Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyet váltanék két...

Munkahelyet váltanék két héten belül. Tényleg kötelezhetnek a 30 nap felmondási időre? Mit tudok ez ellen tenni ha félek, emiatt elúszik a sokkal jobb lehetőség?

Figyelt kérdés
2008. febr. 18. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez megállapodás kérdése, de igen felmondás esetén van 30 nap felmondási idő, ami arra szolgál, hogy a munkahelyed amit elhagysz találjon helyetted utódot, nem mindenhol tartják be, próbálj velük megegyezni, vagy ha nem megy akkor az új munkahelyen próbálj egyezkedni a későbbi kezdésen.
2008. febr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ez így van. A Munka törvényköve szerint, ha te mondasz fel rendes felmondással, akkor jár a 30 nap felmondási idő, amit le kell töltened. (Ha a munkáltatód mondana fel rendes felmondással, akkor is lenne 30 nap felmondási idő, de akkor annak a felét nem kellene ledolgoznod, de mivel te mondasz fel, ezért ez most nem számít.) Javaslom, hogy próbáld elérni, hogy a munkaviszonyod közös megegyezéssel történő felmondással szűnjön meg, mert akkor meg lehet állapodni a munkáltatóval más feltételekről is. Valószínűleg a munkáltatód nem fog ragaszkodni a 30 naphoz. Ha normálisan, nem veszekedve távozol, akkor a munkáltató is másképp áll hozzá (elvileg).
2008. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"munkaviszonyod közös megegyezéssel történő felmondással"


helyesen: Munkaviszonyot közös megegyezéssel történő megszüntetéssel.


Felmondani a felek egymástól függetlenül mondanak fel. Közös megegyezéssel megszűnik a munkaviszony, nem felmondásra kerül.


Nem kötekedés miatt javítom, hanem azért, mert itt a gyakorikerdeseken elég sokszor találkozom ezzel a "felmondási formával". Ilyen nincs. Közös megegyezéssel történő munkaviszonymegszüntetés vagy valamelyik fél általi rendes vagy renkívüli felmondás. Ilyen van.

2008. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon jó amit az előző írt, de ha én akarok felmondani, de kérni akarom őket írásban, hogy közös megegyezéssel szeretném, ha elválnánk egymással akkor hogy fogalmazzam meg?

Mert én azt írtam fejlécbe, hogy felmondás közös megegyezéssel. Majd név stb adatok után, hogy azzal a kéréssel fordulok Önökhöz, hogy munkaviszonyomat szeretném felmondani közös megegyezéssel. Szeretném kérni az Önök részéről is a munkaviszonyom megszűnésének közös megegyezéssel való megállapítását. Ez így jó?

Jelenleg gyesen vagyok, talán van kilátásba egy másik munkahely, a régibe nem tudok visszamenni a gyerek miatt, nem tudom kire bízni, ezért kéne a közös megegyezés. Meg hogyha a másik munka nem jönne össze netán, akkor tudja mi alapján munkanélkülire menni, mert csak az alapján tudok. Kérem előző segíts. Vagy bárki aki tudja.

2009. júl. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Felmondás közös megegyezéssel a fejlécben logikai bukfenc.

Mint már írták a munkaviszonyt közös megegyezéssel MEGSZÜNTETNI lehet. Felmondani nem. Felmondani az egyik fél által lehet, rendes vagy rendkívüli felmondással.


Igazából a dokumentumot soha nem a fejléce alapján kell megítélni, hanem a tartalma alapján. Tehát ha te azt írod le benne, hogy felmondod a munkaviszonyod, akkor az munkavállalói rendes felmondás lesz - azaz ki kell töltened a harminc nap felmondási időt.


Amit neked írnod kéne: Ajánlat közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetésre.


Ebben le kell írni, hogy kéred a munkáltatódat, hogy munkaviszonyodat mondjuk 2009. augusztus 1-gyel, közös megegyezéssel szüntessétek meg. Jelezd felé, hogy a munkaviszonyod megszüntetését követő egy hónapig a szükséges mértékben hajlandó vagy közreműködni az utódot betanításában, ha erre szükség van.


(Ugyanis a közös megegyezésnek az a lényege, hogy valamelyik fél valamit ad a másiknak az előnyösebb feltételek érdekében. Te rövidebb "lelépési időt" kérsz, cserébe viszont azt mondod, hogy ha KELL és SZÜKSÉGSZERŰ, akkor közreműködsz. Ez így - korrekt munkáltató esetén - korrekt ajánlat lehet.)

2009. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én gyesen vagyok itthon, úgyhogy aktívan nem dolgozom bent, tehát igazából nincs értelme a felmondási időnek esetemben.
2009. júl. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a 10:18-as voltam.
2009. júl. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!