Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó állás-e? Már döntenem...

Jó állás-e? Már döntenem kellene, hisz már 17 vagyok, de minél jobban, , öregszem'' annál jobban kezdek bizonytalanodni.

Figyelt kérdés
17 éves vagyok,és már ötödikes koromtól az az álmom,h légikisasszony szeretnék lenni.Vajon ez jó ötlet?kb mennyit keresnek? Mások szerint elkapkodom az egészet,és makacsul ragaszkodom a gyerekkori álmomhoz, de mást el sem tudnák képzelni, mivel a nyelvekben mozgok otthonosan,és pont azért építem tudatosan a jövőm,azér tanulok fraciát és spanyolt is az angol melett.És ha ez nem jönne össze,akk nem tudom mit fogok kezdeni magammal.És most a sztrájk miatt..nem tudom jó ötlet e.Félek, h már magabiztosnak kellene lennem a jövővel kapcsolatban,hisz már 17 vagyok.
2009. jan. 5. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szia legyél az, ami szeretnél. Ne engedd, hogy ráderőszakoljanak 1 szakmát, amiben nem érzed jól magad.Hisz abban úgy fogsz dolgozni, mintha rabszolgamunkát kellene végezned.

Biztos jól keresnek, és sztem veszélyességi pótlék is van, :D, és szerintem szép munka. Sok helyre eljuthatsz ezáltal, igaz lóhalálában, de akkor is.

Remélem találkozunk fent!!!


Good bye.

2009. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

szió. ne vedd bantasnak, de magyarul is megtanulhatnál :D

különben meg szerintem nagyon jó állás, és ha keményen dolgozol érte, akkor nagyon sokat fogsz keresni, és amikor már unod a repkedést, és családot szeretnél, akkor pedig a nyelveknek, tapasztalatodnak fogod hasznát venni.

szerencsés vagy, sokan 30 évesen se tudják, mihhez kezdjenek magukkal.

ne félj, remek ötlet!

2009. jan. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem családbarát - pontosabban: nem gyermekbarát szakma


ám: légiközlekedésben nagyon magasak a fizetések


(én légiirányítót ismerek - kissé más műfaj - ő kézhez kap 900 ezer Ft-ot


saját érzéseidre hallgass


beszélj / levelezz más légikísérőkkel (netről)- tapasztalatgyűjtés stb. nem árt

ők látják, érzik élesben - megérte-e?

(vagy csak egy külső máz ez a keep smiling póz)

2009. jan. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

tudnék nem pedig tudnák


Az hogy beszélsz nyelveket ezer helyen jól jöhet, lehetsz tolmács, fordító, idegenvezető, tanár, nyelviskolában is dolgozhatnál stb. Szóval vannak még más lehetőségek is.


Gondold át a dolgot, miért szeretnél légikisérő lenni, mit csinálnál még szívesen, ne az legyen előtted, hogy mivel lehet jól keresni, vagy a szüleid/barátaid mit mondanak. Ülj le egyedül és gondolkodj. És egyáltalán nem vagy még elkésve, azt tanulj amit szeretsz, sok volt osztálytársam 3 egyetemre is járt, teljese különböző szakokra, mert a szülei belekényszerítették olyanba amit nem szeretett és folyton váltott, szinte évente. Ezt nem szabad.

Én pl. kicsi korom óta matek tanár akartam leni, aztán érettségi előtt átgondoltam a dolgot és mégsem a tanári ályát választottam, pénzügyet és adóigazgatást tanultam, most pedig az apeh-nál vagyok és szeretem. A lényeg, hogy azt csinál amiről meggyőződésed, hogy jó lesz. És ne félj változtatni a terveiden, ugyanakkor védd meg az elképzelésed, ha valóban azt akarod csinálni.

2009. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!