Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nyomdászok tényleg ilyen...

A nyomdászok tényleg ilyen jól keresnek?

Figyelt kérdés

Pár éve megvették a mellettünk lévő házat. Egy család költözött ide, valami környező faluból. Azt híresztelték, hogy a lottón nyertek és abból vették meg a házat.

A férfi állítólag nyomdász. (Olyan sokat ezek szerint nem nyertek, csak a házra futotta.) A felesége nem dolgozik, folyton otthon van, de nem csinál semmit. Külön bejárónő, takarítónő jár hozzájuk, ételt is minden nap úgy rendelnek házhoz szállítással.

Nemrég voltak nyaralni Argentínában. Pár éve a ház köré vagy 200-en 2m magas beton kerítést csináltattak és végigburkoltatták valami olyan kővel, aminek ránézésre is jó 5-6eFt négyzetmétere.

Most meg ahogy hazajöttek rögtön lecserélték a ház tetejét kompletten. Át is alakították. Ezzel egy időben a falakat is szigeteltették.

Előtte lecseréltették a mosogatógépüket és új bútorokat is vettek. Állítólag a "régi" pár évest már megunták.

Tavaly belül verették szét az egész házat és építették újjá.

Emellett van 6 kocsijuk, amiket általában néhány évente lecserélnek. 6 autót önmagában csak fenntartani sem olcsó mulatság.


Létezik, hogy egy nyomdász fizetésből ilyen jól éljenek? Én nem panaszkodhatom, mert átlaghoz közeli, vagy inkább kicsit fölötte van a fizetésem. Családom még nincs, így ez egy magamra jut. Így amire kell, arra van pénzem. De ilyeneket akkor sem engedhetnék meg magamnak.


Ami még furcsa, hogy múltkor résnyire nyitva hagyták a garázsajtójukat (és a 2m magas betonfal kapuját is) és véletlenül beláttam. A garázs nagy részén a plafonig hatalmas stócokba rakva üres, még nem használt újságpapírok voltak fölhalmozva. Nekem furcsa, hogy egy ilyen jól fizető nyomdának nincs egy raktára, ahol az anyagot tárolják. Helyett az alkalmazottak garázsait használják erre a célra. :S


Csak én vagyok ennyire rosszhiszemű, hogy ezek után ilyen gondolatok jutnak eszembe, vagy itt valami tényleg bűzlik?


2011. máj. 25. 09:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
És mi van ha 500 milliót nyertek lottón és csak hobbiból csinálják a nyomdát tovább?
2011. máj. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Akkor az van, hogy nem ide költöztek volna és nem ilyen házat vettek volna, hanem építtettek volna valahova egy kastélyt. Vagy nem évente költenének milliókat a házukra, hanem egyszerre megcsináltattak volna mindent mielőtt beköltöztek. És nem panaszkodnának folyton, hogy ők milyen szegények és mennyire nincs pénzük. Nem mondanák azt, hogy csak a házra futotta a nyereményből, stb.

Tehát ez nem valószínű.

2011. máj. 25. 10:21
 3/21 anonim ***** válasza:
56%

"Csak én vagyok ennyire rosszhiszemű, hogy ezek után ilyen gondolatok jutnak eszembe"


Igen.

Mitől lesz neked jobb, ha megtudod, miből van a pénzük?

Az is lehet, hogy se lottón nem nyert, se nem nyomdában dolgozik, hanem seftel valamivel feketén, csak ezt mondja mindenkinek.

És tudod, miért?

Mert tudja, hogy tele van Magyarország ilyen emberekkel, mint te, aki állandóan azt lesi, hogy a másik mit csinál, miből van pénze, és - logikus folyományként - hogy lehetne feljelenteni, akkor is, ha neki ebből semmi haszna nem lesz.

2011. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Csak pislogok, hogy mi van?! Nem értem a hangnemet se a stílust. Én semmi ilyet nem írtam, se hogy jobb lenne nekem. Csak a kérdésemre szerettem volna választ kapni, hogy a nyomdákban tényleg ilyen jól fizetnek-e vagy sem. Nem értem ez mért bűn.
2011. máj. 25. 11:38
 5/21 A kérdező kommentje:

Ha már itt tartunk:


"aki állandóan azt lesi, hogy a másik mit csinál"

Ők azok, akik folyton otthon vannak és az ingerszegény környezetük miatt, folyton bennünket lesnek. Fölépítették a falat, hogy mi ne lássuk őket, de ők létrára állva leskelődnek utánunk, vagy éppen csak a fal tövében hallgatóznak, mert nincs jobb dolguk.


"és - logikus folyományként - hogy lehetne feljelenteni, akkor is, ha neki ebből semmi haszna nem lesz."

Akkor most nagyon mellé lőttél, ugyanis nem egyszer ők jelentettek fel minket minden piclicsáré dolog miatt. Tudnék mesélni... Míg mi őket soha az életben.


Úgyhogy tiszta szívemből kívánom neked kedves 70%-os, hogy ilyen fantasztikus és remek emberek legyenek a szomszédaid, akik olyan bunkók, hogy még visszaköszönni se tudnak. Remélem egyszer lesz részed hasonlóban, meg is érdemelnéd!

2011. máj. 25. 11:45
 6/21 anonim válasza:
55%
10:26! Mindenki magából indul ki, így te is. Ez valahol érthető, de ne hasonlíts mindenkit magadhoz!
2011. máj. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
52%

Egyébként nekem nincs nyomdász ismerősöm, így a kérdésre a választ nem tudom.

Nincs kizárva, hogy valamilyen "más" módon jutnak extra jövedelemhez. De az is lehet, hogy csak a maradék pénzből vettek egy másik kis lakást, vagy üzletet, vagy akármit és azt kiadják pl és abból jön nekik egy kis jövedelem kiegészítés. Vagy tőzsdéztek, vagy akármi. Nem kizárt az es, hogy van rá valami magyarázat és csak egyszerűen mázlisták.

2011. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

Amit itt leírsz, azok alapján én 99%-ra mondanám, hogy a lottón nyertek.


Ez tipikusan a NAGYON HÜLYE lottó nyertes szindróma.

Vesz egy házat (mindegy hol, nem tudhatod miért PONT ODA akart az úr költözni a családdal), aztán SZÓRJÁK a lóvét orrba szájba (ahogy mondtad 6 autó, nagy nyaralás, pár évente autó és bútorcsere, folyamatos átalakítgatás, stb).

Aki munkával keresi a pénzt az nem szórja így.


Az ilyen lottónyertesek amúgy beletartoznak abba a 85%-ba, akik 10 éven belül csóróbbak lesznek, mint mielőtt nyertek volna a lottón.

Mert a nagy lábon éléshez nem sok pénz kell, hanem FOLYAMATOS bevétel. Mert az 500.000.000 is hamar elfogy, ha évente elköltesz belőle 100M-t. A kamat egyre kevesebb lesz, a tőke meg csak csökken és csökken, a 6 autó, a ház és a nyaralás meg ugyan annyi pénzt visz el...

2011. máj. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Van abban valami amit írsz, mert pl nemrég átalakították a tetőt pár éve, most lebontatták az egészet és újat csináltattak. Egyszerűen nem gondolják végig mire és hogyan költsék a pénzt.

Csak akkor azt nem értem:

- A férfi minek jár el dolgozni, ha az abból származó bevétel elenyésző a még meglévő tőkéjükhöz képest?

- Mért van az, hogy egyszer csinálnak egy nagyobb látványos kiköltekezést, aztán fél-egy év szünet és megint elkezdik szórni a pénzt?

Egyébként nem most költöztek ide, hanem jó 8-10 éve. Azóta csinálják ezt folyamatosan. Mindezt egy olyan vidéki városban, ahol a munkanélküliségi ráta jóval az országos átlag fölött van, a bérek viszont az országos átlag alatt.

- A jövőre nem gondolnak? Ha nekem lenne ennyi pénzem, biztos, hogy egy részét befektetném. Vagy legalábbis indítanék valami vállalkozást, ami legalább annyi bevételt hoz, hogy ha költekezne nem is tudok belőle, de legalább tartani tudjak egy életszínvonalat.

Vagy lehet hogy még annyi tartalékuk van, hogy erre nem is kell gondolniuk? Teszem azt száz milliók vagy milliárdok vannak a bankszámlájukon? Ha ez így van, akkor ahhoz képest még szerényen is élnek. alsóközépkategóriás autók, átlagos ház, stb.


Tőlük sajnos nem lehet megkérdezni még érintőlegesen sem. Elég furcsa emberek. Nem csak a köszönést nem fogadják, de szóba se állnak senkivel az utcán. Kifelé elég zárkózottak.


(A további félreértések elkerülése végett, nem azért tettem fel a kérdést, mert fel akarnám őket jelenteni (ha akartam volna, már bőven lett volna rá alapos indokom) és nem a rosszindulat vezérel, csupán az emberi kíváncsiság. Ezzel nem ártok és nem is célom ártani senkinek.)

2011. máj. 25. 22:03
 10/21 anonim ***** válasza:
52%

Na, akkor mesélek, hogy miért írtam, amit írtam. Ugyanis nem véletlenül.

Apám még a szockóban (ahol elvileg mindenki kb. egyenlően keresett, a gyakorlatban persze nem, de messze nem voltak ilyen jövedelmi különbségek, mint manapság) vezető pozícióban volt egy állami vállalatnál. Nem volt a topon, de ahhoz közeli helyen. Egyszer úgy gondolta, hogy építkezik, mint egyébként sokan mások tették akkoriban, még nem volt olyan nagy kunszt, mint manapság, volt mindenféle támogatás, a vállalattól lehetett kirendelni munkásokat kedvezményesen, és a többi. Na, történetesen a vezérigazgató is építkezett. Aztán miután eljött megnézni, hogy halad a miénk, megindult a fúrás, hogy miért van márványpadló a házban, mikor az még neki, a vezérnek sincs?? Honnan van, biztos a fél vállalatot ellopta már, hát honnan telik?!

Honnan b.zmeg, talán onnan, hogy apám nem itta el a fizetését, meg nem havonta járt ki Bécsbe 32 csatornás színes tévét behozni (nagy sláger volt ez akkor), talán onnan. De ez mindegy volt ugye, mennie kellett.

Aztán az én életemből: én az államtól pályakezdőként akár meg is dögölhettem volna, mert nem volt meg a szükséges napi munkaviszonyom segélyhez, az önkormányzatnál meg gazdag voltam, mert pl. ez a vityilló a nevemen volt, az tök mindegy, hogy jövedelmem az nulla, el kell adni. Na, ezen a korszakon a szüleim segítettek át, úgy, hogy kaptam tőlük valamennyit azután is, ami a havi megélhetésemet fedezte. Aztán találtam munkát, nem is minimálbérért, viszont a szüleim továbbra is úgy gondolták, hogy támogatnak, mert megtehetik, ezért ezzel kiegészítve kb. annyi lett a bevételem, mint egy főosztályvezetőnek. Én nem éreztem szükségét, hogy az életszínvonalamat is ennek megfelelően növeljem (pedig megtehetném, ugye milyen furcsa?) mivel így is van hol laknom, az eddig megszokott életszínvonalamat biztosítani tudom, és jó érzéssel tölt el, hogy ezen felül még félre is tudok tenni pénzt. De azt biztosan tudom, hogy van a házban legalább egy szomszéd, aki ha tudomására jutna, mennyi pénzből gazdálkodhatok havonta, azonnal rohanna APEH-hez, meg más hatóságokhoz, hogy "jó állampolgárként" bejelentést tegyen, hogy "hádde ennek miből telik erre, mikor tudom, hogy csak ennyit meg ennyit keres?!". Akkor is, ha semmi alapja nincs erre, mert történetesen minden legális, meg akkor is, ha tudja, hogy attól, hogy ha esetleg nem így lenne, és megbüntetnének, neki akkor se lenne jobb. De akkor is, legalább dögöljek meg én is.

Itt is, ezen a fórumon, ha utánakeresel, számtalan olyan kérdést találhatsz, hogy "szomszédomról tudom, hogy feketén dolgozik Ausztriában, hogy tudnám felnyomni az APEHnél?", vagy "a volt főbérlőm kirakott mert nem fizettem a lakbért, de ő meg tudom hogy nem adózik utána, hogy lehet feljelenteni?" "Felveszik a szemetek a családi pótlékot mikor itthon sincsenek, hol tudok bejelentést tenni?" stb.


Szóval köszi a jókívánságot, de volt már részem hasonlóban. Utálom is a fajtájukat, mint a sz*rt. Tipikusan ők azok, akik ha van pénzük, elszórják, felvesznek azonnal akármilyen hitelt, akár az első napon mikor bejelentik őket, mert "úgyis elévül majd", aztán mikor pofára esnek, hogy nem, akkor vörös arccal verik az asztalt, hogy mindenki más fizesse ki az adósságukat, mert ők tehetnek róla, hogy ők ilyen helyzetbe kerültek. Nem ám ők, á, véletlenül se. De legalább azok a "furcsa" emberek, akik nem rohannak plazmatévét venni hitelre, vagy nem ugranak bele mindenféle kétes pénzügyi machinációba, ha egyszer véletlenül a minimálbérnél többet kapnak, na, legalább azok is dögöljenek meg, mert elképzelhetetlen, hogy másnak más életcéljai legyenek, mint nekik.


Ha te nem ilyen vagy, bocs. De nekem meg erről rögtön ez jut az eszembe, személyes tapasztalataim nyomán.

2011. máj. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!