Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyon szeretnék titkárnő...

Nagyon szeretnék titkárnő lenni, mit tanuljak? Fontos hozzá a diploma?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 02:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat nagyon köszönöm! :))
2011. szept. 15. 13:53
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ez irányban szereztem diplomát, de nagyjából semmire se megyek vele. Ha vigasztal...úgy veszem észre, hogy a középfokú végzettséget jobban keresik, mert ugyanazt elvégzi, mint egy diplomás, csak kevesebbet kell neki fizetni.
2011. szept. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
88%

Mint munka adó írok neked. 8 hónapig kerestünk irodavezető asszisztenst. Nem vártunk el diplomát!!!! Magas szintű Angol nyelv, kitűnő számítógép kezelés, mint itt már írta valaki. gyors reagálás, probléma megoldó képesség. Volt akinek több diplomája is volt, de vagy a gépet nem tudta kezelni, vagy az Angol nyelv nem ment, vagy elfelejtette, hogy másnap kell külföldre válaszolni, és intézni a műszer beszállítását.

Rengeteg embert behívtunk, jó párral próba hetet is csináltunk. A végén feladtuk, és a kollégákkal együtt megoldjuk amíg a szülésin lévő kolléganő vissza nem jön.

Mi nem kérünk semmilyen diplomát, hisz már egy 70 IQ-val is meg lehet szerezni. Akinek nem inge ...

A személyes beszélgetés és próba munka az megmutatja a tiszta valóságot.

A papír mindent elbír, és mondani is lehet akármit.

Ezért csak azt tudom javasolni, hogy a nyelvet nyomasd és a precizitásod fejleszd.

2011. szept. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. szept. 15. 19:24
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Munkavállalói szempontból mondom, felsővezetői személyi asszisztensként: diplomám folyamatban, nyelvek az erősségeim, szakmai tapasztalatom nem is volt, viszont van dumakészségem és talpraesettségem. Ezek alapján - pedig a hirdetésben elvárásként tüntették fel a min 3 év szakirányú tapasztalatot és a felsőfokú végzettséget! - felvettek.

Az önéletrajzomban a végzettségre egy félmondattal kérdeztek rá, különösebben nem érdekelte őket ("ha majd meglesz a diploma, hozd be a másolatát"). Viszont a nyelveken nagyon rugóztak, a leendő főnök szándékosan nagyon nyakatekerten fogalmazta meg a kérdéseit, felmérendő, hogy értem-e és tudok-e ugyanúgy válaszolni.

Illetve tudok vakon gépelni, de ez a szerencsén múlott, gimnáziumban a tananyag része volt, így ki se tudtam volna kerülni.


Úgyhogy alá tudom támasztani, amit előttem írtak munkaadói szempontból.

2011. szept. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!