Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kevés pénzből lehet boldogan...

Kevés pénzből lehet boldogan élni?

Figyelt kérdés
A rezsit tudjuk fizetni, kajánk van, de kb ez minden. Évek óta kilós turiból öltözünk, autó, nyaralás, szórakozás, kultúra szóba se jöhet sajnos. Hónap végén így is erősen számolgatnunk kell. Lehet így boldogan élni?
2009. febr. 4. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Lehet. Egy csomó jó dolog van az életben, amihez nem kell pénz, vagy legalábbis minimális. Sétálni egy nagyot ingyen is lehet. Könyvtárból bármilyen könyvet ki tudtok kölcsönözni, sok könyvtárban filmeket is kölcsönözhetsz az olvasójegyeddel teljesen ingyen. Otthon zenét ingyen hallgathatsz, manapság a netről szinte bármit letölthetsz. Ha van biciklitek, hatalmas túrákat csaphattok. A barátokkal is össze lehet jönni fillérekből, ihattok teát, ehettek héjában sült krumplit együtt, társasjátékozhattok, beszélgethettek. Ha valakinek nincs fedél a feje fölött, vagy nem bírja fizetni a rezsit, nem jut pénz kajára, az tényleg gond. De ha ezek megvannak, akkor csak saját magán múlik, hogy mit hoz ki a napjaiból, mennyire tudja élvezni az életet. Ne arra koncentráljatok, hogy mi nincs, hanem próbáljátok a legtöbbet kihozni abból, ami van.
2009. febr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Hat, szerintem nagyon igaz az a mondas, hogy a penz nem boldogit, de hianya boldogtalanna tesz.

Igenis nagyon jo erzes, biztonsag amikor van penze az embernek.

Miert nem mentek ki kulfoldre dolgozni, azert mas orszagokban nincs am pusztulat mint Magyarorszagon, akarmennyire hazudnak is a magyar hirekben, es probaljak etetni a nepet!!!!!!

2009. febr. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a második válaszolónak van tökéletesen igaza. a boldogsághoz nem feltétlenül kell sok pénz, de a minimálisnál több kell ahhoz, hogy élvezd az életet. persze, sok mindent lehet csinálni pénz nélkül, biciklizni, kirakatokat nézegetni, sétálni, kirándulni a környéken. É
2009. febr. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
BOCS. ELŐZŐ VAGYOK. SZÓVAL ÉN AZÉRT elvinném egyszer egyszer a gyerekeimet moziba, állatkertbe, nyáron strandra, a Balatonra, ennek mind bele kellene férnie egy átlagos családi költségvetésbe. de sajnos az itthoni fizetések éppen csak az éhhaláltól mentenek meg. arról nem beszélve, hogy az állandó anyagi gondok, felőrölik a családot, csak feszültséget szül otthon. ugyhogy nem lehet minimális pénzből boldogan élni. nekem ez a véleményem.
2009. febr. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Szia!


Remélem nem haragszol meg, és nem mászok ezzel senkinek sem a lelki világába, de én azon a véleményen vagyok, hogy nem ezt a kérdést kellene feltenni, hanem azt, hogy hogyan tudnék ezen változtatni. Ha a problémákra fókuszálsz, elveszel köztük. Csak járj nyitott szemmel a világban és keresd a lehetséges MEGOLDÁSOKAT.

Nálunk ugyanez volt a helyzet otthon, és hidd el egy szemléletváltással sok minden változhat körülötted!

2009. febr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

KEdves első!

Tetszik amit írtál!

Csak nekünk az a baj, hogy pl nincs sok haver, de az az egyik már körülmények között él, és inkább cukrászda, mint amiket leírtál, pedig néha tényleg igen jót lehetne társasozni egy tea mellet.

2009. aug. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!