Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bölcsész diploma után, hegeszt...

Bölcsész diploma után, hegesztő tanfolyam vagy fogtechnikusi tanfolyam?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Így ebbe a sorrendbe.
2011. jún. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
attól függ hogy melyikhez van kedved, és melyiket csinálnád szívesebben.
2011. jún. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos azok az idők már elmúltak.

Piacképesnek kell lenni nem pedig "boldognak".

2011. jún. 6. 16:23
 4/9 A kérdező kommentje:

16.21. Én is egyfolytában ezt tartom szem előtt, de szerintem már nincs értelme ilyesmiben gondolkodni.:S:S

Jelenleg ott tartok, hogy fogalmam sincsen, hogy mihez lenne kedvem, mert öt percenként változik a munkaerőpiac.

Ami most ebben a pillanatban jó ötlet, délutánra már hülyeség.:S:S

2011. jún. 6. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:
a fogtechnikus egy aranybánya
2011. jún. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Haverom már legalább egy éve nem tud elhelyezkedni a fogtechnikusijával. Hívják Győr környékére kb. minimálbérért. Ahol gyakorlaton volt ott nem tudott maradni, a tulajnak se volt aranybánya a dolog, pláne neki.


Hegesztő csak akkor, ha nem a "tipikus" bölcsész vagy, értem ne okozzon gondot, ha meg kell fogni a kalapácsot, olajos lesz a ruha, stb. Elhelyezkedni simán el lehet vele, persze csak akkor, ha letagadod, hogy bölcsész vagy. Ha kérdezik, hogy mit csináltál éveken keresztül, mondd azt, hogy egyetemen tanultál, de nem végezted el, otthagytad... Fizetés próbaidő után min. 700-as órabér kézhez. Túlóra vagy hétvégi munkavégzés alap, de így elég sokra is kijöhet az a 700.

A hegesztés egyébként, nem az a kifejezett életbiztosítás. Pár tíz év után úgyis tönkre vágja a szemed akármilyen pajzsot használsz. Az áram simán megrázhat, ha nem figyelsz oda. Tartálynál, meg bízz benne, hogy tényleg nincs benne benzin.

2011. jún. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

van a családban fogtechnikus vállalkozó, egymaga négy embert tart el, nekem ez jónak tűnik:)


PS: persze mélyebben nem ismerem a szakmát, de ez a cirkónium koronás fogimplantálás jó biznisznek tűnik, legalábbis ismerek olyat, aki vállalkozóként, sok külföldi vendéggel jól megél belőle.

2011. jún. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm 21.16-os a válaszodat és a többieknek is.


Jelenleg egy raktárban vagyok rakodó feketén 500 HUF/óra.

Nem akarom örökké ezt csinálni, azért nézek valami életképeset.

2011. jún. 6. 21:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha Bp-i vagy írj egy privit, bölcsészdiplomával esetleg valami testhezállóbbat ajánlanék.
2011. jún. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!