Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki fizet ki, ha letartóztatták...

Csab Bika kérdése:

Ki fizet ki, ha letartóztatták a főnököm?

Figyelt kérdés
Sajnos olyan cégnél dolgoztam, mint kiderült, hogy nagyon nem volt rendben minden, ezért a főnökséget elvitte a NAV! Mint kiderült súlyos csalások miatt. Mint kiderült, a végén már besem voltam, voltunk jelentve. Mikor bevoltunk, akkor sem annyira amenyiben megegyeztünk. Kérdezem én, hogy a bedolgozott pénzemmel és papírjaimmal mi lesz? A cég könyvelőjét már telefonon sem érjük el.

máj. 22. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Felszamoljak a ceget es abbol titeket kifizetnek ha van eleg erteke
máj. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

"A cég könyvelőjét már telefonon sem érjük el."

Valószínűleg őt is elvitték. Vicceltem...


Jó kérdés. Helyettese nincs?


Én úgy gondolom, hogy ha a cégnek könyvelőirodával volt szerződése, akkor nyilván a könyvelőiroda másik alkalmazottja fogja vinni tovább az ügyeiket, mert attól, hogy letartóztatták a főnöködet, még nem szűnt meg közöttük a szerződéses jogviszony.

Ha saját munkavállalója volt a könyvelő és őt nem vitték el, akkor neki kell tovább vinnie számvitelileg a céget.

máj. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Ha be se voltál jelentve akkor senki sem fog kifizetni. A cég jelenlegi életében a Te fizetésed a legutolsó.
máj. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Így semmi sem lesz!

Valószínűleg ez egyébként is egy bedobott duma a fővállalkozótól, mert bebuktatta a céget!


Kormányhivatalhoz fordulj a foglalkoztatási osztályhoz.


Aztán a fővárosi főügyészség gazdasági bűnügyek osztályán tegyél feljelentést, ha többen is vagytok károsultak akkor mindenki!

máj. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pertársaság, csoportos feljelentés és fizetési meghagyás közjegyzővel .
ma 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!