Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy nem őrült bele a családod...

Hogy nem őrült bele a családod-tagod, hogy nem talált jó ideje állást?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok és 2010 februárja óta össze-vissza volt 5 hónap munkám ,ebből 3 hónapi munkámat 120.000 el értékelte a kedves főnök,magyarul bacott kifizetni ,átvágott ahol csak tudott,és még feldobni se tudtam a szemetet.


Mi francot tudnék kezdeni magammal?Csak szakmám van és takarítási munkát se találok.


2011. dec. 5. 23:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Szakmunkásként nem találsz állást? Hogy a francba? Lépten nyomon azt látni itt a gyakorin, hogy mennyivel jobb a szakmunkás végzettség, mennyi lehetőség, mennyi pénz.


Hol keresel állást? Maszekolni nem tudsz?

2011. dec. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nőként nem sokat érek a szakmámmal a mezőgazdaságban...így a franca nem találok állást...


Már nagyon sok helyen külön céges oldalakon is kerestem de nincs!

2011. dec. 5. 23:59
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát, pedig a mezőgazdaságnak van a legnagyobb jövője, viszont ez sokkal inkább egyéni vállalkozói munka. Esetleg ebbe belefogni van lehetőséged?

Vagy TSZ-ekbe, vetőmagkereskedő cégekhez önéletrajzot beadni? A forgalmazók diplomásak, de akad ott szakmunka is. Vagy akár bolthálózatoknál élelmiszerosztályon is el tudok valami ilyesmit képzelni.

2011. dec. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Persze a TSZ-t idézőjelesen gondoltam.
2011. dec. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Menj külföldre.Én is azt tettem,én sem találtam munkát.Kint 2 hónap alatt sikerült,nem közvetitőn keresztül,akkor kerestem,amikor már kint voltam.
2011. dec. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Dr. Kiss István válasza:

Diplomával, szakmával, vagy anélkül egykutya. Sehogy sem könnyű munkát találni. Jó megoldás lehet a külföldi munkavállalás, feltéve ha az embernek van még ennyi tartaléka.

Ugyanakkor ott is vigyázni kell, hiszen gyakoriak az átverések, munkaközvetítők kiküldenek, de munka semmi, jöhetsz haza. Ledolgozod, de nem fizetnek ki. Ha munkaközvetítőn keresztül jutsz ki, figyelj arra, hogy minden hivatalos legyen! Ha már levonja a fizetésed felét, tudj perelni, ha nem fizetnek ki!

Egyedül nekivágni, segítség nélkül, a szerencse kérdése. Ha találsz munkát, megállod a helyed jól keresel, ha nem, hát hiába vagy kint. Nyelvtudás mindenképpen kell!

Télen kevés a munka ott is.

Itthon is lehet találni munkát. Ha nincs más el kell fogadni azt, ami van. Onnan is lehet váltani, ha adódik jobb lehetőség. Munkalehetőség mindig van, de nyitottnak kell lenni mindenre!

2011. dec. 6. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én június óta keresek munkát, de nagyon sokszor kiborulok, amikor várom, hogy értesítsenek, és semmi. Fél év alatt egyetlen egy interjún voltam, a többi vissza sem jelzett, hogy megkapták a pályázati anyagomat.


Nagyon nehéz, pedig nekem is van két szakmám is, plusz érettségi és nyelvvizsga, mégsem sikerül.

Kitartás, sikerülni fog!!!:)

2011. dec. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Annyi pénzem nincs,hogy vállalkozni tudjak... :( De szerintem ha lenne se mernék belevágni,mikor ennyi cég csődöl be egymás után...

Nyelvtudásom nincs,mert nem volt az iskolámnak fontos,hogy tényleges foglalkozzanak vele.Volt pár óra aztán azon is csak ültünk szinte.


Az a baj,hogy amint meghallják vagy megtudják ,hogy pályakezdő vagyok egyből le se sz....

2011. dec. 6. 10:45
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szakmunkas dolog akkor baromsag,hogy ertuk elnek-halnak, ezt csak az itt megkeseredett egyetemre fel nem vett emberek irogatjak. Apukam mezogazdasagi autoszerelo, azt mondja mar 20eve se kapott munkat vele,kozvetve hasznalja csak a tudasat munkahelyen,meg ismerosoknek ingyen szerel,csaladtagoknak stb,iszonyat profi mivel naponta tobb orat ol ebbe bele, batyam ugyanaz. Mondom ezelott 20-30eve,nem most!!! Most meg plane nem talal vele! Szomszed villanyszerelo Ausztriaban,nem eheznek,de nem veti fel oket a penz, itthon semmi munkaja nem volt,e zert 10eve kenytelen munkasszallon lakni az osztrakoknal,hogy minden fizeteset haza tudja adni. En diplomas vagyok, mar az egyetem vege alatt sikerult elhelyezkednem. Lehet sokan vannak mashogy,de nekem rengeteg szakmunkas ismerosom van csaladom reven,es hogy mindegyik becsuletes,tisztessegen felkeszult,magas tudasu szakember az fix,mert sokat segitunk egymason,de hogy sehova se kell a tudasuk az is fix.
2011. dec. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
elnezest mezogazdasagi gepszerelo+autoszerelo
2011. dec. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!