Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkalehetőségek...

Milyen munkalehetőségek vannak még?

Figyelt kérdés

8 éve dolgozok a jelenlegi munkahelyemen, az előző helyen 7 évet dolgoztam, de az megszűnt. Mindkettő egy multi cég. A jelenlegibe már évek óta gyomorideggel járok be (ahogy a többség is), nem becsülnek meg, egyre több elvárás, a fizetés viszont egyre kevesebb az áremelkedések miatt. Ha mindennek az ára 10%-ot emelkedik, de mi 5% béremelést kapunk, akkor az -5% az eddigi helyzethez képest. Állásokat rendszeresen keresek, az önéletrajzom is fel van töltve, kapok is megkereséseket, viszont az összes ugyanolyan, mint a jelenlegi, tehát az a váltás nem lenne előrelépés se a mentális állapotom javulása terén, sem pedig a bérezés terén. A munkától nem félek, nem is azzal van a problémám, hanem hogy 100 emberből 80 az irodista/főnök, akik 40 percenként mennek ki 20 perc szünetre, a maradék 20 melósnak, akik egyedül csinálják több ember munkáját azoknak a 12 órára jár 30 perc, emellett az a 80 szellemi munkát végző, akik a főnökeink, mivel bármit mondanak, csinálni kell, folyamatosan nyomás alatt tartanak, plusz munkát adnak, ami már nem fér bele az időbe és, ha valami nem jó, akkor azt megjegyzik az éves megbeszélésnél, hogy ezért meg ezért kaptam kevesebb emelést. Sokan panaszkodnak, ennek a nagy része elfogadta, hogy úgyse lesz ennél jobb és csinálja, amíg ki nem dől, mert a pénz az viszont kell.

A kérdésem az lenne, hogy multi cégen kívül milyen más munkalehetőségek vannak, amivel idegileg nem rokkan meg az ember még 40 éves kora előtt és a bérezés is megfelelő. Hosszútávú tervem külföldre menni, de addig is szeretnék egészséges maradni, emellett boldogulni is anyagilag, esetleg fejlődni/előrelépni a magánéleti dolgaimmal is.



ápr. 7. 08:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"azzal, ha elérem a 250 ezres nettó fizetést, akkor azzal ki is maxoltam ezt a dolgot"

Ugyan mire kéne neked még annál is több pénz?

ápr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Ezért áll ilyen jó helyzetben ez az ország."


Igen, ez az ország maga a kánaán az egyetemet végzett, intelligens és piacképes tudással rendelkezők számára (mint jómagam vagyok). Nettó 2,7-3,2 milliót keresek árfolyamtól függően 100% home officeban contractorként egy svájci cégnek dolgozva AI Engineer pozícióban mérnökinformatikus BSc és alkalmazott matematikus MSc végzettséggel. A fizetésem reál értéke pedig a hozzád hasonló tanulatlan birkák miatt magas, mert aprópénzért robotoltok a gyárban. Ha nem lenne kellő alacsony egzisztenciájú proli az országban aki elvégzi a csicskamunkát úgy felmennének az alapanyagárak, a megélhetési költségek és a szolgáltatások díjai, mint Nyugat-Európában, ahová csak azért nem költözök, mert az alacsony árak miatt itthon sokkal jobban megéri élni, nagyobb a vásárlóereje a pénzemnek. Úgyhogy innen is köszi a munkádat, most pedig elég a panaszkodásból eriggyél vissza a gyártósor mellé mert kezdődik az esti 12 órás műszak én pedig kibontok egy üveg Dom Pérignon pezsgőt a penthouse lakásom erkélyén és a társaságában csodálom a naplementét!

ápr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
72%

Rengeteget spekulálunk mi is a munkatársaimmal, hogy milyen lehetőségek vannak és mit kellene csinálni ahhoz, hogy anyagilag függetlenek legyünk. Éhbérért dolgozunk, tehát szinte a két végletről van most szó. Nekem is érettségi a legmagasabb iskolai végzettségem, ami nem egy nagy durranás, viszont nagyon megterhelő időszak volt az az életemben, mert a szülői támogatás nekem nem volt meg, mivel sajnos elég szegény közegből jöttem, ahogy sokan mások is és korán kellett elkezdenem dolgozni, ami mellett nem jöhetett szóba továbbtanulás, de nem feltétlen kell felső végzettség. Rengetegen élnek jól enélkül és élnek rosszul vele. Nem ez a kulcs. Rengeteg értelmiségi mozog körülöttünk, akiktől az is teljesítmény, ha a nevüket le tudják írni helyesírási hiba nélkül és nem sokkal keresnek többet nálunk. Mondjuk a műszakozás megdobja kicsit a fizetést.

Visszatérve az elejére saját vállalkozáson gondolkodunk, viszont bármit csinálsz, rengeteg a konkurencia. Régen se lehetett könnyű egy vállalkozást összehozni, de pl ha egy pékséget akartál nyitni, nem volt 2 kilométeres körzetben 15 másik. Ma, ha ez a terv, akkor valamit sokkal jobban kell csinálni, mint az a másik 15.

ápr. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!