Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy napos táppénz létezik?...

Egy napos táppénz létezik? Jövő hét pénteken ballagásra mennék (testvérem) viszont nem engednek el szabadságra senkit, az oka, hogy a héten sokan elmentek felhúzta magát a vezetőség és nem enged senkit.

Figyelt kérdés
Úgy tervezem, hogy táppénzel megoldom, munkatársaim 2 vagy 3 napra mennek, de én csak egyre akarok. Lehet ilyet egyátalán? Nem értek ehhez a dolgokhoz, mivel 8 hónapja dolgozom.
2011. ápr. 23. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy napra csak igazolást kérhetsz, táppénz min. 3 naptól van.
2011. ápr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Te! Arra nem gondoltál, hogy ott se tök hülyék vannak...?

Ha egyszer tudni lehet, hogy azon a héten nem akarnak szabadságot, te meg hozol egy papírt az orvostól azon a héten, akkor persze, hogy el kell engedniük.

Arra viszont semmi nem kötelezi őket, hogy utána is megtartsanak...

Én egy ilyen húzás után rögtön elkezdeném keresni az utódodat.

2011. ápr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok/vagyunk vele, hogy ott sem hülyék vannak, viszont gondold el, kapásból van 5-6 ember akinek pl.: a gyermeke ballag pénteken. Nem is értjük, hogy gondolták ezt? Ők is ugyan így csinálják, hogy táppénzre mennek, de kb. 3 napra. Ezzel szerintem tisztában van a vezetőség is, és szerintem nem küldenek el 15/16 embert azért, mert táppénzre ment.
2011. ápr. 23. 22:18
 4/10 A kérdező kommentje:

Egy kérdésem lenne hozzád második válaszoló? Ha a te gyermeked testvéred ballagna, nem mennél el vagy mit szólnál hozzá, ha megkapnád, hogy kirugnak, mert táppénzen voltál?

Én keresném az utódodat... erre érttem, gondolj bele más helyzetébe, mielőtt hülyeségeket beszélsz

2011. ápr. 23. 22:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy napos táppénz, én legalábbis tavaly voltam: anyajegy eltávolítás volt, mondjuk én tényleg ott voltam. Ha táppénzzel csalsz azért nem csak a munkáltatód tud felelősségre vonni... Persze (ha az én példámból indulunk ki) anyajegy eltávolítás 8-8.20ig 10kor már lehetsz a ballagáson...
2011. ápr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Én nem beszélek hülyeségeket, te vagy az, akinek fogalma sincs a világról.

Egy munkahelyen általában tudni lehet, hogy ki az, aki tényleg beteg, és ki az, aki csak megjátssza magát. Nyilván, akin látják, hogy úgy ment el, hogy majd megfulladt a köhögéstől, vagy nem csak egy napra ment, azt eszükbe se jut piszkálni, akkor se, ha pont arra az időre esik, mikor nem kéne senkinek elmenni.

Aki viszont hülyének nézi a főnököket, és egy napos orvosi papírokkal játssza ki a szabadságolási tilalmat, annak én nem tartanék igényt a munkájára.

Ennyi erővel kár elmenni orvoshoz, egyszerűen ne menj be, és legyen igazolatlan hiányzás. A következmények ugyanazok. Ha szükségük van rád, akkor lenyelik ezt is, ha viszont nincs, akkor az orvosi papír se ment meg.

2011. ápr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Én elmondanám a főnöknek, hogy a testvérem ballag, szeretnék ott lenni, ha pedig nem enged szabadságra, akkor felmondanék. Soha nem voltam hajlandó olyan helyen dolgozni, ahol ebben korlátoznak. Imádok utazni, és eddig ezt minden főnököm elfogadta. Igaz, már a felvételemkor el szoktam mondani, hogy ha gondot okoz ez nekik, inkább fel se vegyenek. Végső soron a halaszthatatlan dolgokat egy laptop és/vagy telefon segítségével bárhonnan el lehet intézni.
2011. ápr. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendkívüli szabadság


Nem szükséges a szabadság kiadása előtti 15 napos határidőt a munkavállalónak betartania, amennyiben őt érintő olyan körülmény merül fel, amely miatt a munkavégzési kötelessége teljesítése számára személyi, illetőleg családi körülményeire tekintettel aránytalan vagy jelentős sérelemmel járna.


Ebben az esetben legfeljebb három alkalommal az alapszabadság egynegyedéből összesen három munkanap szabadság kiadása a tizenöt napos bejelentési határidőre vonatkozó szabály mellőzésével kell, hogy megtörténjen a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban. A munkavállaló a munkáltató felszólítása esetén a szabadság ilyen kiadása alapjául szolgáló körülmény fennállását a munkába állásakor haladéktalanul igazolni köteles.


Nálunk a cégnél van ilyen,hogy csak betelefonálok a melóhelyre,hogy aznap szabadságon vagyok és nem vagyok köteles se a 15 napot betartani előtte,de csak 3 alkalommal egy évben.Még igazolást se kell hoznom hogy hol voltam.

Próbálj meg családi okokra hivatkozni és úgy kérni rendkívüli szabadságot,ha pedig igazolást kér róla hozz az iskolától hogy a testvéred ballagott.Remélem megértik a főnökeid és ott lehetsz.

2011. ápr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az egyik munkatársam akinek a fia ballag személyesen ment be és könyörgött, azt sem engedte el, szóval ha az anya/gyerek kapcsolat nem érdekli a vezetőséget, a testvériség még úgy sem.

Egyik válaszoló aki írta, hogy felmondana, elhiheted én sem örömmel dolgozok egy ilyen helyen :)


Köszönöm a válaszokat.

2011. ápr. 24. 18:38
 10/10 A kérdező kommentje:
Elmentem 3 nap táppénzre, meg a többiek is így csinálták, és nem lett belőlle baj :) csak megjegyezték, hogy következőleg ne legyen ilyen
2011. máj. 7. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!