Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Annyira túlcsordult az idős/be...

Annyira túlcsordult az idős/beteggondzó munkaerőpiac, hogy vannak akik 200 forintos órabérért dolgoznak?

Figyelt kérdés
Anyámnak nézegettem munkát a fb csoportokban, és több olyan hirdetés is volt, ahol havi 400 óra mellett 80-100ezret fizetnének. Mindezt persze feketén, szóval még az adót is megspórolják. Ezek jellemzően semmi konkrétumot nem írnak a hírdetésbe, csak annyi az infó, hogy "Beteggondozót keresek, érdeklődni privátban"

ápr. 11. 06:13
1 2 3
 1/22 Lilluci27 ***** válasza:
78%
Nem
ápr. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Dehogy!
ápr. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem elírták, havi 400 órát nem is lehet dolgozni egy hónapban.
ápr. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem elírták, az én számításom a havi 400. A hét minden napján napi 13-14 órát kell az öreg mellett lenni. Nekem kb 400ra jön ki.
ápr. 11. 07:14
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
Linkelj már ilyen hirdetéseket.
ápr. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
cool story bro
ápr. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%
A hirdetest linkeld be.
ápr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

4: 168 órából áll egy hét... Pihenőidőt mindenképp kötelező biztosítani törvény szerinti mennyiségben. 12 órát csak akkor szabad dolgozni, ha az utána lévő nap szünnap. Stb.

Elképzelhető, hogy ottlakással és teljes ellátással kínálják.

ápr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%

A sok fogalmalannak, ezek valós ajánlatok, de a törvényességhez semmi közük! :D


Meg a munkához se nagyon!


Az én hetvenéves anyám is csinál hasonlót!


valójában ez arról szól, hogy van egy ágyhozkötöt beteg otthon aki már felkeln sem bír, és esetleg totál demens is (akár ha félrenyeli az ételt attól is meghalhat), egy másik öreg meg ot van mellette, tévét néz vele, néha eteti, ha tudja kiviszi a wécére, vagy kicseréli a pelenkáját / katatéterjét leengedi, beengedi a gyógytornászt vagy a kijáró orvost, agy a mentőt kihívja ha gond van.


Mindezt addig ameddig a hozzátartozó dolgozni van.


Cserébe kap érte némi zsebpénzt is, és nem otthon ült egész nap!


Vannak akik nem engedhetnek maguknak egy magánkórházat teljes ellátással, és számos közkórház pedig csak részleges szolgáltatásokat nyújt!


Pl: nincs fizikoterápia, gyógytorna, az ápolási osztályon, és 30 betegre 4 nővér jut, szóval ha egy félbolond öreg szétrántja akatéterjét azt lehet hogy csak két óra múlva veszik észre stb.


Amúgy pont tegnap voltam látogatóba egy hasonló "elfekvőbe" és majdnem egy "drámába" keveredtem, mert az egyik öreg majdnem kinyírta magát egy narancsgerezddel.


Ez az egész "idősgondozás" kb majdnem ugyanolyan mint a babysiterkedés! Teljes felügyeletet kíván sokszor!

És legöbbször adnak annyit amennyit tudnak, de cserébe az egész lakást használhatod és magadnak is főzöl nem csak a betegnek.

ápr. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
42%

A valós elyzet pedig az, hogy a "törvény" nem tart ot, ahol az igények! És ez látszik a kórházi színvonalokon, és ellátásmódokon is!


Szóval ezt a piaci igényt tölti be a házi idősgondozás.

ápr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!