Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az irodába járás szerintetek...

Az irodába járás szerintetek is teljesen feleslegessé vált 2024-ben?

Figyelt kérdés

Sok ismerőstől hallom, hogy a multija berendeli őket újabban heti többször, miközben mindenki hatékonyabban tudna otthon dolgozni: nem kell órákat utazni adott esetben, njncsenek idegesítő kollégák, vagy más teamek a közelben.


Nálunk ennyi volt az érvelés a cég részéről: vigyünk életet az irodába. Na már most, én más cégek beszállítóival és német anyavállalat ügyfeleivel beszélek, engem kifejezetten zavar, ha ott téblábolnak a kollégák.. Másik indoklás: be kell járni, mert az irodáért fizetnek. Miért nem adják el akkor? Lakhatási problémára is megoldást jelenthetne ez sokaknak. Találkozni meg ígyis-úgyis tud a team, ha előre meg van egyeztetve.


Nagyon azt érzem, hogy a boomer generáció miatt kell bejárnunk, mert ők nem tudnak meglenni az asszony mellett, meg únják magukat otthon, de ezt miért erőltetik másra is?


Mi a véleményetek erről?



febr. 15. 16:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

A mi cegunknel Covidbelott is golt HO egyszeruen nem ferunk el az irodaban annyian vagyunk. En csak azt a felfogast nem ertem, hogy hat ha "covid elott is megoldottuk igy, most is meg fogjuk tudni igy oldani".


Miert nem vonjak le szimplan a konzekvenciakat? Hogy igenis a munkavallalok nagyobb resze dolgozik otthon is, nem kell folyton konteollalni

febr. 16. 01:13
 12/20 anonim ***** válasza:
79%

azért mert magukból indulnak ki, szimplán

ők nem dolgoznának így meg úgy....

a többiek? az le van szarva.

febr. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
58%

"Az irodába járás szerintetek is teljesen feleslegessé vált 2024-ben?"


Szerintem nem.


Van érv mellette és ellene is. Nálunk inkább ellene. Szépen lassan mindenkinek ismét be kell járnia minden nap az irodába. Nálunk. Ezt többen helyeseltük is. Azért nem kell otthon maradni, hogy előtte nap azon fáradozzon valaki, hogy igazolni tudja a másnapi otthoni munkavégzés létjogosultságát, vagy békésen ki tudjon mosni, meg tudjon főzni. 6 fő otthoni munkavégzést igénylőből 5 fő csak ezért ragaszkodik hozzá. Érdemi munka nincs, erre a vezetőség már rájött 1-2 év alatt. Arról már nem is beszélve, hogy helyettük az irodában lévők viszik a nagyobb terhet -> van ügyfélszolgálat.


Fentiekből látszik, hogy ezt is munkaköre válogatja.

febr. 16. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
37%

#11: Ha nem fértek el az irodában, az a szervezetlenséget mutatja. Alapesetben a covid óta mi sem férnénk el az irodában, ha az összes munkavállaló egy napon bejönne. Éppen ezért lett kitalálva egy rendszer, ahol asztalt kell foglalni, így előtte napon tudod, hogy másnap lesz-e helyed. Nem szokott ebből gond lenni, pláne mivel vannak tárgyalók, illetve sima asztalok is, így legrosszabb esetben leülünk oda. Teljesen jól ki van találva a rendszer.

Az meg, hogy a munkavállalók nagyobb része ugyanúgy dolgozik otthon, mint az irodában, mégis melyik statisztikából olvastad ki? Mert szerinted a kollégád majd el fogja mondani neked, hogy ja egyébként tegnap 3 percet dolgoztam, mert wellingtont sütöttem ebédre a kiscsaládnak, a játszótéren voltunk 2-től 4-ig a gyerekkel, és csillog villog a lakás, mert ki is takarítottam főzés után?! Nem tudhatod, hogy ki mit csinál otthon. Persze attól, mert az irodában vagy, még szintén nem biztos, hogy a munkával foglalatoskodsz, de egy fokkal jobban rád tud nézni a főnök. Úgyhogy gyanítom emiatt szeretik kontroll alatt tartani benn az embert. Ami kicsit idejét múlt gondolkodás már, mert szerintem egy vezetőnek tisztában kellene lennie az alkalmazott feladatkörével, mire mennyi idő van hagyva, és ha ezt a kedves dolgozó 4 óra helyett 2 óra alatt képes megcsinálni, akkor egészségére a +2 óra pihenést.

febr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
38%

Persze, ha a 43 és Ádi a wc-kagyló mellé piszkít, aztán a mosatlan kezeivel összefogdossa a konyhai edényeket, én meg ennek következtében gyanútlanul elkapom a fosós-hányós vírust, akkor az én értékrendem ment félre, rám is fér a túlzott itthoni sterilitás után egy kis irodai kiképzés 🤣

Hát kösz, nem. Szerencsére, mint említettem, nálunk önkéntes alapú a bejárás. Jó ideig ez volt az utolsó önkéntes látogatásom, ha nagyon akar majd találkozik velem, aki akar, ott, ahol tudunk.

febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindenki kocka,mint te.
febr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

A fosós-hányós vírus most nagyon durván megy, tobb ismerosom is elkapta, sot az orvosom is mondta, hogy rengeteg a beteg. Gondolom nem mindenki azert kapta el, mert a kollega a koszos kezevel megfogta az edenyt elottuk. :) Egyebkent meg ha ennyire finnyas vagy, akkor ne hasznald a kozos konyhai edenyeket. :) Szamomra is undorito, eszembe nem jutna kozoskodni a benti emberekkel. Viszem magammal az etelhordot es a villat. Nem ulok ra a wc-re + hasznalom a kihelyezett fertotlenitot. Papirral fogom meg a kilincset. Figyelni kell, nem a munkahelyet szidni. Soha semmi bajom nem volt.

Egyebkent meg egy masik ismerosom egy husfeldolgozo uzemben dolgozik, es mondta, hogy bar kaptak oktatast a wc hasznalatrol is, megis 10bol 8 ember nem mos kezet a wc utan. Te meg gyanutlanul megveszed ezeket a termekeket, es el is fogyasztod. Szoval ennyit arrol, hogy a munkahelyen kapsz el minden virust.

febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez erősen ember és körülményfüggő. Az egyik nagy érv a HO mellett az utazás: Nekem fél óra amíg bejutok a munkahelyemre, én már kvázi megszoktam és ez nem olyan sok idő(ráadásul ezt a napi 1 óra utazást is effektíven tanulással töltöm), de érthető, hogy sokan nem szeretik ezt. A másik hogy eléggé közösségi ember vagyok és jól kijövök bármilyen emberrel, a kollégákkal szívesen konzultálok személyesen(gondolom az IT-ban dolgozók nagy része nem ilyen, ezért is preferálhatják a HO-t). Továbbá jönnek kisebb érvek is, például hogy az irodában a cég rezsijét használod, továbbá az információ megszerzése szerintem egy fokkal gyorsabb bizonyos esetekben. Általában egy e-mail-re vagy telefonra később reagálnak az emberek, viszont ha odamész direktbe valakihez egyből hozzájutsz az információhoz. Amúgy meg tökmind1 mit mondunk, összeülhetünk a főnökkel, elmondhatjuk a panaszainkat ő meg továbbítja másoknak és ők valószínű hogy leszarják, kivéve ha valami nagyon fontos munkaerő vagy a cég számára.
febr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

10-es, igazad is van, meg nem is.

A fő probléma nálam a bejárással az, hogy egy olyan munkakörben vagyok szakértő, ami a közelben elég kevés van. Nem lustaságból nem akarok irodába járni, hanem egyszerűen nem tudnám megoldani.

Most a fővárosba járok dolgozni, és amikor iroda nap van, azon a napon 4 órát ingázok. És ez még a városnak az én lakóhelyemhez közelebbi részén van. Viszont ha máshol szeretnék munkát vállalni, akkor már nem biztos, hogy ezt meg tudom tenni. A város másik oldalán heti 2-3 napot biztosan nem tudnék bevállalni, hogy napi 5-6 órát ingázzak. A költözést hagyjuk, tudjuk, hogy milyen ingatlanárak vannak a fővárosban, és eleve koszos, büdös, túlzsúfolt, semmi pénzért nem laknék ott.

Szóval a cégek is jobban járnának, ki tudnák terjeszteni a keresést akár az ország egész területére azzal, ha több home office-t adnának. Ráadásul erre hivatkozva általában alacsonyabb béreket is szoktak adni. Én itt most 20 %-kal többet keresek, mint a saját lakóhelyemen a munkabérek, és még fel lettem világosítva, hogy budapesti viszonylatban igencsak alul vagyok fizetve. Viszont a csapatban mindenki vidéki, szóval ezzel most mindenki jól járt.

Nézegettem más hasonló állásokat, és lenne több is, amire szerintem sikeresen pályáznék, de heti 1-2 nap home office-t ajánlanak csak, amit nekem sajnos kevés.

febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
19: Oke, a te eseted azert mas, en nem is ezekrol az emberekrol beszeltem a 10-es hozzaszolasomban. Nyilvan egy olyan munkavallalo, aki meg csak a kornyeken sem lakik, az legyen home officeban. En 2 honapig ingaztam, 160 km-re laktam a munkahelyemtol es a volt fonokom ennek ellenere elvarta a heti 3 home officet. 6 orakor keltem, beertem fel10-re, majd az este 6-os vonattal indultam, es kb az agyba doltem be mire 9 korul hazaestem. Ezt lehetetlen csinalni, olyan faradt voltam, hogy a munkam rovasara is ment. Ha nem talaltam volna alberletet, azt hiszem hajlando lettem volna hotelszobat is fizetni inkabb 1-1 ejszakaert. Az ilyen esetekben az lenne a szep, ha a munkaltato fizetne a koltseget, vagy kulonben ne kotelezzen bejarasra. Es igen, ezzel egyetertek, ha olyan munkavallalo palyazik a ceghez, aki ritka tudassal bir, de messze is lakik, annal teljesen jol alkalmazhato a home office lehetoseg. Aki viszont kvazi a szekhaz mellett lakik egy utcara, az szerintem ne sirankozzon, ha heti ketszer be kell mennie dolgozni.
febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!