Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell versengeni 300...

Miért kell versengeni 300 másik emberrel, miért nem veszik fel az elsőt, akinek megfelelő a végzettsége?

Figyelt kérdés

Annyira butaság és igazságtalan ez az önéletrajz beadás határidőre. Egyrészt így lehetetlen hogy valaki munkát kapjon, másrészt, honnan tudják, hogy akit kiválasztanak az jó munkaerő lesz -e? Mert ehhez nem elég a jól megírt önéletrajz és a szép arc!


Régen úgy volt, hogy kiírták, meghirdették: eladót keresük, tanárt keresük! És ha az első jelentkező kakukk Józska megfelelt képzettség szerint, akkor alkalmazták. Ha nem jött be, úgy is meghirdették újra.


Mi értelme van ennek hogy beadjuk a személyes adatunkat feleslegesen idegeneknek, ahelyett hogy az első megfelelő képesítésű, személyesen megjelenő embert kiválasztjuk?


ezt nem értem. Másnak ez nem tűnt fel?


2010. nov. 11. 19:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Mellékállásban van egy vállalkozásom, és nagyon nem mindegy, hogy kit veszek fel. Az első megfelelőt felvehetnék, de mi értelme van, ha az 5. megfelelőnek sokkal jobbak az adottságai, a teljesítőképessége. Ébredj fel az álomvilágból, és jöjj rá, hogy kapitalizmus van.


Az önéletrajz pedig általában arra való, hogy az alkalmatlanokat kiszűrje, a verseny csak aztán kezdődik egy állásért.


Szép álmokat!

2010. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

mert egy munkahelyre 1000-en jelentkeznek, és megtehetik, hogy válogatnak. mi ebben a nehéz?

te is ezt tennéd, ha munkáltató lennél.

mondjuk 1000ből legyen 100 amelyiknek olyan képzettsége van, abból legyen 10 amelyiknek annyi gyakorlata van, és legyen belőle 1, aki a legkevesebbért elvállalja...


ennyi.

2010. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem is hülyeség, de most liberális világban élünk, és ha egy cégre csak a diszkrimináció leghalványabb árnyéka vetül, azt keményen megbüntetik. Mert mi az, hogy nem volt meghirdetve az állás, és XY még esélyt sem kapott, hogy jelentkezzen? (Hogy az XY-hoz kit, mit helyettesítetek, azt mindenki maga dönti el.) Szóval egyenlően kell elbírálni mindenkit, mert különben. Bár a legtöbb ilyen állás már valójában be van töltve, azzal a módszerrel, amit fent leírtál, csak ezt nem szabad közzé tenni.
2010. nov. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Igen.

Nyilván egyszerűbb lenne, ha a gyorsaságom múlna... Akkor már rég nem lennék pályakezdő.


Engem leginkább az zavar, amikor elküldöm az önéletrajzot és a tisztelt cég még válaszra sem méltat, hogy "megkaptuk, de nem felelt meg".

2010. nov. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Azért nem lehet, mert egyáltalán nem biztos, hogy ő lesz a legalkalmasabb az adott munkára. Ha viszont a cég összegyűjti az önéletrajzokat, látja, kik esélyesek egyáltalán, aztán őket lehet interjúztatni.


"...honnan tudják, hogy akit kiválasztanak az jó munkaerő lesz -e?"

Hát az interjún derül ki. Sajnos sokan vannak, akik egyszerűen nem tudnak interjúztatni. Nálunk az interjú úgy lett kidolgozva, hogy elég jól megmutatja az illető tudását, hozzáértését és hozzáállását is.


Minden cégnek az az érdeke, hogy a lehető legjobb munkaerőt találja meg. Nem egyszer vettem részt olyan interjún, aminek a végén arra jutottunk, hogy igen, az illető elég jó.

De aztán valamelyik következő interjún megjelent más, aki sokkal rátermettebb volt. Így aztán ő nyerte el az állást.


Gondolom, volt jópár sikertelen jelentkezésed. De talán ebben az esetben nem a rendszert kéne szidni, hanem megtalálni, mi az a gyenge pontod, ami miatt nem jön össze a dolog. Lehet, hogy egészen banális apróságokról van szó. Lehet, hogy a tudásod nem megfelelő vagy nem elég.

Fogd fel úgy, hogy ez egy játék. Nem kötelező részt venni rajta, de ha mégis megteszed, akkor el kell fogadni a játékszabályokat.

2010. nov. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
48%
hahahaha hát ha csak a végzettség számítaná, akkor én sehol se lennék ma, főleg nem 26 ember vezetője, akik közül elég soknak egyetemi diplomája van nekem csak főiskolai. szerencsére ebben a világban nem csak a végzettségen múlik az siker, hanem számít a rátermettség és miere képes valójában az ember, mert attól, hogy valakinek van egy papírja nem jelenti azt is, hogy el tudja látni az adott munkát. nálunk ez nagyon kijön :)
2010. nov. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Pontosan, nem csak a végzettség számít. Az,hogy meg van hozzá az iskolája, csak egy dolog a kb. 10-ből, ami még ahhoz kell, hogy jól végezze a munkáját! Teszem fel, ha tanárt keresnek, hiába van meg valakinek a főiskolája, hogy ha nem szereti pl. a gyerekeket, nem türelmes, vagy egyszerűen nem jól magyaráz.
2010. nov. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert lehet, hogy a 300 ember közül vannak jobb képességű emberek ,mint te. S nem biztos, hogy mindenhová te leszel az első jelentkező.


Én úgy látom, hogy a legnagyobb probléma inkább ott van, hogy az ismerős ismerősének az ismerősét hamarabb felveszik, mint a kiírt pályázatra jelentkező, papíron minden elvárásnak megfelelő személyt.

Mondom ezt úgy, hogy nagy szenvedés után most én is ismerősön keresztül találtam állást.


Nem biztos, hogy a legelső ember, aki bejön az irodába az megfelel arra az állásra, amire jelentkezik. Ezért van próbaidő, hogy ezt kiszűrjék, hogy mennyire alkalmas a személy, milyen a személyisége. Napi 8 órában kizárt, hogy valaki színlelni tud és elfedi a valódi személyiségét. Ha valaki minden lében kanál típus, akkor az nem fogja tudni türtőztetni magát, hogy jaj, mégsem szólok semmit. Ez egy idő után kiderül.


S az is előfordulhat, hogy az első nem felel meg, s pár hónap után elküldik, s azok közül választanak, akik beadták a pályázatukat.


Sok cég nem is hirdeti meg az állást.

"A panama országa"


Sajnos ez ellen nem sokat lehet tenni, örülni kell, ha találunk munkát, s igyekezni jól csinálni. Illetve kapcsolatokat építeni, hogy minél hamarabb találjunk munkát.

2010. nov. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert te is végigjárod a plazat, pedig már az első boltban sem szorított a gatya, amit felpróbáltál. Még jobbat keresel még olcsóbban.
2010. nov. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
utolsónál a pont.
2010. nov. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!