Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A facebook, twitter, és egyéb...

A facebook, twitter, és egyéb nyugati cégek ugyanannyit fizetnek a moderátoroknak? Tehát az USA-ban élő moderátor annyit kap, mint az indiai? Vagy ha nem, akkor mennyivel kevesebbet? És a magyaroknak általában mennyit fizetnek?

Figyelt kérdés
ápr. 1. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Moderátorok esetek nagyrészében nem ezeknek a cégeknek az alkalmazottai, hanem külsős cégeké.

A fizetés meg lokáció függő. Miért fizetne Indiában élő indiainak egy cég annyit mint egy amerikainak? Az amerikai minimálbér kb 5x ese ha nem több egy átlag indiai bérnek

ápr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Minimálbéres munkák ezek, ahogy az első írja, általában külsős cégekkel intézik ezt, ők meg annyit fizetnek, amennyi az adott ország minimálbére kb. max kicsit többet. Magyaroknak annyit fizetnek, amelyik országban laksz, mert Magyarországról valószínűleg nem tudsz ezeknek a cégeknek dolgozni. Nem moderátor, de pl a Youtube, Google, Apple, stb ügyfélszolgálatát a Teleperformance viszi (vagy ők is, nem tudom, van-e más, gondolom igen), ők meg néhány európai országból dolgoznak, oda kell költözni akkor is, ha a magyar nyelvű supportra jelentkezel. Görögországban ilyen nettó 900€ körül fizetnek.
ápr. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy multi mo-on belül se ad egyforma bért. Lidl jóval kevesebbet fizet Szabolcsban mint BP-en, ugyanazért a pozícióért.
ápr. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyílván nem.
ápr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Miért fizetne Indiában élő indiainak egy cég annyit mint egy amerikainak? "


Vállalati kultúra, mindenkit ugyanúgy megbecsül a cég, törekszik az egyenlőségre, globális fizetési rendszert alkalmaznak? Ezek voltak a google találatok, de ezek szerint ez egy oltári nagy kamu.


Találkoztam egyébként egy discord moderátorral, aki azt mondta nekem, hogy havi 2500 dollárt keres, valami harmadik országbeli putriban lakik. Eleinte hittem neki, és arra gondoltam, hogy milyen jó lenne moderátornak lenni, és elmenni valami csóró, de biztonságos országba, és milyen jól ellehetne lenni ott ilyen fizetésből. De ugye világszinten inkább úgy törekednek az egyenlőségre, hogy akiknek túl jó dolga van, azzal kicsesznek. De mondjuk egy amerikai alkalmazottnál ez a dolog működhet, hogy kimegy valami csóró országba, és onnan végzi a munkáját, amerikai fizetést kap?

ápr. 2. 12:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5# Ha full remote a munka, akkor igen. Csak nem sok ilyen van. Nézegettem én is ilyen munkákat de szinte minden amerikai cégnél még a teljes home office munkáknál is elvárás volt, hogy USA-n belül lakj, van ahol konkrétan államon belül. A digitális nomádok nagy része inkább freelancer.
ápr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#5


Nagy multiknak ez nagyon nem érné meg, akkor egyszerűbb helyit felvenni. Főleg hogy moderáció sok képességet nem igényel azaz bárki meg tudja csinálni.


Egy-egy elszórt contractor moderátor lehet aki többet kap, főleg ha 1 kis cég foglalkoztatja ahol elég 1 ember, de ahogy #6 mondja ez azért elég ritka.

ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Normális, értékes válaszok, senki nem volt rosszindulatú. Mintha nem is ebben az univerzumban lennék!

ápr. 2. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!