Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Építőmérnöki pályakezdés?

Építőmérnöki pályakezdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén nyáron végzek az egyetemi tanulmányaimmal, építőmérnök bsc infra szakirányon. Lassan 1 éve dolgozok egy 500 fős generál kivitelezéssel foglalkozó multinál mint gyakornok. Ez alatt az idő alatt tapasztaltot szereztem az alvállalkozók napi feladatinak koordinálásában, illetve az ezeket megelőző irodai munkákban. Számítógépes ismereteim felhasználói szintűek (AutoCad, Excel...), szintező és mérő műszerek használata magabiztos, közmű és útépítésben tapasztaltabb vagyok mint szerkezetépítés tekintetében, de utóbbiban is szeretnék fejlődni. Az lenne a kérdésem mi lehet a reális bérigény diplomám megszerzése után amit kivitelezésben kérhetek? Illetve kinek milyen tapasztalata van egy generál multival szemben egy kisebb és max 2-3 fő profillal rendelkező cég esetében (munka, leterheltség, fizetés)?



ápr. 15. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhogy sz*pás.

Építőmérnökként a kivitelezésben lehet a legtöbbet keresni, de nem érdemes benne ragadni. Pár év tapasztalatszerzésnek jó, de 45 éves korodra borítékolható szívinfarktus, nem családbarát, amíg állandóan kihelyezett mérnök vagy, menned kell, koordinálnod kell, addig minden mást felejts el (sajnos) az életben. Embertelen. Én ezt látom a környezetemben. Csináld, megéri a tapasztalatszerzés miatt abszolút jó, csak jó tanács, hogy érezd, ha eljön az idő és tudd azt mondani, hogy elég...

Nem tudom mennyi lehet most egy kezdő bér, pozíció függő is. Baráti társaságban a projektmérnökök nettó 700-800 között keresnek (Budapest) + céges autó és egyéb eszközök alap. Ilyen formán én 450-500-ra lőném be magam a helyedben hivatkozva a gyakornoki éveidre és majd meglátod egy-két interjú után, hogy mennyire néznek ferdén.

ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja igen, az kimaradt, hogy a baráti kör zöme már 10 év körüli tapasztalattal rendelkezik. 1 voltam
ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérd el azt, ami előrelépés neked. Itt kezdődik.

A 450-500 jól hangzik 1 éves tapasztalattal kivitelezésben.

Ha többet kerestél, akkor többet. Béka segge alatt az építőmérnöki fizetések. Komolytalan és nevetséges. 7-800-at egy összeszerelőüzemi lakatos hegesztő, festő hazavisz.

ápr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Figyi, ha nem teljes szenvedélyed, ha nem álmodsz ezzel, nincs a családodban kapcsolat, akkor menekülj!

Nem öltél még bele annyit, hogy fájjon, ha váltasz.

Vagy amit #1-es ír azzal számolj, ha normális közelében akarsz keresni.

ápr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sok építőmérnökön végzett szaktársam nem is az építőiparban dolgozik. Építőmérnökök keveset keresnek és lelkileg meghalnak. Kezdő építésvezetőként, művezetőként egy segédmunkás bérét fogod kapni. Ha projektvezető leszel 5-10 év múlva, akkor összejöhet a nettó 700-800 ezer de szombatokkal és túlórákkal együtt. Ha órabérre lebontod akkor az már nem is olyan szép. Egy nagyobb építőipari cégnél majd megszokod hogy te leszel a legkevesebbet kereső diplomás, a hr-es, beszérzésiekeknek, stb. magasabb lesz a fizetésük, pedig ők csak napi 8 órát dolgoznak.

A másik hogy infrásként mehetsz tervezni is, de az infrás kezdő tervezők (szerkesztők) kb. nettó 300 alatt keresnek.

ápr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!