Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelezhet-e a Munkaügyi...

Kötelezhet-e a Munkaügyi Központ, hogy egy vállalkozói alapon végezhető munkalehetőséget elvállaljak?

Figyelt kérdés

- Az álláskeresőknek "Álláskeresési Napló"-t kell vezetniök, a saját maguk által keresett és megpályázott állás legfontosabb adataival.

Nem tudom, hogy ezeket ellenőrzik-e - Hivatalból felkeresik a céget, és a jelentkezés és az esetleges további lépések valódiságát ellenőrzik -, mindenesetre a magam részéről soha nem írok be valótlant.

- Az egyik bejegyzésemet egy állásinterjú is követte, amely állásról - kicsit csalóka volt a hirdetés - kiderült, hogy a FIX sem igazi fix, az is számla ellenében megy majd, így a felkínált lehetőségtől magam léptem vissza.

Most jön az igazi kérdés: Ha véletlenül, szúrópróba-szerűen pont azt ellenőrzik, és a cég képviselője azt válaszolja, hogy én léptem vissza, nem lesz abból valamilyen kellemetlenségem?

Elvégre állás gyanánt - amikor a Munkaügyi Központok még felajánlottak munkalehetőségeket - akkor sem vállalkozói lehetőséget, hanem alkalmazotti állásokat ajánlottak fel.


2011. jún. 2. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmilyen munka elvállalására nem köteleznek, és pláne nem ellenőrizgetik, hogy valóban jelentkeztél-e valahová. Én azt vettem észre, hogy tulajdonképpen egyáltalán nem érdekli őket még az sem, hogy valóban keresel-e munkát, vagy csak ismerősök lepapíroznak. Legyen meg a szükséges adminisztráció, és kész. Az ottani ügyintézők fix fizut kapnak, és a munkanélküli járadékodat sem az ő bérükből vonják. Nem csinálnak maguknak plusz munkát.
2011. jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem csak, hogy plussz munkátnem csinálnak maguknak, hanem szószerint semmit sem csinálnak!!


A legtöbbje még félre is tájékoztat, vagy nem közöl olyan dolgokat amik az előnyödre lehetnénekm, vizz ez az intézmény, sok naplopó vén qrva...

2011. jún. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

és még nekik áll feljebb ha kérdezni mersz. Én is utálom a munkaügyiseket. Méghogy segítenek az elhelyezkedésben?


Inkább lenéznek, holott én probálok munkát keresni de az nem olyan könnyű. Beképzelt majom mind.

2011. jún. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!