Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki segítene egy kopogtató...

Valaki segítene egy kopogtató motivációs levél megfogalmazásában? Az első mondat lenne nagyon fontos!

Figyelt kérdés
Ez az első,hogy ilyet írok,és nem tudom,hogy kezdjem el. Csak egy frappáns bevezető kéne,mert a többi már megvan,mert motivációs levelet már írtam,de akkor a bevezetésem az volt,hogy honnan értesültem az állásról. Ilyen esetben viszont nem tudom,hogyan is kezdhetném el.:S
2011. jún. 26. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:

tisztelt X.Y!


Az ilyen és ilyen napilap, hetilap, internetes oldalon találtam rá álláshirdetésükre, mely felkeltette az érdeklődésemet.


Ezúton szeretném/kívánom megpályázni az Önök által meghirdetett ilyen és ilyen állást.


Röviden magadról ez és ez vagyok, itt és itt végeztem vagy ilyen és ilyen végzettséggel rendelkezem.

Kiemelni egy olyan tulajdonságot, amely fontos abban a munkában, s aköré írni egy szöveget, hogy te is fontosnak tartod a munkádban (őszinteség, pontosság, türelem stb.) Vagy ismerőseim és korábbi munkaadóim egy ____,______,___ embernek ismertek meg. Munkámat a tőlem telhető legnagyobb pontossággal és odaadással, a legjobb tudásom szerint végzem.

Fontosnak tartom, hogy.... legyen a munkám.(itt olyan dolgot írj, amit tényleg fontosnak tartasz és a kínált munkához ez elvárás is, de mégis egy kicsit több.


Mellékelten küldöm önéletrajzomat, erkölcsi bizonyítvány, oklevelek másolatát.


Egy személyes találkozó reményében várom pozitív válaszát.


Üdvözlettel/tisztelettel:


ZZ.


De már sokféle van a neten, keresgélj.

ez egy sablon, s elvileg minden munkahelyre más és más levél kell.

2011. jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen,de pont az,hogy ez nem kopogtató motivációs levél. Pont az első mondat kellene,hogy mit írjak bevezetésnek,hiszen nem jelent meg álláshirdetés.
2011. jún. 26. 19:33
 3/3 anonim válasza:
Akkor valahonnan csak értesültél arról, hogy van állás. Azt írd le, ez hogy történt. Ha meg nincs meghirdetve, akkor felesleges próbálkozni, úgyis csak a szemetesben végzi a leveled a másik 120 álláskereső levelével együtt.
2012. okt. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!