Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak itt diplomások? Milyen...

Vannak itt diplomások? Milyen érzés, hogy egy egyszerű szakmunkás (sokszor segédmunkás is) többet keres, mint ti?

Figyelt kérdés

A kérdés komoly. Vannak jól fizető diploás állások (orvos, IT, villamosmérnök, befutott ügyvéd és kb ennyi, amit nagyszámban elérnek), de sokkal több olyan diploma van, aminél egy kőműves, ács, autószerelő jóval többet össze tud szedni, igaz nem teljesen korrekt bejelentéssel. És nem vállalkozásra gondolok, mert ott bizony 1-2 milliót simán összeszednek egyedül is (építőipar, fodrász stb). És még ehhez hozzájön, hogy ők kb bármikor tudnak túlórázni, ellenben a diplomásokkal. Sokszor a 8 órán túl nincs lehetőség se többet dolgozni.


De én most láttam egy facebook posztot, ahol a kamionsofőrök már belföldön, napi hazajárással keveslik a nettő 700-800 ezret. A fejem rámerném tenni, hogy a diplomások 80 százaléka nem keresi ezt meg.


Szóval tényleg nagyon sok diplomát nem igénylő, alkalmazotti állás van, amivel jobban lehet keresni. Milyen érzés ez 3-7 év egyetem, 4-5 év gimi után?


máj. 21. 19:18
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
40%
Szar
máj. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor pont nem. Nyilván ki lehet ragadni egyik oldalról az alacsony, másik oldalról direkt a magasabb keresetűeket példának, csak akkor értelemszerűen hamis lesz a konklúzió is. Ha átlagot nézünk, a diplomások messze többet keresnek.

[link]

máj. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
90%
Ja és mennyit és hogyan dolgoznak érte.
máj. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
36%

Noha nem vagyok diplomás, de 1000 féle dolgot kell megtanuljak folyamatosan az IT területen belül. Aztán jön a kukás és lassan hazavisz 2x annyit, mint én. Éves szinten ne is mérjük, mert nekik ott a sok bónusz, jatt, stb.


Kemény munka, nem is mondom, hogy ne fizessék meg, de 0 kvalitás kell a rakodók esetén.


Ki lennétek akadva, ha tudnátok mennyi pénzt hordanak haza az adóból nem csak ők, de a teljes ágazat az irodistáikkal.

máj. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

Hát én valszeg többet keresek a szakmunkások 95% nál és öszintén nem irigylem őket.


Akik jól keresnek azok a vállalkozók, aki alkalmazott az nem fogja halálra keresni magát.

Aki vállalkozó annak pedig ott vannak a különböző költségek,

- mint a furgonjuk amit fent kell tartani, röpke 10+ millió

- a felszerelés és eszközök amik megint csak milliós tételek tudnak lenni

- a képzések, főleg gáz és villanyszerelőnél idő és óriási pénz.

- TB és egyebeket be kell fizetni

- könyvelő

Szóval az a papíron szép "nettó" rögtön nem lesz olyan szép ha a tényleges profitot nézed


A körülményekről nem is beszélve. Én irodában vagy otthon a kellemes légkondícionált helyen a kényelmes székemben dolgozom, bármikor ehetek, ihatok, pisilhetek, főzhetek magamnak ebédet és társai.

Addig egy szakmunkás élvezheti a fagyot vagy a 40 fokot, egész nap állhat, rosszabb esetben még pakolnia is kell a több 10 kilós cuccokat(ács, kőműves) szívhatja a cementport és társai.

máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
91%

Örülök neki. Ha nem fizetnék meg őket, akkor ki lenne hajlandó elvégezni az alja fizikai munkát?

Inkább fizessenek jól mondjuk egy kukást vagy építőipari segédmunkást, minthogy nekem kelljen elvégezni a munkájukat.

máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
14%
Havi 80 orat dolgozok kb havi 4 millio forintert, ugy hogy home officebol dolgozok es mellette ceges csapatepitokre jarok evente tobbszor. Megnezem hogy a proli burkolok mikor jutnak el erre a szintre :)
máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
89%
Miért nincs még tiltva a kérdező...? Hányadik provokatív kérdése ez csak ma, nemhogy összesen...?
máj. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
66%
Ha olyan jól keresnek a szakmunkások (építőipar, fodrász stb...), akkor miért nem látok szakmunkások teslával furikázni a városban?
máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
65%
9: mert arra van egy másik kocsija, amit bekoszol, és megint egy másik, amivel "civilben" megy. Tapasztalatból írom, több ilyen ismerőssel.
máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!