Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi penzetek marad albi+rez...

Mennyi penzetek marad albi+rezsi kifizetese utan per fo?

Figyelt kérdés
ápr. 29. 12:34
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
54%
Egyébként te miből gondolod, hogy aki most ideírt, az soha nem sportol semmit, meg nem jár sehova? Hogy munkaidőben írt ide 2 kommentet. Ennyire ostoba még talán csak Te sem lehetsz.
ápr. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
56%
Nem erről van szó, hanem arról: odáig kell eljutni, hogy ne azt nézzük mennyi maradt meg a havi fizetésből kövi hónapig és azt mire lehet elverni; hanem hogy mennyivel változott a nettó vagyon előző hónaphoz képest, és az milyen életszínvonalat tesz lehetővé halálunkig a munkajövedelem megszűnése esetén. Szükség van emellett kikapcsolódásra, utazásra, de fenntartható módon: ne veszélyeztesse a hosszú távú önellátás minőségét.
ápr. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
46%

"oksi es akkor miert nem elvezed az eleted es miert itt irkalsz gyk? :D"


Munkaidőben nehéz kint élvezni az életet, itt irkálni viszont kimondottan könnyű, mert eleve számítógépen végzem a munkámat.


Pont azt nem értem, hogy aki szarul keres és ahelyett, hogy azon dolgozna szabad idejében, hogy jól keressen, képezze magát, tanuljon, miért ide írkál inkább.

ápr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:

7#+

Normális mentalitású embernek a lakhatása lenne az elsődleges. Feltételezve, hogy nincs szülői segítség, vagy minimális, akkor min 4-6 év mire össze szedi az önerőt valaki egy közepes ingatlanra. Mert hiába marad meg havi 560-770, ha ebből még meg is kell élni valahogyan, meg ami most ennyi az 3 éve kb a fele volt.

Nekem már van házam, és a lakáshitel rezsistől kevesebb, mint egy lepukkant albérlet rezsi nélkül.

Mi értelme jól keresni, ha nyomorogva életed az életed? Nem arról van szó, hogy mész minden hova állandóan, hanem, hogy normálisan változatosan étkezel és máris 100-120000 ft el is ment csak erre. Ekkor még hanyagoljuk a trendi bió, meg frappáns címkés étkezéseket pl keto stb.

Egy csomó pénzt elvisz egy lakás/ház berendezése, háztartási eszközök stb.

Ott van még a közlekedés kérdése is, én autóval járok dolgozni, de nincs céges kocsim. Így ez a saját költségem. Van egy kb 4,5 milliós autóm, erre is fizetem a törlesztőt még pár évig. Dolgoztam márkaszervizbe, és a magánszemélyes vásárlások 90+% lízingelt!


Összegezve az ilyen fizetés csak egy átlagos jó körülmények fenntartására elegendő. Lehet belőle fejlődni, de nincs burzsújkodás.

ápr. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
65%

Bevétel: 1.180.000 Ft (fizetés+befektetés hozama)


Bérleti díj + rezsi átlagban: 150.000 Ft


1M30e marad, ha jól számolom.


Medior fejlesztő vagyok

ápr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
80%
Nem az a baj hogy valaki nettó 1 milliót vagy e feletti összeget keres. Hanem az a baj hogy senki nem ad senkinek esetleg egy olyan íránymutatást hogy hol érhető el ennyi fizetés, milyen cégeknél milyen munkakörben, hogy legalább ösztönözve legyen az ember, hogy igen megtanulja ezt a szakmát és utána egy bizonyos idő múlva ennyit fog keresni. De ameddig egyes emberek csak mondják áhhh. igen én havi egy milliót kereke meg két milliót és hogy hol? Mi közöd hozzá? Milyen munkakörben? Mi közöd hozzá? Addig kb. én is lenézem az ilyeneket mert vagy igazat mondanak vagy nem. Az fix hogy Pesten lassan 700 ezerből is alig lehet megélni ha valaki önálló életet él és fizet egy normális albérletet is és autó fenntartást is.
ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

#26 millioszor leirtak mar, aztan csak ugat a sok proli, hogy nem lehet mindenki programozo, orvos, projektmenedszer stb.

Akkor mi ertelme van leirni?

ápr. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
#26: Mi vagyok én, Matula bácsi, hogy pátyolgassam az életedet...? Szoftverfejlesztőként bárhol lehet ennyit keresni, meg még sokkal többet is.
ápr. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

7+

Gépeszmernök, épületüzemeltetés

Haverom logisztkus folyatos 12be és nálam jóval többet keres.

Egy másik gépkezelő építkezeseken 6-700000et megkap.

Asztalos haverom szintén millió körül keres

ápr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

"Hanem az a baj hogy senki nem ad senkinek esetleg egy olyan íránymutatást hogy hol érhető el ennyi fizetés, milyen cégeknél milyen munkakörben"

Ezt nem is lehet előre megmondani! Ha most belevágsz az egyetemi képzésbe, amire elvégzed az MSc-t meg kialakul néhány év rálátásod, addigra már megváltozik minden.

Nem lehet most előre megmondani hogy mi lesz 10év mulva, mert dinamikusan változik a piac és az egész világ. 15 éve pl. azt hajtotta mindenki, hogy micsoda gépészmérnökhiány van, ma meg Dunát lehet rekeszteni belőlük, megbecsültség alíg valami, bérezés pedig a szakterületet megszégyenítően alacsony.

Jelenleg a programozóknak, fejlesztőknek, digitalizációs pályáknak és az építőipari szakmunkásoknak kedvez a piac.

Hogy mi lesz 10-15 év múlva az meg a piac változásától függ, hogyan tudod követni. Nem úgy van mint 50-60 éve, a mai nyugdíjas korosztály idejében hogy kitanulsz egy szakmát aztán abból elélsz végig. Mindig tanulni kell folyamatosan fejleszteni, átképezni magadat, mert ha nem akkor lemaradsz.

ápr. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!