Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mávnál miért csak a diplomások...

Mávnál miért csak a diplomásokat fizetik meg rendesen?

Figyelt kérdés

Ha az ember szerez diplomát, dolgozik pár évet egyből mehet szakértőnek a MÁVhoz, ahol a legkisebb szakértői bér bruttó 870 ezer, ami nettó 580 ezer Ft. Legmagasabb bruttó 1,070 e Ft, ami nettó 700 ezer.


Volt sulistársam 4 év tapasztalattal forgalmi szakértő lett logisztikai mérnök diplomával keres nettó 600at.


Én kalauz vagyok, 300 nettót kapok, haverom lakatos a vasúti járműjavítoban nettó 260 ezerért.


ápr. 26. 13:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%
Hogy hivjak a robot ciganyt? Geplakatos
ápr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 NTBS ***** válasza:
50%
Mert belőlük kevés van.
ápr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
73%
Akkor rosszul fogalmazod a kérdést. A baj nem az hogy diplomás többet keress nálad, hanem az hogy átlagbérből megélni az országból már szegénységi szintnek felel meg, főleg ha bérelned is kell lakást. Azalatt meg konkrétan nyomor.
ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A logisztikai mérnök eleve egy keresett diploma.

Logisztikai mérnök, járműmérnök kvázi a gépészmérnök jobban szétválasztott specializációi.Legalábbis, ahol én végeztem, az alapozó mérnöki tárgyak azonosak voltak.


De, a haverod nem azért keres ennyit a MÁV-nál, mert logisztikai mérnök, hanem mert forgalmi szakértő.Vagyis nem csak forgalmi vizsgája van, hanem teljesen átlátja a rendszert.

Ilyen emberből meg kevés van, a MÁV is igyekszik őket megfogni, ott tartani.

ápr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
13# Sajnos igen itt a lényeg. Az ilyen diplomások keresnek "normálisan"(vagy még ez se igaz). És igen tanulhat stb, de mindenki nem lehet mérnök, orvos, és programozó. Nagyon ki van használva az ember, főleg ha belelát fejletebb külföldi országba...
ápr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!