Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kizárt dolog egy kisebb...

Kizárt dolog egy kisebb hotelben, kisebb városban nyelvtudás nélkül recepciósként elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

meg se pályázzam szerintetek? úgy érzem, nekem való feladat lenn, kedves vagyok a vendégekkel, lenne türelmem hozzájuk, szeretném ezt csinálni ezért kezdtem tanulni a nyelveket... angol még elmegy, megértem, makogok vmit, de a német azt ki nem állhatom sajna... :(

***-os kis hotel/ apartman is


2011. szept. 6. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg, de minimális sajnos az esély. Rendelet is előírja, hogy hol, hány idegen nyelven kell tudnia a recepciósnak.

Esetleg saját jogkörben eltekinthet ettől a tulajdonos, de nem tartom valószínűnek :(

2011. szept. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja , sztem is... :( Csak olyan szemét dolog, nem? ha Te elmész vhova nyaralni külföldre, ki fog neked megszólalni magyarul? lehet meg sem pályázom, lehet csak magammal csesznék ki.. mi van ha telefonon akar majd vki szobát foglalni? káááár.... igazából azt lenne jó tudni, h milyen arányban vannak külföldi vendégek...
2011. szept. 6. 19:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én furának tartanám, ha egy szálloda recepciósa nem beszélne legalább két gyakori idegen nyelvet. :s Bocsi, tényleg nem ellened mondom, nehogy félre értsd!


Az persze igaz, hogy "ki fog magyarul megszólalni", de hát azért lássuk be, hogy ezzel a megállapítással még nem vagyunk előrébb, aki bejön a hotelbe nem fog magyarul megszólalni, mint ahogy írtad is, és akkor nem adsz neki szobát? :s

Szóval az angol szerintem alap, és még legalább német/francia/spanyol/olasz stb. közül egy. Bár szerintem Magyarországon a német a második legfontosabb. Sőt, szállodában lehet, hogy az első legfontosabb.


De ettől függetlenül azt gondolom, hogy az álmod feladása helyett gyúrj rá inkább a nyelvekre, és akkor menni fog!! :)

2011. szept. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Angol nyelvtudás alap dolog manapság. Sőt annyira, hogy két hete foglaltam szállást Németországba, késő este érkeztem és a recepciós csak angolul tudott beszélni. Én is meglepődtem első körbe fel se tűnt, hogy angolul válaszol a német kérdéseimre :). Érteni megértett, de egy szót nem hallottam tőle németül. Furcsa volt.
2011. szept. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


B-2 számozású oldalon leírják, hogy alapkövetelmény két idegennyelv ismerete.

2011. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
A magyar (sajnos) nem világnyelv!Tőled sem azt várják el, hogy tadzsik, és üzbég nyelven beszélj.Unokatesóm angol német nyelvtudással dolgozik Angliában szintén szállodában (takarít).Amikor megtudták, hogy magyar, külön örültek neki, mert viszonylag jó módú hazánk fiai elég sokszor egy két szón kívül semmit nem értenek az angol nyelvből.Még annak is lehet örülni, hogy némelyik boldogul az írott szöveg 1 - 2 részével......
2011. szept. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Egy dolog az elvárás.


Én idén májusig 2 éven át dolgoztam ***-os kisvárosi szállodában,érettségivel,nyelvvizsga nélkül

(beszélni alap dolgokat tudok,emailezni kellett,de volt sablon,meg sztakiszótár).

2011. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
annyit azért hozzátennék, hogy egyszer egy ismerősöm be tudott szerezni egy 5*-os szállodába spa recepcióra. voltam próbanapon, engem akartak felvenni a munkára,azt mondták nekem való ez a munka, szimpatikusnak találtak nagyon a melóra...utána napokig hivogattak, h hogy döntöttem? holott tudták, h nem megy a nyelv.... a végén én nem vállaltam el, mert bizony láttam h ott nincs is nagyon magyar vendég. Marad a nyelvtanulás! :( majd utána jöhetnek az álmaim... azért köszi a válaszokat! :)
2011. szept. 7. 13:36
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem próbálod ki, sose tudod meg!!!

Ha vhol, vkinek szimpi leszel, és "téged akar", akkor vágjál bele! Lehet, hogy kapásból nem te leszel a nagybetűs recepciós, hanem úgymond kisegítő és lehet, hogy a főnökség beruház néhány nyelvtanfolyamra és nyelvvizsgára.

2011. szept. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Te jó ég, nagyon buta voltál, h nem vállaltad el a munkát!!! Bocsi, de most tényleg!!

Hogy akarsz megtanulni idegen nyelven, ha nem gyakorlod a nyelvet???

Ott lett volna a lehetőség, h az angolt megtanuld!

Legyen több önbizalmad!

2011. szept. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!