Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy pályakezdő marketing...

Egy pályakezdő marketing specializálr közgazdász mennyit keres Békés megye és környékén?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egyetemre szeptemberben. Érdekel a szakma és ebben is el tudom képzelni a jövőmet, viszont szeretném tudni, hogy ebből a szakmából meg lehet élni egy középszinten?

febr. 18. 00:11
 1/4 Mojjo ***** válasza:
36%
Sokat keres. Munkát. Az már kérdéses, hogy talál-e.
febr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Én egy ilyen diplomával nem kerestem soha rosszabbul nettó 500 ezernél 2005 óta (pedig az már régen volt…), és a legutóbbi fizetésem ezzel + egy MBA-vel nettó 6000 euró volt Németországban (amíg a szakmában dolgoztam).


Viszont meg kell dolgozni a sikerért. Két alapvető irány van: a humán (branding, kreativitás, tartalomgyártás stb.) meg a kvantitatív (kutatás, kampánytervezés, árazás stb.). Plusz az “intézkedés” (G2M azaz ilyenek mint rendezvényszervezés, mindenféle marketinganyagok legyártatása, kampányok kivitelezése, merchandising == áruelhelyezés, logisztika stb.).


Ez jó is a szakban, hogy nagyon rugalmas, mindenféle személyiség otthon érezheti magát benne – de ugyanakkor nagyobb az egyéni felelősséged is, hogy tegyél valamit a sikeredért. Legyél nagyon aktív az egyetemen. Tanulj nagyon szorgalmasan, értsd meg a statisztikát (akár magántanárral, nagyon-nagyon fontos!), indulj el TDK-n és diákversenyeken; képezd magad Udemy-n vagy Courserán, szerezz Google és Meta Ad certifikációkat, és főleg: LEGYÉL GYAKORNOK!! Nagyon fontos legkésőbb az egyetem második évétől kezdve. Tanulj meg angolul C2 szinten (teljesen folyékonyan). Érdemes az adatelemzésre ráfeküdni minimum Excelben profi szinten. És persze minden kreatív cucc jól jön: UX/UI tervezés (van a Google-nek fasza kurzusa és certifikációja ehhez a Courserán!), HTML/CSS ismeret, minimális weboldal-tervezési ismeretek a legnépszerűbb CMS-ekben (Wordpress, Wix stb.); e-commerce ismeretek (Shopify stb.); ha van affinitásod hozzá, akkor fotózás, videózás, podcast-készítés, youtuberkedés stb. stb.

febr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Minimálbér.
febr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Békés az nehez úgy.
febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!