Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha ebben az országban végeztem...

Ha ebben az országban végeztem el a mozdonyvezető képzést ugyanúgy dolgozhatok vele Angliában is?

Figyelt kérdés

ápr. 9. 15:18
1 2
 1/13 krwkco ***** válasza:
83%

Kizárt.

Már Ausztriában sem vezethet mozdonyt az akinek csak magyar vizsgája van.

"végeztem el a mozdonyvezető képzést"

A múltidő azt jelenti, hogy már végzett mozdonyvezető vagy? És ezt nem mondták?

ápr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem mondták, hogy milyen külföldi országokban tudok vele elhelyezkedni…

Te tudod esetleg?

ápr. 9. 15:37
 3/13 krwkco ***** válasza:
73%

"Nem, nem mondták, hogy milyen külföldi országokban tudok vele elhelyezkedni…"

Magyarországon.

Itt van egy leírás, hogy menniy helyi szabály ismeretére és vizsgára van szükség ahhoz, hogy valaki Angliában mozdonyt vezessen:

[link]

Vagy, hogy már Ausztriában is ismerni kell a nyelvet és a vezetéshez is különbözeti vizsgát kell tenni:

[link]

"A mozdonyvezetők jogosítványa a buszvezetők vagy kamionosok közúti jogsijától eltérően csak egy adott ország vasúti infrastruktúrájára érvényes."

ápr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 krwkco ***** válasza:
64%
ápr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Egyik országban sem tudsz elhelyezkedni a magyar vasúti járművezetői igazolvánnyal. Csak itt érvényes. Ráadásul ha nincs semmiféle tipusismereted és vonalismereted, akkor még magyarországon sem mehetsz sehova.

Ez nem olyan mint az autós jogsi. Angliában angol vasúti jogsi kell.

Azért elég szomorú ez hogy ha végzett mv vagy és ennyit sem sikerült beleverni a tanfolyamon a fejedbe.

ápr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5. Az eleje jól indult, de egy átlagos proli vagy szóval nem csodálkozom, hogy elkezdtél “személyeskedni”. Mondjuk te biztos sokkal többet tanultál az autista szakképződben :)
ápr. 9. 16:10
 7/13 krwkco ***** válasza:
0%
Ha megnézed a megnevezéseket, akkor nem mindegyik kommentet írta ugyanaz a személy.
ápr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mondtam ezt valamikor?
ápr. 9. 16:15
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

25 évet húztam le a MÁVnál és külöböző leányvállalatainál. Ráadásul pont a mozdonyvezetőkkel kapcsolatos munkaköreim, feladataim voltak. Többek között az orvosi alkalmassági, típus-, vonalismeret, vizsgák, stb... ügyintézése.

Pontosan tudom hogy mit kellene tudnia egy mozdonyvezetőnek. Ezért érthetetlen hogy ilyen alap dolgokat nem sikerült leoktatni. Nem személyeskedtem, mondatom az oktatóidnak szólt.

De legalább kibújt a szög a zsákból és láthatjuk a stílusodból, hogy kivel is állunk szemben. Pont te vagy az az "autista proli" (idéztem! nem személyeskedtem!) akik mostanában kijönnek a tanfolyamokról. Tudatlanok, nagypofájúak és egy 8-as lapos alátétet sem bíznék rájuk, nemhogy egy egyész vonatot. Elkeserítő hogy az F. 2. sz. utasítás 1.1.1 pontja (ez a legelső) sem megy. Ebből vizsgáztál és fogalmad sincs róla?

ápr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem, újra kell vizsgáznod, mert mások a jelzőrendszerek, ahogy ausztriában is. Ám bár az átképzés viszonylag rövid idő. Plusz ugye vonalismeret illetve tipus ismeret, ha nincs az adott mozdonyra.
ápr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!