Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kórházi dolgozók, nálatok is...

Kórházi dolgozók, nálatok is elrendelték, hogy április 1-től nem lehet túlóra? Inkább még kevesebb embert osztanak be ugyanannyi munkára?

Figyelt kérdés
Ez iszonyatosan nagy minőségrommlást fog okozni, tulajdonképpen, csak arra marad majd idő az osztályon, hogy a legszükségesebb dolgokat megcsináld, plusz a papírmunka. Nem tudom ez hogy lesz. Nem beszélve a pocsék keresetekről ami ezután a tulórák nélkül még gyalázatosabb lesz.

ápr. 15. 21:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

"Nem beszélve a pocsék keresetekről ami ezután a tulórák nélkül még gyalázatosabb lesz."


1,8 milliót keresek orvosként, valahogy csak nem halok éhen túlóra vállalás nélkül sem.

ápr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én szakdolgozó vagyok, felsőfokú végzettséggel bruttó 550 alapberrel. Ha pedig orvos vagy, jelzem jó lenne néha kijönni az orvosi szobából is és egy kicsit foglalkozni a betegekkel, meghallgatni a panaszaikat. Mert az nem gyógyítás hogy ültök a leleteik felett bebugózva az elefántcsont tornyotokba. Közben meg olyanért is minket szakdolgozókat cseszegetnek ami messze nem a mi kompetenciánk negyed annyi pénzért. Remélem az államtitkár betartja az ígéretét és hozzányul ehhez az orvosi bertáblához, mert ez nem állapot hogy több millió ft-ért alig csinál a legtöbb orvos valamit. Tisztelet a kivételnek természetesen!!!
ápr. 16. 14:14
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a munkaidőkerettel szórakoznak, volt nővér, aki egész héten nappalozott 12 órában, mert épp így jött ki.

Itt most a munkaidő betartását és hasznos eltöltését ellenőrzik, 5 perccel a munkaidő vége előtt nézik, ott vagy-e még, meg random nézik, épp mit csinálsz. Pár éve le kellett írnunk a munkanapunkat hogy áll össze, mi hány perc, van-e lyuk, mert nehogy 5 percig csak bambulj a kávéd fölött, akkor sipirc ezt segíteni, azt megírni, meg akkor ide segédápoló nem is kell.

ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

"Én szakdolgozó vagyok, felsőfokú végzettséggel bruttó 550 alapberrel"


Még ez is túl magas bér egy ilyen semmi kompetenciát nem igénylő biorobot munkáért cserébe, amit egy 8 általános végzettségű is el tud végezni.

ápr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Alig várom hogy ha oda kerülsz a másik oldalra, betegként az orvos által elrendelt parenterális, intravazális készítményeket egy anatómiát, mikrobiológiát vagy farmakológiát vagy egyszerű aszepszis antiszepszis fogalmát az életben nem olvasó személy intézze neked. Amikor néhány lokális és szisztemás fertőzés fertőzés után talán megmaradsz(mert ne gondold, hogy az általad oly nagyra tartott 8 osztályt végzett személyek tisztában lesznek a behatási idő vagy a nozokomiális fertőzés fogalmával és ezek profilaxisával), kezelgetheted magadnak a haematomas phlebitiseket a számtalan szétlőtt vena és sikertelen vérgázvételek után. De annak is örülhetsz majd hogy egyáltalán jó kezeléseket kapsz e ugyanis mint ismeretes a laborokhoz a mintavételi anyagokat nagyon nem mindegy milyen körülmények között veszik le, meddig van leszorítva, milyen módon, meddig tároljuk stb. Én nem kivánok neked semmi rosszat, csak azt hogy olyan ellátást kapj amilyen módon becsülöd mások munkáját. Gondolom te is az a generáció vagy ar orvosokból aki google-be üt be minden harmadik kifejezést mert semmi se tud azt hogy nezzen le másokat, sajnos tapasztalat hogy a mostanság végzett orvosok legjobb barátja a google.
ápr. 16. 16:52
 6/13 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott egy jelenet, hogy fetrengsz az ágyadon, ketoacidózisban, acetonos szaggal, erre benyit a korterembe a te drága jó 8osztályos novérkéd rádnéz konstatálja hogy de édesen alszol, radnyitja az ablakot majd szalad tovább üvöltve hogy ki merészel körömlakklemosót használni... :)
ápr. 16. 16:59
 7/13 IgaziÚriember ***** válasza:
28%
#5 jóvan lányom okoskodás helyett eriggyé inkább felmosni a wc-t mert az 5. számú páciens megint melléhugyozott, nem vagy te orvos csak egy mezei melós a bruttó 550 ezres béreddel amit egy hét alatt megkeresek. Te csak ennyire vagy alkalmas nem a gyógyításra ;)
ápr. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én soha nem is mondtam hogy orvos vagyok, azt mondtam hogy emelt szintű képestítésű szakdolgozó. De gyanítom ha nem voltál képes ertelemzni ezt a tényleg nem tul sok szöveget ami csak néhány sor te csak valami betanított munmás vagy egy kefegyárba. Álmodban sem leszel képes az még csak 550 et se megkeresni. Nemhogy egy citromsavciklust megérteni. De semmi baj. Boldogok a lelki szegenyek. Ilyen egyszerű teremtesekre is szükség van mint te ne bosszankodj.
ápr. 16. 18:00
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Én csak egy legalja orvosírnok vagyok, immár a bértábla legaljába száműzve a 8 általánost végzettek közé.

A maximális időkihasználás miatt az elmúlt időszakban etettem beteget (mi az, ha aspirál, a kajakódot se kell tudnom, betegágy mellé se mehetek :D), EKG-t húztam (ja, láttam milliószor, a főorvosnő tartott gyorstalpalót, hanyadik bordaköz hol van, a színeket meg csak felismerem. Bár némelyik szakápoló csak úgy rába***a a betegre a pántot, én meg percekig tapizok.)

Sc. injekciót is szoktam beadni.

Lassan az összes létező unalmasnak tartott dokumentációt én írom az orvosok helyett, lásd trafók vezetése, lázlapokról a gyógyszerek bevitele a rendszerbe, cukorértékek és egyebek nézegetése, rögzítése. Diagnózisok javítása, mi fizet jobban, beavatkozások kódolása. Kaját is adok le. A munkaidőt is én írom be, bár az már főnővéri feladat (is) lenne, de hát az uncsi macera, toljuk a legkisebbre... nem baj, legalább ha egyszer elmegyek innen beírhatom, hogy a jdolbert is ismerem.

Megrendeléseket is adok le, nemtom milyen tubus meg mivan, de mindegy, ott a szám, adjam le. Aztán meg túlórázok, amit egy 8 órásnál senki se néz, semmi nem jár érte.

Úgyhogy lehet így menni állami kórházakba, nem tudhatod, hogy a kardiológiai szakvizsgálatot mikor végzi el egy legalsó szakképzés/etlenségi szintű dolgozó.

A 85 éves aranyos doktornéni meg már azt nem veszi észre, ha fordítva teszem rá a betegre az elvezetést. De ha ő nem lenne, lehúzhatnánk a rolót.

ápr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Hányszor megyek be arra reggel, hogy 15 keresés van megnyitva a gépemen, de olyan alapszintű tünetekre, diagnózisokra képesek rákeresni, hogy komolyan aggódom, ők gyógyítanak egy 50 ágyas osztályon? Tele vagyunk kedves, aranyos rezidensekkel akik nagyon tudnak mosolyogni, de amikor engem kérdez meg, hogy ha ez van meg ez, akkor mit szoktunk adni? B+, te vagy az orvos, lehet az évtizedek alatt rám ragadt valami, de nehogy én találjam már ki a beteg terápiáját. Még csak nővér se vagyok, papír szerint semmit se tudok. Meg fizetést se kapok utána.
ápr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!