Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit tudtok felrerakni...

Mennyit tudtok felrerakni átlagban a fizetésetekből havonta?

Figyelt kérdés

márc. 1. 18:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

70 ezres villanyszámla? Te jó ég! Az több, mint 1000 kWh havonta! Mi a búst működtettek ti, elektromos pizzakemencét?

Mi home office-ban, állandóan itthon ülve, két számítógép + TV megy állandóan, de nyáron a klímával együtt se fogyasztunk többet, mint 350 kWh.

márc. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
61%

Van házi szerver, igaz az csak 200kwh. Az autó kb 100kwh (most megnéztem, tavaly márc 1 óta összesen 1350 kwh volt az itthoni töltés). A maradékba belefér valamennyi fűtés/klíma, illetve jónéhány hűtő/fagyasztó, illetve napi szinten 2-3x megy a moso(ga)tógép, szárító, HO-ban ülve gép(+monitorok), 3d nyomtató is eszik 10óránként 1-et, ilyesmi. Szóval elmegy. Van, mikor csak 55 a számla, de simán felmegy 70re is. Szerencsére bojler már nincs, a melegvíz már gázról megy (havi ~200 kwh volt az is, de visszakapcsolható, ha elmenne a gáz).

Fogalmam sincs mennyit fogyaszthat a redőny/garázs/kapu, de ilyen berendezésből van 20, és mindennap használjuk, akár többször is. +rengeteg okoscucc, amelyet összeadva jelentősebb kwh-ot tud adni/hó.

Igazából a gázon kívül minden elektromos, vagyis még ahhoz az is kell. Összesen a háznak kb 1500-1700kwh az áramfogyasztása, 2+1 villanyóra van.

Áram nélkül nem tudnánk meglenni :) Nincs olyan dolog, ami ne elektromos lenne, fogkefe, óra, ecigi, bicikli, a wifi eszközök száma ami épp a hálózaton van, az 100, amely szintén jelentősebb havi szinten, kamerákból is van 20.


Hát sok kicsi, sokat használ, sokat fogyasztunk, de ha belegondolok, hogy megéri-e, igazából igen, belefér, és sokkal kényelmesebb a ház működése.

márc. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
61%

Na, akkor ennek fényében tényleg nem tudom, hogy a búbánatba jött ki a rezsicsökkentős bagázsnak az, hogy havi 210kWh az átlagfogyasztás.

És én még azt gondoltam, mi visszük túlzásba, mert egyszerre 15 kütyü van a wifin (telefonok, tablet, laptop, klíma, printer, firestick, hűtő, stb), de nektek aztán tényleg smart home van. :D

Mondjuk nekünk a redőny az manuális, garázs meg 300m-rel arrébb van, mert ez egy lakás. :)

márc. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!