Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire stresszes az irodai...

Mennyire stresszes az irodai munka? Jobb az mint a fizikai munka?

Figyelt kérdés

Leginkább az a dolog késztetett rá,hogy feltegyem a kérdést,hogy tele van a tököm a szülők és a nagyszülők hegyi beszédével,miszerint az irodában jó dolgom lesz,melegben leszek,nem leszek kint a napon,nem végzek megterhelő fizikai munkát,stb.DE baromi sok szellemi munkát kell végezzek + stressz + főnök + munkatársak + be kell fogni a szánkat...

Egyik családtag(aki ne szülő és nem nagyszülő) valami olyasmit végez,ami irodában zajlik és szerinte nagy odafigyelést igényel,és természetesen stressz is van.

Mégis jobb lenne ha megmondanátok ti(mert ugyan kínlódni mind a 2 helyen kellesz majd,egyik se lesz séta a parkban),hogy mi is a helyzet akkor?


2011. ápr. 20. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen egyénre válogatja, kinek mi a jobb. Az biztos, hogy az irodában tűrni kell a piszkálódó főnök haverja típust aki a szomszédban fog űlni egyész nap.
2011. ápr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy hol jobb, kint vagy irodában teljesen egyénfüggő és munkahelyfüggő. Van, ahol nagyon jó dolgozni irodában is, de például sok APEH-os panaszkodik, hogy elviselhetetlen a légkör, pedig irodisták.

Egy biztos, ott is kikészülhet valamid. Például az idegrendszered, az izületeid (pedig nem is emelgetsz nehezet), lehetnek keringési problémáid egy idő után. Én irodista vagyok, de ha a fizikai felépítésem engedte volna (vasráccsal is 43 kiló), akkor biztosan fizikai munkát végeznék, kint valahol a szabadban. Ott, ha van egy JÓ főnököd, akkor igazán nincs annyi stressz, akkora felelősség, nem kell annyira önállóan gondolkodni, mert megmondják, hogy mit kell csinálnod, nem kell megjátszanod magad, hogy jó helyen legyél a főnöknél. Letelik a munkaidő, és többnyire nem viszel haza magaddal gondokat, úgy, mint például én, aki otthon is állandóan gondolkodik, hogy másnap mit hogyan kellene jobban, gyorsabban megcsinálni, vagy egyébként egy problémát hogyan oldjak meg, hogy a dilis törvényeknek és minden hatóságnak tipp-topp megfeleljek.

Én így látom, más gondolom másképp.

2011. ápr. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ:)A mostani irodai munkám pörgős,de nem stresszes. Az előző munkahelyemről azért jöttem el,mert már nem bírtam azt a nyomást.Gyomorfekélyem is lett a stressztől.Ja és ezerrel nyomatták a klimát nyáron,aminek a következménye az volt, hogy mindig egy csomóan betegek voltak.Hiába szóltunk,azt mondták,hogy az úgy pont jó:)
2011. ápr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell eldöntened, hogy melyik típusú munka tetszik jobban. Én irodában vagyok, nálunk jó a hangulat, de előtte voltam olyan helyen, ahol nem éreztem jól magam én sem...Akkor én is arra gondoltam, hogy jó lenne vmi szabadban végezhető munkát végezni, de sajnos nem értek semmi olyasmihez, fizikailag pedig nem vagyok vmi strapabíró, hogy az erőmből megéljek:-)
2011. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Két iroda meg két nem iroda között pont akkora különbségek lehetnek, mint egy iroda és egy nem iroda között. Én irodában dolgozom egy multiban, teljesen baráti a légkör és nem dolgozom napi 8 óránál többet.
2011. ápr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!