Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történik ha be vagyok...

Mi történik ha be vagyok jelentve, viszont nem fizetnek utánam járulékokat?

Figyelt kérdés
2009. jan. 8. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hogy érted? Azt állítja a munkáltatód, hogy bejelentett, közben nem fizeti utánad a járulékokat? Ez esetben megbüntetik, és behajtják rajta. Bár sokkal valószínűbb, hogy csak téged hiteget azzal, hogy bejelentett. Minek vágná maga alatt a fát?
2009. jan. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az biztod, hogy be vagyok jelentve.

Ugyanakkor ami a fizeési papíron szerepel, azt fél füllel hallottam, hogy nem fizeti be.

Azaz én úgy gondolom, hogy bevallja hogy mennyit kéne fizetni járulékot, csak épp "elfelejti".

2009. jan. 8. 15:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű, regisztrálj az ügyfélkapun, és akkor a TAJ-számod segítségével bármikor meg tudod nézni.
2009. jan. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha bejelentett és be is vallja, de nem fizeti be, akkor az apeh majd jól a körmére néz és késedelmi pótlékot is fizettet vele, elvileg ebből neked károd nem származhat, mivel nem a te hibád. De akkor le is vonja a fizudból, de nem utalja át az apehnak? Ez érdekes és nem vall józan észre.
2009. jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A munkáltatód adó és társadalombiztosítási csalást követ el, továbbá kacérkodik a számviteli fegyelem megsértése nevű cselekménnyel, amit nálunk komolyabban vesznek, mint az emberölést.

Te anniyban lehetsz nyugodt, ha tőled levonta de nem fizette be, akkor rajtad nem követelhetik, sőt téged hátrány sem érhet. A te szempontodból úgy kezelik, mintha minden OK lenne.

A munkáltatód viszont majd néz egy nagyot...


tgyl

2009. jan. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Valóban nem vagy hibás az APEH szemében, viszont szolgálati időt nem szerzel.
2011. aug. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!