Táppénz számolás?

Figyelt kérdés

Sajnos több hónapja táppénzen vagyok és egyre kevesebb pénzt kapok táppénz címén, a munkáltatótól kapott bérjegyzéken pedig nem tudok eligazodni. Szeretnék majd bérszámfejtővel konzultálni, de előtte itt kérdeznék, hogy egyáltalán van-e alapja a háborgásomnak.

Bruttó 290.000 volt az alapbérem (ezt még jelenléti bónusz egészítette ki, tudom, hogy az nem számít táppénz számolásnál), erre kaptam kb. 105.000 forint táppénz egy darabig. Decembertől felemelték az alapbért 330.000 forintra, erre már másodszor 101.000 és 92.000 forintot kaptam. Nem hogy nem nőtt az összeg, még kevesebb lett. Reális ez a pénz? Szörnyű ez a helyzet, de ennyiből lehetetlen megélni, ha csak pár ezer a differencia, már az is jól esne. Köszönöm a segítséget!



febr. 10. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Valami biztos nem jo. A tappenz naptari napokra jar es 60% ha regota dolgozol ott. (Errol nem irtal)

Ezek havi kifizetesek? Nem kethetente kapod veletlenul?

febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha jól rémlik, az első 15 nap betegszabadságnak minősül, arra 70%-os fizu jár, utána jön a táppénz, ami 60 vagy 50%.

Szóval ha már hónapok óta otthon vagy, akkor már tényleg táppénzt kapsz, és elhasználtad a 15 nap betegszabit, amire több fizetés jár:/

febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már évek óta ennél a cégnél dolgozom, és igen, az első hónapban 15 nap betegszabadság volt utána már táppénz. Én is mindenhol azt olvastam, hogy 60%-nak kellene lennie, egyelőre kórházi ellátást nem kapok.
febr. 10. 13:44
 4/9 A kérdező kommentje:
Minden hónapban akkor kapom, mint előtte a fizetést, 10-e körül. Sajnos nem kéthetente, egy havi táppénz ennyi. Akkor mindenképp jeleznem kellene, hogy valami nem stimmel ezek szerint?
febr. 10. 13:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a fizetésed nőtt,nem hozza magával a táppénz növekedést is. Az ellátásokat nem az aktuális bérből számolják. A jogosultságot megelőző 3. hónap utolsó napjától visszafelé számított 180 napi bér átlagát veszik alapul, és ennek a napi összegnek kapod a 60%-át. A gyakorlatban ez annyi, hogy ha mondjuk decemberben kezdted a táppénzt, akkor kb a 2023 március -szeptember közötti bért veszik alapul. Sajnos erre a kérdésre konkrét számok, kimutatások nélkül senki nem fog tudni pontos választ adni. A bérpapíron rajta kell lennie az időszaknak, hogy mikorra van kifizetve a táppénz.
febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 5!

Nagyon köszönöm, ez hasznos válasz volt, így már értem, miért ennyi az összeg sajnos. Nem gondoltam, hogy nem az aktuálisból számolják, mert a bérpapíron nem láttam más megjelölt összeget. Köszönöm a segítséget!

febr. 11. 12:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, örülök, ha segíthettem!
febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 100k akkor is keves. Foleg ha mondjuk tavaly is annyi volt. A tappenz naptari napokra jar. Azt irtad regota tappenzen vagy szal pl novemberben mar reg nem a betegszabid hasznaltad, vagyis minden naptari napra kellett volna tappenzt kapnod. Ha belegondolsz, az alapbered 60%a min jarna, ami 250knal is 150k. Raadasul ahogy irtam, tappenzt hetvegere is kapsz.
febr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Közel 5 éve dolgoztam a cégnél normálisan bejelentve, de sajnos idén tavasszal volt közel 3 hónap (ami ezek szerint pont beleesik abba az időszakban, ami alapján számolják a táppénzt), amikor a cég kevés munkára és túl sok emberre hivatkozva megszűntette a szerződésünket és csak egyszerűsített foglalkoztatással mehettünk vissza. Ez akkor hirtelen jó pénz volt kevés munkával (és igazából választásunk sem volt), de a fene sem gondolta, hogy később így megszívom emiatt. Ebből gondolom, hogy a 100000 így kb. kijön sajnos.

Következő hónapban elindítom a leszázalékolást, remélem, ott máshogy számolnak majd.

febr. 13. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!