Milyen orvos legyek?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz feladat a szakválasztás, az alábbiak jönnek szóba:

1. körben: aneszteziológia és intenzív terápia, neonatológia, pszichiátria, klinikai onkológia


Tágítva az első kört: infektológia, orvosi rehabilitáció, klinikai mikrobiológia


Ki melyiket választaná, és miért?



febr. 15. 23:31
1 2 3
 1/21 PMC Wagner ***** válasza:
100%
Azt válaszd ami ténylegesen érdekel, elvégre egy hivatásról van szó, ami ha nem érdekel nem is fogod tudni jól csinálni.
febr. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
15%
Neonatalógia szerintem, mert jól hangzik, bár fogalmam sincs róla, hogy mit jelent.
febr. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
8%

Pszichiátria nem igazi orvosi terület.


Haematológiát, mert érdekes, meg dinamikusan fejlődik.

febr. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
De, a pszichiatria is orvosi terulet... orvosi diplomaval lehet valaki pszichiater. Attol, mert a pszichevel foglalkozik, nem kozvetlenul a testtel, meg van orvosi megalapozottsaga. Szerintem nagyon is erdekes aga az orvoslasnak, ezt orvostanhallgatokent irom.
febr. 16. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
17%
Tudom, hogy orvosi kell hozzá, meg szakvizsga, de jelenleg, a magyar klinikumban teljesen komolytalan ahogy dolgoznak.
febr. 16. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy működik a gyakorlatban nálunk, az ami nagyon fejlődést, szemléletváltást alkalmatlan emberek kiszűrését igényelnié.
febr. 16. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
Azért ne beszéld le a kérdezőt erről, csak mert te valamiért pikkelsz a pszichiáterekre.
febr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
16%
Keruld a pszichiatriat. Kegyetlen dolgokat fogsz latni, hallani allandoan. Ki fogszz keszulni mar par ev alatt. aneszteziológia hangzik a legjobban. A tobbi vagy unalmas vagy nagyreszt... halallal szokott vegzodni, aztan jonnek a szulok, es ha lassu a folyamat es nem tudod vegignezni akkor ne (pszich., onk.)
febr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
82%
ja es a legrosszabbb, hogy magyarorszagon nem a gyogyszerpartisag a hagyomany, hanem a gyogyszerellenesseg - sokan fogjak radfogni, hogy a gyogyszer olte meg amit te irtal fel neki es ordibalva utalni fognak.
febr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Próbálok segíteni és egy már végzett szakember, valamit orvosfeleség szemszögéből leírni a véleményemet.

Rengeteg faktora van a kérdésednek, amik befolyásolhatják a döntést: nő vagy? Szeretnél gyermeket vállalni? Vannak számodra fontos hobbijaid?

Ezeket azért kérdem, mert nem érdemes csupán a “tényleg ez érdekel” alapján választani. Vannak olyan specializácaiók amelyeket választva rengeteget fogsz ügyelni, nem lesz szabadidő kvázi és feladtad az életedet a munkádnak. Az orvoslás hivatás, de van mellette egyén és magánélet is, ami valakinél prioritást élvez.

Az aneszt-ITO-t lődd is ki, ha így érzel. Hatalmas a pörgés, rengeteg az ügyelet, hétvége, ünnep. Ezek lehet most jól hangzanak, mert ez az, amire vágysz, de pár év után teljesen ki lehet benne égni. A neonatológia kemény, de szerintem egy hálás terület. Ha jó voltál gyógyszertanból csak akkor ajánlom, dozírozásokat álmodból felkeltve kell tudni.

A pszichiátria nehéz dió lehet, sokan abba is beleőrülnek a végére, de szép szakterület. Az onkót én nem ajánlanám annyira, lelkileg megterhelőbb terület lehet, mint a többi.


Ülj le és jó alaposan gondold át, hogy mi számodra a prioritás. Ha szeretnél jó szakember lenni, de a családoddal is foglalkozni akkor válassz valami családbarát szakirányt mint pl a bőrgyógyászat. Ha viszont szeretnél sokat dolgozni és leterheltnek lenni az anesztet csak akkor ajánlom.


Sajnos a tapasztalatom az, hogy pár év alatt a legtöbb orvos kiég itthon. Én örülök, ha van 1 évben 12 szabad hétvégém, de lehet sokat mondtam…


Sok sikert, hogy megtaláld amit igazán szeretnél és ami igazán beleillik az életedbe!

febr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!