Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A hónap egy hatodában nem...

A hónap egy hatodában nem dolgoztam, akkor annak megfelelően időarányosan kapom a fizetésem. Akkor a szerződésemben lévő bruttó fizetésből is csak az egy hatodnyi részt nem kapok meg?

Figyelt kérdés
Mert 25 napra 50ezer nettót kaptam és a szerződésben 90ezer a bruttóm.Dec 6. -án kezdtem el dolgozni és 31-éig dolgoztam és erre 50ezret kaptam. Ez nem kevés?
2011. jan. 10. 07:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Picit kevés, az adozona.hu-n van bérkalkulátor. Annak alapján a fizetésed nettója 70.000 Ft lenne, ebből te 3 munkanapot nem dolgoztál és 19 napot dolgoztál, tehát időarányosan 60.000 Ft-ot kellett volna kapnod. Biztos dolgoztál karácsonykor végig?
2011. jan. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen dolgoztam végig.még szenteste napján is nyitva volt a bolt.És egy napot voltam szabadságon.De voltam délutános is amire azt igérték h pótlék jár.Nem értem az egészet.Am nagyon köszi a választ!!
2011. jan. 10. 08:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Mért nem a céged bérszámfejtésétől kérdezed meg? Ők nagyon szépen el fogják magyarázni neked, hogy miért ennyit kaptál.
2011. jan. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát tényleg kérdezd meg őket!

Hogy ott ne verjenek át: a 90.000 Ft-os bérből neked arányosan 77.700 jár, ennek az adója 16.775 Ft, adójóváirás 15.100 (lehet, hogy ezt nem kérted és levonták! Ezesetben az adóbevalláskor kérheted vissza az államtól!)

Adó: 1675

Nyugdijj: 7.382

Eü járulék: 3.100+1.550

Munkaerőpiaci j: 1.166

Nettó bér: 62.800


Szerintem nem irták be az adójóváirást és ezért kaptál 15.100-al kevesebbet. Ha igy van, semmi baj, mielőbb csináld meg az adóbevallást, annál előbb visszakapod a pénzt az államtól!

2011. jan. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
AHHA!! Értékes választ adtál köszönöm szépen.Itt van akkora bibi.Egyébként a bérpapiromon ezt látni fogom? Mármint h ezt amit irtál levonták e és ezért kevesebb?Fel lessz tüntetve gondolom.
2011. jan. 10. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!