Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy néz ki egy átlagos...

Hogy néz ki egy átlagos ügyvéd napja?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelne a szakma, tudom, hogy nem úgy működik, hogy elvégzed a jogot, és bumm ügyvéd vagy, ezt mindet tudom, csak érdeklődni szeretnék, hogy lényegében...hogy néz ki egy átlagos ügyvéd napja, és jelenleg egy kezdő ügyvéd Magyarországon mennyire tud megélni? Mennyire számithát kb? (kapcsolatok/ismerettség nélkül)


Egyáltalán nem meggazdagodni szeretnék, csak megélni. Ez az a szakma, amiről ténylegesen el tudnám mondani, hogy érdekel, de nagyon sokszor olvasom, hogy túl sok az ügyvéd jelenelg MO-n, és nem tudnak elhelyezkedni.


Csak komoly válaszokat.



ápr. 10. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Ezt már kiírtad egyszer.
ápr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Egy ügyvéd kb ugyanúgy dolgozik, mint minden más ember, aki irodai munkát végez.
ápr. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Valamikor dél-1 körül felkelek (kivéve ha tárgyalás van, mert azok jó korán vannak). Megnyitok pár levelet, próbálok szöszmötölni kicsit az ügyekkel, de a napi 2-3 óra munka nem sok mindenre elég. És mit kell, vagy inkább kéne csinálni? Nézegetni a joggyakorlatot, döntések sokaságát, hogy mit lehetne belőlük egy adott ügyben felhasználni. Peres ügyben lehet olvasni a másik fél sok oldalas beadványait, amit szépen tételenként meg kell válaszolni. Néha felhív egy ügyfél, vagy valaki a hatóságtól, bíróságtól, hogy csináljak már meg valamit, akár csak írjak át egy számlát. Esetleg meg kell jelenni tárgyaláson, amire persze fel kell készülni, tárgyalás előtti órák lázas jegyzetelgetéssel telnek, mire kell odafigyelni, mit kell majd elmondani. Ha van ingatlan adásvételi, akkor esetleg kimenni helyszínre, mostanság csak irodán kívül intéztem aláírást. Utána vagy jön a jó öreg földhivatal látogatás, vagy simán feladja az ember postán (postára is egyre többet járok). Sok járulékos és fárasztó része van, az iratokat többször át kell nézni, hogy ne legyen benne hiba, esetleg elővásárlásra jogosultaknak kell levelet írni, ügy és ügyfél nyilvántartást kell vezetni, számlákat nyilvántartani, adóbevallást csinálni, adót, biztosítást és tagdíjat fizetni, elmenni irodaszerért. És mindennek van valami kis plusz nehezéke: egyszer megszámoltam, hogy hány kattintásba telik, mire egy kész bírósági beadványt az elektronikus rendszeren aláírok és be is küldök, már nem emlékszem pontosan, de harminc katt legalább volt, mire a megnyitás, aláírás, titkosítás, beküldés megtörténik.

A jövedelmem lehet hogy riasztó lesz, most épp bruttó 250, de csak egy éve vagyok ügyvéd, és olyan hűdenagyon nem töröm azért magam. Ha kicsit jobban odatenném magam, lehetne ez jóval több is, ahogy sok kollégának az is, meg azért nekem is folyamatosan emelkedik. Még én is a magam lusta tempójával valószínűleg 1-2 éven belül el fogok jutni 500-ig, aztán feljebb. Megélni bőven meg lehet belőle. Ahogy bekerül az ember a körforgásba, egyre többen ismerik meg, egyre több lesz az ügyfél, az ügyfél ajánlani fog másnak, stb. Szóval ne higgy annak, aki szerint túl sok ügyvéd van itthon. Sok ember olyan mint a visszhang, csak azt mondja amit másoktól hall, saját gondolat nélkül. Ha érdekel a szakma, menj rá, mert amúgy nagyon sokszínű és érdekes tud lenni. És ha tényleg érdekel, akkor az unalmas része se fog annyira zavarni.

ápr. 13. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 te magánban dolgozol? Honnan lettek ügyfeleid/ügyeid?
ápr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4# Igen, egyéni ügyvéd vagyok. Tagja vagyok a kirendelt védői rendszernek, onnan automatikusan adnak büntetőügyeket. De van ilyesmi a polgári oldalon is, az ügyvéd jelentkezhet jogi segítőnek, és akkor meg polgári és közig ügyekben kap ügyeket, amit általában az állam fizet ki. A kirendelt védőség egész jól fizet, bár sok ügyvéd kevesli az óradíjat.

Jönnek ügyfelek még innen onnan, rokonságból, baráti körből, vagy ismeretlenek megtalálhatnak a neten (ügyvédkereső, google).

ápr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm, sok sikert neked!

Tényleg jobban hangzik mint amiket egyesek írnak, hogy milyen lehetetlen az ügyvédek helyzete

ápr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!