Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen nettó fizetést kérhetek...

Nag Barnabás kérdése:

Milyen nettó fizetést kérhetek pályakezdőként? A gyakornoki és teljes munkaidős fizetés is érdekelne.

Figyelt kérdés
Egy jól menő IT cég fog alkalmazni engem pár héten belül. Jelenleg még egyetemre járok, így azt még nem döntötték el, hogy gyakornoknak vagy teljes munkaidőben alkalmazzanak. Ismerős nincs a cégnél, így nem tudok mihez viszonyítani.
2010. okt. 28. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
sokat segítene, ha tudnánk milyen szakma milyen osztály stb stb ... -.-
2010. okt. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Ha még nincs gyakorlatod, akkor menj a diplomás minimálbér alá.
2010. okt. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Az alá könnyű menni, tekintve hogy ilyesmi nem is létezik.
2010. okt. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Tényleg nincs diplomás minimálbér.


A sima minimálbért kérheted sztem.

2010. okt. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
2010. okt. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
2010. okt. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

10:34, minek idézel be egy 2002-ben indult index fórumot? Ahol a legutolsó hozzászólás is 5 éves... A másik cikk meg egy felmérés a dolgozók körében arról, hogy szerintük mennyi pénz kéne, de arról semmit nem mond, hogy mennyit adnak.


Fogalmam sincs, hogy valaha volt-e diplomás minimálbér, de az tuti, hogy ma nincs semmi ilyesmi. Két olyan kategória van, amit kötelező megadni minden munkáltatónak a megfelelő feltételek esetén: az egyik ugye a minimálbér, ezt mindenkinek. A másik pedig a garantált bérminimum, amennyiben a munkakör betöltéséhez legalább érettségi, vagy szakképesítés szükséges.


Semmi más kategória nincsen. A diplomás is legfeljebb garantált bérminimumot kap kötelezően. De ha betanított munkára megy, akkor csak minimálbért kötelező adni neki is.

2010. okt. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
volt diplomás min.bér de már NINCS!!
2010. okt. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én még abban se vagyok biztos, hogy volt. Szerintem ez csak az első Orbán-kormány egyik ötlete volt, amiből végül nem lett semmi. Mégis, a nép körében rögzült, mint urban legend, mert mindig van valaki, aki ezt felhozza.


Egyébként az állami közigazgatásban lehet, hogy adnak különböző pótlékokat diplomára, nyelvtudásra. De ez se diplomás minimálbér, hanem a közalkalmazott/köztisztviselői bértábla által meghatározott pótlék.

2010. okt. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!