Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi az esélye hogy munkaügy...

Mennyi az esélye hogy munkaügyis tanfolyam után állást kapjak?

Figyelt kérdés

Mivel nem sikerült a diploma megszerzése után elhelyezkednem, elkezdtem egy munkaügyis nyelvtanfolyamot.

Hamarosan véget ér és kezdek félni hogy megint a munkakeresés keserves hónapjai következnek... :(


Van itt olyan aki (vagy akinek ismerőse) végigcsinált ilyen tanfolyamot?


Van esély rá hogy a tanfolyam vége után a munkaügyi ajánl valamit?

Vagy marad a kilátástalanság és a hiábavaló álláskeresés?


2011. febr. 27. 10:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Pont annyi az esélyed, mintha önköltségen végzel el egy tanfolyamot..

Nincs benne a végén a papírban h munkaügyön keresztül végezted...

2011. febr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadó!


Tisztában vagyok vele, hogy nem lesz benne a bizonyítványban. Főleg hogy ez egy nyelvvizsga bizonyítvány lesz...


A munkaügyis tanfolyamok tudtommal azért vannak, hogy a munkanélkülieknek esélyt teremtsenek az elhelyezkedésre.

TÁMOP, Út a munkához program stb.


Ezért kérdeztem, hogy mennyi az esély hogy segítenek utána az elhelyezkedésben állásajánlattal.

Mert ugyebár ha csak simán be vagyok jelentkezve, akkor nem sok jóra számíthatok. Ezt már tapasztaltam....

2011. febr. 27. 11:15
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem tanfolyam után nem segített a munkaügy elhelyezkedni. Egy év múlva küldtek egy kérdőívet, hogy hol dolgozom, mióta,miért, mennyiért stb. Közmunkás voltam (irodai)ők ezt úgy könyvelték el, hogy elhelyezkedtem, mert előtte tanfolyamra jártam.
2011. febr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Válaszolni nem tudok neked, de lenne pár kérdésem, mert pont most akarok én is jelentkezni angolra.

Kellett tesztet írni? A bejárás költségét mikor fizetik ki? Nálatok sokan jelentkeztek? Nincs semmi munka és ha erre se sikerül bekerülni, nem tudom mit csinálok.

2011. febr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Utolso.Jártam én is munkaügyes tanfolyamra. IQ tesztszerőséget kelletttt kitölteni az a alapján a jelentkező 40 emberből 20 járhatott tanfolyamra.Helyközi buszra/vonatra kaptunk kis sárga könyvecskét ami alapján 90% jeggyel mehettünk(suli pecsételi le havonta).pl 100 forintos buszjegyből 10 forintott kellett fizetnünk.Helyi bérletet egyáltalán nem fizetik,hiába van a város végébe a suli akkor sem. Munkát nem ajánlott a munkaügy senkinek a csoportból.Néha berángattak a szerződés miatt fejtágításokra(ha nem mész megszeged a munkaüggyes szerződést) Félbehagyott tanfolyamnál kifizettetik veled a tanfolyam teljes díját, szintén szerződés szegés miatt(nálunk ez kb 240 ezer lett volna).Sikertelen vizsga esetén el kell menni pótvizsgázni a megadott időpontban,ha akkor sem sikerült nem fizettetik veled vissza hiába lett sikertelen.Hiányzást órákról ugyanúgy igazolni kell mint egyéb suliban(orvosi igazolás).
2011. febr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Még abban bízok ,hogy nyelvtanfolyamon van külön teszt és így van esély, hogy nem jelentkeznek rá sokan. Esetleg nyelvtesztről nem tudsz valamit??
2011. febr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Mégvalami nincs olyan,hogy sok a jelenzkező.Meg van adva a max jelentkező létszám amiből teszt alapján választanak annyit ahányat"elbír " a suli.Előfordulhat,hogy te kinézed pl. az angol alapfokú tanfolyamot, bemész és azt mondják betelt.
2011. febr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Én informatikai tanfolyamra jártam, kikötés volt az érettségi... ennek ellenére volt olyan aki 8 általánossal rendelkezett (és IQ teszt alapján bekerült a 20-ba),tesztnek se volt köze informatikához(pedig azt mondták olyan lesz,hogy legalább alapok meglegyemek mindenkinél).De ezt már az iskola dönti el ,nem a suli.
2011. febr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ősszel pedig elküldtek és csak azok jelentkezhettek akik 2008 után vesztették el az állásukat. De két tanfolyam között nem tudom, hogy mennyi időnek kell eltelnie. Most megint jelentkezhetnek ők is??
2011. febr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

*nem a munkaügy.

Bocsánat :)

2011. febr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!