Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lenne a jó megoldás, nem...

Mi lenne a jó megoldás, nem tudok dönteni?

Figyelt kérdés

Egy multinál dolgozom kockázatkezelés területen. 25 éves vagyok, ez volt az első munkahelyem, gyakornokként kezdtem egyetem alatt. Mára szeniorrá tornáztam fel magam, jó vagyok abban amit csinálok, szeret a menedzser, a partner, a közvetlen főnököm, rengeteg dícséretet kapok tőlük. Szeretem is amit csinálok és szeretem, hogy jó vagyok benne.

Azonban van pár ember az osztályunkon akik megkeserítik az életem. Van pár pletykás rosszindulatú ember és mivel én nem álltam be a sorba másokat kipletykálni, sőt jóban vagyok valakivel akit ki szoktak pletykálni, én is célkereszt lettem. Annyira legseseríti ez a környezet a napjaimat, hogy elgondolkodtam hogy felmondok. Kicsit sajnálom mert a munkám és a főniökeim tényleg szeretem de már kikészít ez a környezet.

Rágódom, hogy mit tegyek.

Aki volt hasonló helyzetben, mit gondoltok, mi lenne a jó megoldás?



máj. 16. 23:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szolj a felettesednek vagy a hrnek hogy ez az ok miatt felmondason gondolkodsz
máj. 17. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Ki fognak hullani azok a kollégák csak türelmesnek kell lenni.


Amúgy érdekes hogy felnőtt emberek a kollegaid és még ezen a dedószinten vannak hogy pletyiznek.

máj. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérj home office-t
máj. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 dehogy hullanak ki. Nálunk 2 ilyen kollégai is van. Egyik 15 éve, a máik 6 éve van a cégnél.
máj. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 nek van igaza, nem kellene arra számítani, hogy pletykákat terjesztő kollégák elmennek.

Eszkaláld az ügyet.

máj. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"én is célkereszt lettem"

Jó a munkád. Kedvelnek a feletteseid. El nem tudom képzelni, hogy a "pletykások" mit tudnának rólad terjeszteni, amivel keresztbe tehetnének.

máj. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Erősítsd meg magad lelkileg. Meg kell tanulni csomagokat letenni az út szélére, és otthagyni.

Semmi nem biztosíték arra, hogy máshol nem hasonló vár.


Ha engem kérdezel, pár hülye miatt én nem mennék. Nagyon ritka, hogy az ember ennyi pozitívumot tudjon összehozni a munkahelyén, ami neked sikerült.

Kedvel a főnök, szereted a munkád, nem mindenki utál, tudsz előre haladni.


Voltam hasonló helyzetben. Egy szemétláda dolgozik az osztályon, aki valamiért nem kedvelt, és kritikán aluli viselkedést engedett meg magának, valamint mocskolt mindenhol. Nyilván kikészültem, fizikailag is lebetegedtem. Nem tudtam az okát, így nehéz volt változtatni rajta.

Aztán valaki megmondta, hogy mit gondol erről az egészről. Azt mondta, hogy jobb vagyok nála, konkurenciaként tekint rám. Ez a mondat segített abban, hogy továbblépjek, mert nem voltam hajlandó rámenni erre. Úgy lesz@rtam mindenki elutasító viselkedését, hogy te azt el sem tudod képzelni.


Eltelt pár év. Ma már a beosztottamként dolgozik, tehát a felettese vagyok. Már csak azért sem szemétkedek vele - nem vagyok hajlandó a szintjére süllyedni-, viszont fürdőzöm a seggnyalásában úgy, hogy közben magamban meg röhögök rajta. Ha látnád... minden szenvedést megért.


Neked kell lelkileg hozzáerősödnöd a kihívásokhoz! Muszáj, különben eltapos az élet...

máj. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi!

Utolsó, valószínű nálam is hasonló helyzet lehet. 2 ember van aki nem bír és próbál keresztbe tenni: az egyik az én csapatomban van idősebb és régóta itt van de őt nem kedvelik a főnökök annyira, valamint ennek a személynek a barátja a másik aki nem bír. Szerintem én semmi olyat nem teszek vagy mondok amivel okot adnék arra hogy ez a 2 ilyen legyen velem.

máj. 18. 12:20
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Lehetséges, hogy hasonló a helyzet. Az ilyen személyiségek sajnálatra méltóak, mást nem nagyon érdemelnek. Egyszerűen értsd az eszükhöz a viselkedésüket.

Nyilván nem könnyű emelt fejjel vonulni az utcán, ha van, aki köpködne rád. Ezt kell tudni kezelni. Méltósággal viselni mindent. Legbelül és otthon sírhatsz (muszáj is!), aztán kell jönnie egy lelki váltásnak, amikor rádöbbensz, hogy senki és semmi nem ér annyit, hogy kikészítsd magad miatta. Akkor kezded el elengedni ezeket a feleslegesen cipelt lelki csomagokat, leteszed az utcára és otthagyod.

Ha életedben sikerül egyszer eljutni egy ilyen csomag lerakásig, akkor a többi hasonló szituban már gyakorlottan menni fog.


Én vallom: Fejben dől el minden! Ott kell helyretenni a dolgaidat. Amíg az nincs meg, addig csak zűrzavar van.

Ehhez kellett egy vidám, pozitív kisugárzású 88 éves néni mondata: "Amin nem tudok segíteni, azzal nem foglalkozom, ezért vagyok boldog."

máj. 19. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!