Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a középiskolai tanárok...

Milyen a középiskolai tanárok helyzete Németországban? Jobb, mint itthon?

Figyelt kérdés
Tehát: ott is nevetségesen alacsony összeget kapnak fizetésnek, és nem tisztelik a diákok őket?
2011. okt. 10. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt sem olyan rossz. Persze nem egy lecsúszott szakmunkásképzőben.
2011. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na jó, de azért egy jó iskolában is max 130-at keres egy tanár.
2011. okt. 10. 20:33
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Én 145 körül keresek jogi diplomával, papíron doktorként.


Te mit akarsz...?

2011. okt. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Meg is erőlteti ám érte magát egy alsós tanárnéni! Volt rá példa, hogy társadalmi diszkriminációra nevelt gyereket, cigányellenességre. Azért azt mégsem kéne nem?

Egyébként most indult olyan, hogy pedagógus életpálya program vagy mi a szösz.

Úgy gondolom nem csak fizetésben maradunk el a német szinttől.

2011. okt. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem van némi tapasztalatom. a fizetés jóval több, mint itthon. de a gyerekek magaviselete kritikán aluli. ott még nagyobb a liberalizmus, még többet megenged magának mind a szülő, mind a diák. nálunk csak kis %-ban van jelen ez a "családtípus", de nekem már ez is sok belőlük.


annak idején amerikából jöttek a gyilkoló diákok hírei, utána a következő iskolai ámokfutók már németek voltak. ez szerencsére itthon még nincs jelen.


hol van már 15-20évvel ezelőtti magatartás, kölcsönös tisztelet? :(

2011. okt. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
67%
Ha szépen beszélsz németül, akkor mire vársz. Nekem egyik rokonom (német) iskolai tanító. Jól keres, egyedül nevel két kislányt és még így is jól kijön. Igaz a gyerekekkel kell tudni bánni, nem csak lenyomni a tananyagot és l...i mint itt nálunk.
2011. okt. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
87%

Én csak azt tudom, hogy itt a tanárnak kell az egyik legkevesebb felvételi pont. Meg is van az eredménye. Én egy nagyon erős pszichológiai tesztnek vetném alá az összeset... Nagyon sok idegbeteg tanár van, meg akik az otthoni problémájukat a diákokon élik ki.

Nem mondom, vannak nagyon rendetlen, vagy egyenesen rémes diákok, akik kezelhetetlenek, mert otthon nincsenek megnevelve, na de a folyamatos kivételezés azokkal a diákokkal, akiknek a szülei felköszöntik pl névnapon (még úgy is külön, ha pl az osztály közösen vesz valamit osztálypénzből...) meg ilyesmi... És persze ez érezhető a viselkedésükön is..

Nagyon bele kellene verni az agyukba, hogy attól, mert valaki nem teheti meg, hogy ajándékokkal árassza el, még nem kell kifogni..

Ja meg örök példa pl, hogy kötélmászásnál a tesitanár nekem 4-est adott, mert hiányzott 1-2 húzás a tetejéhez (nagyon féltem már, mert nagyon tériszonyom van), ez 4-es volt, de az egyik nyalis meg hármat (!!!) húzott magán, és már 3-ast (!!!) is kapott!!! Én mindig is az ilyen tanárokat fogtam ki... Ezért utálom őket. Persze volt 1-2 üdítő kivétel, de sajnos nem sok.

Ha tanár leszel, ilyenre figyelj, hogy ne lehessen megvesztegetni, mert a többi diák utálni fog.

2012. máj. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

az előzőt nem tudom ki pontozta le, de a kivételezős, nyalizós stílust én is ismerem

gimibe jártam, és akinek a szülei értelmiségiek, magasabb társadalmi státuszúak voltak, azoknak a gyerekeit alapból nyomták

2014. jan. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!