Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Végeztem a középiskolával,...

Végeztem a középiskolával, nincs szakmai végzettségem, csak érettségim. Munkát szeretnék vállalni, de eddig nem sikerült. Ha bemegyek munkaügyi központba jelentkezni, de egyenlőre mégsem találok munkát, akkor kapok valami pénzt?

Figyelt kérdés
Ugyértem ismerősöm mondta, hogy valami 3 hónapos segélyt ilyenkor lehet kapni, vagy nemtudom. Remélem segítetek
2011. febr. 22. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Merre laksz?
2011. febr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sz12 válasza:
100%
Szerintem nem kapsz pénzt,mivel nem volt bejelentett munkahelyed, ami után kaphatnál munkanélküli segélyt. bár nem vagyok benne biztos, lehet hülyeséget mondtam.
2011. febr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Miért nem csinálsz meg egy szakmát? Ingyenes, addig is diák vagy, és utána legalább érteni fogsz valamihez. Úgy sokkal könnyebb munkát találni.
2011. febr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A munkaügyi hivataltól csak akkor kapsz pénzbeli ellátást, ha a jelentkezése megelőző 4 évben volt legalább 365 munkaviszonyos napod (ekkor álláskeresési járadék járhat), vagy ha nem volt 365, de volt legalább 200 (áll.ker.segély; ez jár 90 napig)

Ha nem volt 200 napod sem, akkor nem kapsz ellátást, csak regisztrálnak.

Ha regisztrált vagy, akkor jelentkezhetsz a munkaügyi által indított tanfolyamra. A tnf.ideje alatt átképzési támogatást adnak.

Ezeket (ellátásokat és az induló tanfolyamokat is) meg tudod nézni a www.afsz.hu oldalon.

Ha már nem vagy nappali tagozatos és egyéb jogviszony alapján (vállalkozó, gyes, stb) sem vagy jogosult az egészségügyi ellátásokra, akkor a diákigazolványod lejárta +45 nap után magadnak kell gondoskodnod a TBd rendezéséről (fizetsz magad után, vagy kérelmedre rászorultság esetén rendezi az önkormányzat)

2011. febr. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha munkát keresel, küldj egy önéletrajzot a bszonyi@gmail.com címre. Jahh, és ha Budapesti vagy.
2011. febr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.

első : miért kérdezed? Budapest vagy szolnok megye, mindegy

2011. febr. 23. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!