adnak,akkor is ha 30-40 százalékos világpiaci infláció van. Ezzel a módszerrel néha 10-20 százalékkal magasabb bért is kaphatok. De viszont a gyakori helyváltásokat nem nézik jó szemmel sok helyen,azonban én idén töltöm a 27-et és eddig egy 22 éves autót és és 2-3 évente egy új telefont tudok venni magamnak. Gyűjtögetni is próbáltam,mondták sokan rakjak félre,évi 3-400 ezret el tudnék rakni,de a mai ingatlan árak mellett ez édes kevés. Plusz ha mindig csak a spórolás a cél a fiatal korom amikor élni kéne az életet,elvesztegetem. Így is több évet csesztem el mint gondoltam. Most estin munka mellett folytatom az érettségit aztán tovább tanulok és remélhetőleg ezáltal jobb pozícióba tudok kerülni idővel. Érdekelne hogy vagytok e így hasonló képpen mint én és érdekel hogy ti hogy próbáljátok orvosolni a dolgot. Külföldre nem szeretnék menni,itt vannak a családom,barátok,testvérem nem szívesen hagynám itt őket.

Nem utolsó sorban Borsod megyében élek.



febr. 5. 07:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%

"azonban én idén töltöm a 27-et és eddig egy 22 éves autót és és 2-3 évente egy új telefont tudok venni magamnak."


Ez gáz, igen. 8 év alatt semmid nem lett, így képzeled el az életed?

febr. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Addig nem gáz amíg önéletrajzba éveket írsz és nem hónapokat.

Helyedben a pénz miatt aggódnék mert ha hegesztőként évi 500 at nem tudsz félrerakni akkor vagy a fizud vagy a kiadásaid nem stimmelnek.

febr. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem gáz, saját példa 17 éves koromban kezdtem dolgozni 29 éves koromig alkalmazott voltam összesen 18 helyen.Soha egyetlen helyről se rúgtak ki.Egy hely volt ahol furán néztek a sok munkahely miatt.Ebböl a 18 helyből kb 10 helyre kifejezetten azzal a céllal mentem hogy elsajátíttsak valamilyen tudást egy adott területen.A többi vakvágány volt.Most két éve egyéni vállalkozóként kamatoztatom megszerzett ismereteket.Nem élek rosszull se én se a családom.
febr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Inkább menj el karbantartónak vagy automatizálás irányba pl. a Maklári Boschba, vagy hasonló helyre. Ott 4 vagy 3 műszakban nettó 5-600 ezret meg lehet keresni.

Az a baj a legtöbb helyen még mindig 10 meg 20 évre keresnek kizsigerelhető munkaerőt, főleg ilyesmi munkakörökben. Az ipar, főleg a gépipar jó 10 év lemaradással követi a nemzetközi trendeket, normális cégnél ha 2 évente váltasz kb. észre sem veszik.

febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

2-es

Inkább a fizetesekkel van probléma. Borsodban jobban keresek karbantartóként mint hegesztőként.

De ha félre is tudnék rakni évi 500at mire mennék vele? Az jelenti 40 év múlva tudok össze szedni 20 milliót. Azzal mire megyek? Úgy főleg hogy borsodi kis városban is kb 25 milla egy kisebb családi ház. 😂

Ezért gondolkodom inkább diplomában. Nem telik 40 évbe és jobban lehet keresni vele.

febr. 5. 12:37
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mai világba ez már megszokott! Nézd meg a statisztikát hány céget jegyeznek be meg törölnek évente...A melóhelyek sincsenek máshogy plusz te is költözhetsz! Én eddig 5x költöztem életembe és még csak 40 múltam! volt eddig vagy 30 melóhelyem és 4 szakmám van!
febr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem diplomával leheg jól keresni hanem céggel! Nézzed meg az osztalékokat a kötelező éves pénzügyi beszámolókban! Kérdezd le őket az igazságügy minisztérium honlapján!


Legtöbb kft 1-2 tulajdonosú de az is benne van a beszámolóba hogy hányfelé megy az ~éves osztalék!


Aztán inkább ülj le előte!

febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
febr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

"Nem diplomával leheg jól keresni hanem céggel".


Azért ez sem ilyen egyszerű. Nem véletlen, hogy rengeteg cég szűnik meg, a nagyok bekebelezik a kicsiket, éa mint kft-s vállalkozás, hadd mondjam el, brutál, mennyi adó van. Rengeteg.

febr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjuk jó? Rengeteg a kiskapu meg az adóoptimalizálást segítő könyvelő meg tanácsadó is ahogy a stróman is!
febr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!