Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozók, nektek is ilyen...

Programozók, nektek is ilyen nehezen megy?

Figyelt kérdés

Szóval 8 éve dolgozok cégeknél programozóként. Az, hogy ez sikernek számít-e, érdekes kérdés...

Most rúgtak ki harmadjára...

Volt, ahol 1 évet voltam, volt, ahol majdnem 3-at.

Elvileg ezzel így el lehet evickélni évtizedekig, gondolom én. Ha jelentkezek valahova, nyilván azt mondom, hogy projektekre voltam felvéve, ilyesmi. De azért mégis bennem van, hogy a valódi ok a kódminőség volt. Ennyi év alatt gondolom elvárható lenne, hogy a kódminőséggel 0 probléma legyen, ezért azt gondolom, fel sem vennének, ha elmondanám teljesen őszintén, hogy mi a helyzet.


Ezek a cégek nincsenek kapcsolatban egymással, van bennük magyar és külföldi is.

Ugyanakkor mégis az az érzésem, hogy valahogyan ez visszaüthet.


Ezeket úgy "sikerült" elérnem, hogy sokat túlóráztam, szinte minden héten volt egy-egy nap, amikor 9 vagy 10 órát is eltöltöttem a feladataimmal. Illetve nem egyszer hétvégén is foglalkoznom kellett vele, hogy tartani tudjam a határidőket és a kívánt kódminőséget (legalább a saját magam számára, ami sajnos nem mindig volt jó így sem).


Mit tudtok tanácsolni?



ápr. 10. 17:30
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
78%

Hát azt hogy miért rúgtak ki azt mi nem tudjuk neked 0 infóval megadni.

Kód minőséget úgy hogy senki se néz rá a kódra elég nehéz felmérni. És hibákat se lehet megtalálni ha nincsenek meg a megfelelő csekkek.


Ha szeretnél fejlődni akkor felejtsed el a sufni startupokat és kezdj el keresni helyeket amik nagyobbak és rendes csapatokban kell dolgozni. Lehet ez akár tipik multi is mint Epam, cognizant, Graphisoft, Instructure és hasonszőrű cégek vagy középes vállalatok ahhol már fel van építve egy struktúra.


A túlórázás meg olyan dolog amit célszerű ilyen formában elfelejteni, az nem állapot ha konstans 8 óra helyett 9-10 órákat tolsz le. Én magamról azt mondanám hogy a hasznos kódirásom max 5 óra naponta, utánna már csak szenvedés mert kifáradsz és egy csomót hibázol.

ápr. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

31-es:

Szóval azt mondod, hogy a játékiparba akkor érdemes visszatérni, ha már gyakorlottabb vagyok nagyobb multiknál?

ápr. 11. 00:03
 33/48 anonim ***** válasza:
64%

Játékiparral a legnagyobb gond hogy teljesen más mentalitással működnek mint a programozást igénylő területek többi ágazata. Sokszor ennek az eredménye egy összetákolt kódbázis.


Én első körben körülnéznék nagyobb cégek között a játékiparban, mert nem biztos hogy egy full más területről könnyen vissza tudsz jutni erre a területre (ha ezen szeretnél marardni)

ápr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:

Ezen szeretnék maradni, persze.

Gondolom egy Ubisoftnál vagy egy EA-nél megszokottabb a code review. Csak azok meg nem vesznek fel senkit távmunkában (legalábbis pár éve még nem volt remote pozíció).

Szóval ezek szerint nem vagyok egy semmirekellő valaki azért, mert kis játékipari cégeknél nem voltak hosszútávú sikereim?

ápr. 11. 00:17
 35/48 anonim ***** válasza:
71%

#15

"De milyen helyeken dolgoztok ti, hogy ezeken mindenhol vannak code review-k? Vagy milyen iparban?"

Én telco multinál vagyok és pont azért mentem célirányosan multihoz, mert nem volt kedvem kkv-kkal szívni. Már egyetem alatt hallottam rém történeteket, hogy kkv-knál mi megy. A logikám meg az volt, hogy egy multi legalább ad a nevére, így gondolom ott egy fokkal jobb a helyzet.

Persze multinál meg legacy projekteket lehet kifogni és azzal szívni, de legalább az új kód egy fokkal szebb.


#24

"meg játékfejlesztő cégeknél"

Na az is egy olyan terület, amiről előre tudtam, hogy kerülni kell, mert túlhajszolják az embert és megy a kiégés pár év után.

Ha a játékiparban túlóráztál, akkor az nem "extra", hanem kb. minimum elvárás.

Legalábbis elég sok helyen az a standard, hogy nem szabad csúszni és annak érdekében 16 órázni is lehet, ezért cserélődnek a fejlesztők 4-5 évente.

ápr. 11. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
33%
Jatekipart kvagyorsan felejtsd el ha kod minosegrol van szo, nezd meg a call of duty releaseket, hemzseg bennuk a bug. Olyan votl hogy release utan 1 napig nem ment az egesz jatek... Szerintem a sima login happy path sincs naluk tesztelve, legalabbis nagyon ugy latszik...
ápr. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:

36-os:

Az egész szakmát csak a játékok miatt kezdtem el, ez a probléma.

ápr. 11. 10:14
 38/48 anonim ***** válasza:
ápr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:

38-as:

Nem, én sosem voltam gazdaságinformatikus. Ő meg valami ilyet írt az egyik kommentben.

ápr. 11. 11:24
 40/48 anonim ***** válasza:
47%
nyílván Ő volt
ápr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!