Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkahelyemen hibáztam...

Ha a munkahelyemen hibáztam és kirúgtak érte, de lehet, hogy kiderül a hiba, lehet higy évek múlva vesznek elõ?

Figyelt kérdés
márc. 16. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. Ha a hiba miatt rúgtak ki, akkor már kiderült a hiba.
márc. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezen az ertelmi szinten nem hiszem hogy tul nagy kart tudtal volna okozni
márc. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk csináltam egy hibát, ami miatt kirúgtak, de évek múlva kiderül, hogy még nagyobbat kavartam, mint gondolták, akkor elõvehetnek érte?
márc. 16. 18:34
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Nem
márc. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Igen.
márc. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor rettegjek életem végéig?
márc. 16. 19:46
 7/12 anonim válasza:
92%
A kilépő papírokon szokott lenni egy olyan kitétel, hogy a feleknek egymással szemben további követelésük nincs. Ha kiléptél, már nem tudnak felelősségre vonni.
márc. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem kaptam kilépőpapírt, megbízàs alapon mentem.
márc. 16. 19:52
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

"megbízàs alapon mentem."


Megbízási jogviszonynál nincs olyan, hogy "kirúgás". Az csak munkaviszony esetén van és azonnali hatályú felmondásnak hívják.


Ha kárt okoztál - bárkinek - és később derül ki bizonyítható módon, akkor bizony elő tudnak venni később is. A megbízási jogviszonyt a Polgári Törvénykönyv szabályozza, nem pedig a Munka Törvénykönyve.

márc. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És diákként felelősségre vonhatnak?
márc. 17. 08:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!