Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a közenyelvben "7-es...

Mi a közenyelvben "7-es adószámként" emlegetett forma hivatalos neve? Kik és hogy használhatják azt? Milyen adózási szabályok vonatkoznak rá?

Figyelt kérdés

Van egy 6 órás főállásom. Szeretnék mellette tanítani és fordítani. Legtöbb helyen azt kérik, hogy számlaképes legyek. De nekem egyelőre nem érné meg kiváltani a magánvallákozóit.


A 7-es adószám miben tér el adózást, stb. illetően a magánvállalkozóitól? Igaz az, hogy a 7-es adószámmal csak akkor kell havonta befizetni, ha az adott hónapban van vele bevételem? Úgy tudom, hogy a magánvállalkozóival akkor is kell egy bizonyos összeget befizetni, ha abban a hónapban semennyit nem kerestem azzal. Ezért sem érné még meg nekem azt kiváltani, mert nem tudnék még rendszeresen jövedelemhez jutni, így ráfizetnék.


Tehát a 7-es adószámmal mik a kötelességeim? Mi a hivatalos neve, ahogy kérhetem az APEH-nál?


2011. aug. 8. 09:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Aktuális szabályok érdekelnének, nem 2000-es és 2006-os pl. Amiket neten találtam azok vagy régiek, vagy ellentmondásosnak tűnnek. Azért is írtam ki ide a kérdést. :)
2011. aug. 8. 09:24
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is most nyomozok. Örülök, hogy feltetted a kérdést.

Nekem csak annyit sikerült megtudnom, hogy szellemi szabadfoglalkozásnak hívják és hogy könyvelést sem kell vezetni. A 7-es adószámmal tudsz számlatömböt venni, így számlaképes leszel.

2011. aug. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi, hogy írtál! Ha valamit megtudok máshonnan esetleg, akkor itt közlöm. Megkérhetlek én is erre?


Te mihez szeretnéd kiváltani? (Persze csak ha nem túl személyes a kérdés) :)

2011. aug. 8. 10:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Köszi szépen, ha megosztod velem majd az infókat. Én kézműves vagyok és ajándékbolt csak úgy veszi be, ha számlaképes vagyok. Tavaly óta foglalkozom a gondolattal, hogy el is kellene adni (eddig csak kiállítás volt).

2011. aug. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 7-es adószámos számla után ugyanúgy kell járulékokat fizetni a kifizetőnek, így azt nem szokták elfogadni. Tulajdonképpen ugyanaz, mintha sima megbízási szerződéssel dolgozol, csak kiállítasz róla egy számlát is. A vállalkozóként adott számla teljesen más, ott te fizetsz mindent, ők meg szimplán költségként elszámolhatják. Ahol számlaképességet követelnek, ott szinte 100%-ban ez kell nekik.
2011. aug. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó jókat írt! A 7-es adószámos számlákat a mi cégünk se fogadja be, az említett okból. "Olcsón" kijöhet még ha vmilyen egyesületen keresztül számláztatsz legálisan. A saját cégnél olcsóbb. Esetleg kérdezd meg, hogy ekhosan adózhatnál e.
2011. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!