Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A fiataloknak miért ilyen...

A fiataloknak miért ilyen nehéz karriert építeni, mikor lesz nekünk saját lakásunk?

Figyelt kérdés

Egyszerűen számomra felfoghatatlan, hogy aki szegényebb családból származik annak ,hogy lehetséges egy jó állást és legalább egy lakást szereznie.


Itt vagyok 22 éves fejjel, természetesen munkanélüli vagyok van egy szakmám érettségim alapfokú nyelvvizsgám.

A szüleim elváltak már kicsi voltam mikor külön mentek, fater le se szarja a fejemet. Édesanyám dolgozik minden nap operátorként egy helyi gyárban, keres kb 80 ezret.

Nem tudott volna nekem régebben se fizetni egyetemet nemhogy most.. talán diplomával se könnyű , de már csak arra tudom fogni a helyzetemet.

Van egy kisfiam 7 hónapos és egy szép feleségem. Persze volt munkám mikor bevállaltuk a kissrácot. De a gazdasági válságra hivatkozva elbocsájtottak. Azóta semmi. kb 200 elküldött önéletrajt és ugyanennyi telefonhívás semmi munka.. A házunkon jelzáloghitel van amit kéne törleszteni ugyebár de az sem megy nagyon.. el vagyunk maradva már vagy 300 ezerrel.. szocpolt már megszüntették.. azért az kicsi segítség volt a fiatalok számára hogy házhoz jussanak.. már az sincs.. munka sincs..

A pénz értéke olyan szinten kezd csökkeni, hála az inflációnak.. ami már felháborító, az árak csak felfelé a fizetés meg sehová? Hogy éljünk így meg? Mit tegyünk?

Kiváncsi vagyok más kilátástalan helyzetben élő véleményére is!

És persze olyanéra is aki csak él mint hal a vízben és élvezi az életet!


2011. júl. 4. 20:10
 1/8 tetro ***** válasza:
0%
az infláció alig néhány százalék...
2011. júl. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja persze.. egy kg cukor 300 egy kiló kenyér 250 már egy kakaóscsiga is 150 körül van a lisztet tavaly még 69 ért vettük.. hát érdekes..
2011. júl. 4. 20:27
 3/8 A kérdező kommentje:
ja mostmeg 160 körül van a liszt .. ezt kihagytam.
2011. júl. 4. 20:28
 4/8 tetro ***** válasza:
34%
én elég sokszor vettem lisztet tavaly. 69-ért mondjuk egy kilót sem. de persze lehet. de a fogyasztói kosárban persze amin az inflációt mérik nem csak a liszt van... tény ami tény, hogy lakást majdnem minimálbérből nem fogtok venni soha. marad az albérlet, ami azért nem olyan nagy katasztrófa, csak legyen munka, amiből albérletet lehet fizetni.
2011. júl. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hello! Átérzem a helyzetedet, én is így voltam sokáig mint te, hogy nem volt munkám. Meguntam, vállalkozást csináltam semmiféle külső segítség nélkül, (minimális kezdőtőkével, cca. 250.000 Huf), az elején csak egyedül dolgoztam ma pedig már 6 alkalmazottam van, és már nem is "dolgozom" csak irányítom a beosztottaimat. Nem mondom, elég nehéz volt, de nagyon megérte, mert jól megy a cégemnek, havonta cca. 550.000 Huf fizetést utalok magamnak. Nem mondom, hogy egyszerű volt, de nagyon megérte. Ja, és most vagyok csak 27 éves, 23 évesen csináltam a vállalkozásomat!
2011. júl. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mi a tescoba vettük egyébként.. de látom elég negatív arc vagy.
2011. júl. 4. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi 30-as házaspár vagyunk.A semmiből indultunk 18 évesen, egy csótányos albérletből, forint nélkül, egy csecsemővel.A férjem maszekolt suli mellett, majd nagyon piciben vállalkozni kezdtünk, de hitelünk nem volt, és most sincsen.Mára kinőtte magát a cég, a kutyának utat nem mutatunk.24-embernek utalok havonta 130.000.-nettót, és ott nyaralunk, ahol rábökünk a földgömbre.

Nem igazán tudok neked tanácsot adni, mert elég rossza a helyzetetek, sok volt a hibás döntés.Pl:házra hitelt soha!Meglévőre szabadfelhasználatút még úgy sem.Ördögi kör.Ez ma Magyarország, sajnos.

2011. júl. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, én a "másik csoportba" tartozom, de azért nem élvezem az életet fenékig.

23 éves vagyok és van egy új építésű lakásom egy nagyon jó környéken (hitelmentes). Szeptemberben fogom kezdeni az 5. évet egy 6 éves egyetemen (ebből gondolom kitalálod, hogy milyen képzés), ami mellett nem nagyon lehet dolgozni. Így egyértelmű, hogy szülői támogatás van a dologban, amit egyelőre csak azzal tudok "viszonozni", hogy jól tanulok (és az ösztöndíjból fizetem a szórakozásomat). De nekem is van, ami nyomja a vállam: 25 évesen fogok végezni (pedig elsőre felvettek), és azután még 5 év szakképzés, így 30 évesen fogok tudni önállóan "pénzt keresni". De a jelenlegi magyar viszonyok mellett a befektetett munka és sok stressz nem éri meg, így gőzöm sincs, hogy pár év múlva melyik országban fogok élni. Továbbá eddig összesen 2 barátnőm volt, de már 1 éve senkim sincs, mert az egyetem mellett mindig összejön valami egyéb elfoglaltság is. De az biztos, hogy én 30 éves korom előtt nem vállalnék be egy gyereket, mert azelőtt nem biztos, hogy (szerintem) elég stabil lesz a háttér hozzá.


Amit tanácsolni tudtam volna, az egyezik az előző válaszoló tanácsával, mégpedig az, hogy hitelt ne vegyetek fel. Az én szüleim is szinte a 0-ról indultak, apukám mégis elvégezte az orvosit szülői (anyagi)támogatás nélkül és végzés után inkább évekig(!) laktak egy bérelt lepukkant, szobában és félretettek, mintsem hogy hitelt vegyenek fel. És még mindig főleg a takarékoskodó szemléletet követik, vagyis nem élik fel a pénzüket. Nem cserélik 3 évente a kocsit és nem akkorát vesznek, ami nem fér be a garázsba, holott pl. a szomszéd kevesebb keresetből jóval nagyobb autókat tart fent, de ő panaszkodik, hogy nincs semmi megtakarítása. És TV-t vagy hasonló dolgokat sem vettek sose hitelből. Aki hitelt vesz fel, vagy elveri az összes megtakarítását/fizetését új dolgokra, amikre nincs is feltétlen szüksége, az könnyen hoppon maradhat, ha valami váratlan dolog történik (munkanélküliség, betegség, stb). Az utóbbi pár sort nem kifejezetten rátok értem, de sok olyan ember van, aki tovább nyújtózkodik, mint ameddig a takarója ér, és én idesorolom a devizahitelesek nagy részét. A hitel nem más, mint az, hogy az ember egy pillanatnyi örömért eladja a jövőjét...

Sajnos, tanácsot nem tudok adni, mert gondolom, azt te is vágod, hogy munkát kellene találni, de azt nem olyan egyszerű manapság. Esetleg ideiglenesen elvállalsz olyan munkát, amit eddig visszautasítottál (segédmunkás, napszámos, szalagmunka stb), amíg nem találsz egy "normális" melót, mert az alacsony kereset még mindig jobb, mint a semmi.

2011. júl. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!