Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány munkahelyed volt eddig...

Hány munkahelyed volt eddig és hány éves vagy?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra irányulna hogy régebben 30-40-50 éve sokkal merevebb volt a munkahely váltás 1 max 2 munkahelyed lehetett.

Ma már sokkal „lágyult” ez a trend.(Több munkahelyed lehet nem kötelező 1 munkahelyen maradnod ha nem akarsz)

Nektek Hány munkahelyetek volt (és meddig maradtatok ott), mióta dolgoztok és hány évesek vagytok?

Erre lennék kíváncsi..

Válaszokat köszi:)



márc. 13. 09:29
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
19-es: 27 év után mi történt ha megkérdezhetem? Csődbe ment a cég vagy felvásárlás, esetleg leépítés?
márc. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
32 éves vagyok, 18 éves korom óta folyamatosan dolgozom, ez a 3. munkahelyem.
márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
32 éves vagyok, a jelenlegi az 5. munkahelyem. :-)
márc. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
Diákmunkákat nem nézve ez a 4. munkahelyem, de a 4-ből 2-nél próbaidő alatt megszűnt a munkaviszonyom, szóval ez a 2. hosszú távú (29/N).
márc. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim válasza:
100%
27 vagyok es ez a masodik munkahelyem. 2 eve dolgozom itt
márc. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

21-esnek!


A főnököm, aki egyben a tulaj is volt, nyugdíjba ment, majd 1-2 évig vitte tovább, de belefáradt. Megbeszéltük, hogy végelszámoljuk a céget és törvényes keretek között elbúcsúzunk a dolgozóktól.

A cég felhalmozott vagyona miatt érdekelte egy másik társaságot, így a főnököm - remélve azt, hogy a dolgozóit jó kezekben tudja majd továbbra is - eladta a céget ennek a másik társaságnak. Onnantól kezdve jöttek a problémák, ugyanis furcsán értelmezte az új főnök a munkáltatói jogokat. Nem is kicsit. Sorban léptek le a dolgozók, 3 éven belül senki nem maradt ott.

Én konkrétan azonnali hatályú felmondással távoztam utolsóként, majd munkaügyi pert indítottam ellene.

márc. 15. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
Ötödik munkahely. Atlag 2 évente váltok. (1,5 - 2,5 ev kB). De sztem manapság már az is ritka hogy, valaki 5 évet marad egy helyen. Nem hogy 10-20 éveket mint régebben
márc. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

#26 Na igen. Amikor egy amúgy jól menő cégnél lecserélődik a vezetőség, ott az esetek többségében negatív irányba viszi a céget.

Én 7 évig voltam egy nagy multinál. Amikor oda kerültem, nagyon jó hely volt, átlag fölötti fizetéssel, megbecsüléssel, bónuszokkal, miden.

Aztán az egész cég amerikai CEO-ja nyugdíjba ment, az új CEO pedig a teljes vezetőséget módszeresen lecserélte 2 év alatt, a cég pedig elkezdett belülről rothadni. A fizuemelések és bónuszok elmaradtak, a munka/magánélet egyensúlya felborult, a beledet kidolgozhattad és nem volt elég a teljesítmény. Sorra mondtak fel olyan kollégák, akik már 8-10-12 éve ott voltak. Fél évvel azután, hogy eljöttem, a korábbi 5 fős csapatunkból már csak a kisfőnök maradt a cégnél. Azóta meg fel is vásárolta a céget egy másik multi. Az új vezetés gyakorlatilag 5 év alatt tönkrevágta a céget.


Egyébként nem csak a 27, de a 10 év is túl sok egy helyen!

márc. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként nem csak a 27, de a 10 év is túl sok egy helyen!"


Ezt nem írom alá. Borzasztóan szerettünk ott dolgozni. Nyilván egy olyan helyet soha nem hagynál ott, amit megfelelő ember vezet, megfelelő képességekkel törvényes keretek között, és tisztában vagy vele, hogy ilyen helyed soha többet nem lesz. Mert rendkívül ritka, hogy kifogjál még egyszer ilyet.

A mostani helyemen 10 éve vagyok. A munkámat szeretem, de kb. ennyi, ami említésre méltó. A többi szóra sem érdemes. Ha nem szeretném a munkámat úgy, ahogy, már rég nem lennék itt.

márc. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
82%
Mernök vagyok, harmadik komolyabb munkahelyem kicsit több mint 6 ev alatt. A berem minden valtasnal jelentősen több lett. Ha első helyemen maradtam volna, sztem kozel sem keresnék ennyit mint most. Szoval aki egy cégnél ücsörög ahol nem feltétlenül van előre neki pozícióban annak van rá eselye hogy anyagilag lemarad !!!
márc. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!