Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tippek kiutazáshoz? Munkához?

Tippek kiutazáshoz? Munkához?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 éven belül szeretnék külföldön munkát vállalni.

Mivel szeretem a fizikai munkát, ezért ilyesmiben szeretnék "utazni"

Ez a kiutazás, a következő országok egyikébe történne: Hollandia, Németország, Csehország, Egyesült Királyság, Svédország.

De más is szóba jöhet.

Esetleg azok akik már kint dolgoznak, tudnak pár kérdésre válaszolni? A kővetkezőkre pontosabban:

Mennyi pénzzel érdemes kimenni?

Tudtok valami jó közvetitő céget? (Olyat, aminél nem jellemző a kamu hirdetés)

Mik azok a dolgok amiket mindenképpen vigyek magammal?

Drága az albérlet? (ha a közvetítő nem biztosít szállást)

Mennyire kényelmes a megélhetés?

Mennyi szabadnapotok van?

Melyek azok a munkák amikhez nem kell különösebb végzetség?

Mennyi szabadnapot kapok?


máj. 12. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Németországról tudok nyilatkozni, 7 éve itt vagyok


Az albérlet egy ördögi kör, ugyanis ahhoz kell stabil, jól fizető munkahely. A munkahelyhez pedig kell lakcím, szóval kezdésnek vagy ismerőshöz jössz vagy közvetítőn keresztül, akik összeraknak sok más emberrel többnyire nem túl igényes helyen és még a nem sok fizuból is levonnak miatta.

Kb. 1-2 év mire direktbe átvesz a cég, (ha átvesz, manapság leginkább kihasználják az embert) azután már lehet keresni saját, normális albérletet

Az albérlet függ attól melyik részen vagy, város-falu, stb. De ha normális melód van akkor nem drága

Mint ahogy a megélhetés is, ha már rendes, tuti melóhelyed van akkor nincs baj. Én semmin sem spórolok, bármit megveszek amit megkívánok és így is szépen marad hó végén


30 szabadnap tuti, de ezen felül gyarapodnak a túlórák is amiket kilehet venni. Nekem tavaly kb. 45-50 szabadnapom volt. Idénre már kivettem az egész decembert plusz január felét, szóval 1.5 hónapig karácsonyozok otthon


Gyári munka rengeteg van, érdemes nagyobb autócéghez menni nekik van komoly szakszervezetük és megbecsülik a munkásokat. Mi a mercinek dolgozunk hálistennek nem volt gond az elmúlt évek szarságai miatt


2 tanácsom van; bármelyik országba mész tudni kell a nyelvet és segítség nélkül keserves lesz az első időszak. Bevallom közvetítőn keresztül én nem vágnék bele, szerencsém volt nekem családtag segített.

máj. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

uk-t felejtsd is el mert az életbe nem fognak beengedni melósként


Írország a legközelebbi de itt húzós nagyon, lakásválság van, nagyon nem könnyű, melósként szerintem lehetetlen hacsak nem állsz össze valakikkel bérelni. induló tökének szerényen 11k eur-t javaslok minimum de ez sok mindentől függ. a többi országról nem tudok nyilatkozni.

máj. 13. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobbak az eselyeid a jo fizura ha valami szakmával mész ki. Legyen az fémipari ( lakatos, hegesztő) vagy épìtőipari ( köműves, akármilyen szerelő stb ).
máj. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Németországban éltem.


Ha nincsen semmilyen végzettséget akkor el se induljál, így kint csak a legrosszabb munkákat fogod megkapni, amikkel nem fogsz tudni megélni.

Bármelyik országba is mész, az adott országnak a nyelvét beszélned kell valamilyen szinten, a többit ott megtanulod.

Az ilyen munkaközvetítőcégeket én speciel, nem javaslom senkinek. Olyan országba vagy városba menjél, ahol van egy ismerősöd, aki minimum már 1 éve ott él, hogy tudjon neked segíteni. Ismerős nélkül kínszenvedés lesz az egész. Nagyon sokan ezért jöttek haza, mert nem volt nekik ismerősük.

Legalább 7-10 ezer euróval érdemes kimenni. Az olyan sztorikat nyugodtan ellehet felejteni, hogy valaki kiment 500-1000 euróval, és mindent megtudod oldani. Aszt javaslom, hogy menjél ki az adott városba, ahol a jövőben kiszeretnél menni, és töltsél el pár napot vagy hetet, hogy jobban megismerjed a várost. Az albérletárak sok mindentől függnek, pl.. a város melyik részén helyezkedik el..

máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

11k euro???

k=kilo?

11.000 Euróval menne a fszom külföldre dolgozni😂

máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát nem muszáj csak jöhetsz haza ha elfogy a móónej 😂
máj. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

De ember! Nem nyaralni megyek!

Magyarba ez egy éves nettó átlagbér!


Akkor 2 évi munkabérből mondhatom el egy év után külföldön, hogy én aztán jólélek?? 😂


Baj van a matekkal!

máj. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
be kell tenni először hogy ki is tudd venni - dakota közmondás 😂
máj. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!