Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik külföldi munkát választ...

Melyik külföldi munkát választanád az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Kaptam 2 külföldi munkalehetőséget és nem tudok dönteni.

Szakács a szakmám és 2 helyet pályáztam meg és fel is vennének..de mivel még annyira nem megy jól a nyelv félek hogy gondok lennének és nem mindent értenék meg..ez egyik fel venne szakácsnak de bizonytalan vagyok a nyelv miatt mert még mint kiderült nem megy annyira..az egyik felvenne így is azt mondta de én ennek ellenére bizonytalan vagyok..a másik azt mondta ha gondolom akkor feltudna venni konyhai kisegítőnek és felajánlotta azt mert hogy még annyira nem megy a nyelv..szóval nem tudok dönteni és nem tudom melyikkel tennék jobbat ha elvállalom a szakácsot a bizonytalan nyelvtudásommal vagy a konyhai kisegítőt ahol annyira nem fontos a nyelv és tudnám gyakorolni és több időm és jobban elnéznék a nyelvi hiányosságokat,de viszont a másik választásnál a munkámmal tudnám kompenzálni a nyelvi hiányt..ti hogy döntenétek ebben az esetben?köszi


2012. jan. 3. 14:30
1 2
 1/11 bánomisén ***** válasza:

Ha kockáztató típus vagy, akkor a szakács melót válaszd, aztán lesz, ami lesz. Nyelvtanfolyamok külföldön is vannak, tudod tanulni a nyelvet.


Ha óvatosabb típus vagy, akkor menj el konyhai kisegítőnek és amellett tanuld a nyelvet. Amikor már jobb lesz a nyelvtudásod, bátran vállalhatsz akár ott, akár más étteremben/szállodában szakácsmelót.

2012. jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyikkel sincs könnyű dolgod, mert konyhán nagyon sokat kell dolgozni, bár mivel szakács vagy gondolom hozzászoktál,hogy nem 8tól 4ig tart a munkaidő. Ahol én voltam, a szakácsok többet dolgoztak,mint a kisegítők, időben legalábbis, reggel 8től, kb éjfélig nyomták szinte minden nap. A kisegítőknek van egy kis szabadidejük, de a tempó az hektikus, és nagyon sok mindent kell csinálni. Egy biztos jobban jársz,mint itthon, ott szakácsként fél millát megadnak, ha kisegítessz, akkor is 3-400k. Mondjuk ezért dolgozni is kell. Javaslom nézd meg,hogy mik az egyéb feltételek! Van,ahol csak 5 napot kell dolgozni, egyágyas szoba nagy előny, fizetési szempontok is fontosak. Sztem ezek alapján dönts.
2012. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

kérdés mekkor tapazstalatod van szakácsként? tudsz önállóan dolgozni, ha most eléd tesznek egy vadaspörkölt kér´dest, egyböl oda tudnál egyedül készíteni, ha pl 50 fös társasgá beesik megtudod szervezni és levezetni az étkeztetésüket?


ha nagy tapasztalatod van mint szakács akkor csak is a szakács melót válald el, egyszerüen fogj egy szótárat és minden szakszót, mint kakukkfü, fahéj tanuld meg. Aztán már nem lesz gond.


Ha nem sokat dolgoztál még, nem vagy képes minden szituban megállni a helyedet akor maradj kisegítö, onnan is tudsz följebb lépni.

2012. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
szakácsként sincs olyan nagy tapasztalatom...4 éve dolgozom szakácsként..dolgoztam már hotelokban,pizzériában,sima étteremben és üzemi konyhán is...van némi tapasztalatom de bizonytalan vagyok...de inkább a nyelv miatt és félek hogy csak szenvedés lenne így..de az is lehet hogy jobb lenne egyből a mély víz..
2012. jan. 3. 14:45
 5/11 A kérdező kommentje:
szóval nem tudom...azért is tettem fel a kérdést hogy ti hogy döntenétek..
2012. jan. 3. 14:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát ha ennyire bizonytalan vagy akkor ne idegeld magad olyannal amit nem biztos, hogy el tudnál végezni.

Szerintem menj először kisegítőnek, tanuld a szakmai fortélyokat, a nyelvet és utána válts át szakácsnak.

A vendéglátózásban küldföldön mindig vannak lehetőségek.

Kezdd el a szamárlétra alján és egyre magabiztosabb leszel.

Mert úgy látom ez nagyon hiányzik most.

Persze az is kérdés mekkora a konyha, az étterem amit el kéne látnod, és mennyi a pénz, melyik éri meg jobban.

Egyébként igaz, külföldön is folytathatod a nyelvtanulást pár hónap és belejössz.

2012. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát, Gordon Ramsay bejárta a szamárlétrát, és amíg nem beszélte jól a franciát, konyhai kisegítőként dolgozott, pedig a hazájában már jó szakácsnak számított. Miután a szakmai tapasztalatai is megvolt, és a tuti nyelvtudása (hogy ne szívathassák meg), utána tudott feljebb jutni kint.

Melyik a jobb étterem? Menj oda, ahol szakmailag többet, jobbat adnak.

2012. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
egyforma kaliberű étterem mind kettő..szóval ilyen szempontból mindegy mert azonos színvonalon mozog mind kettő.
2012. jan. 3. 14:59
 9/11 bánomisén ***** válasza:

Kérdező, ha feszült vagy bizonytalan vagy, az meglátszik a munkádon is, márpedig az azzal jár, hogy több hibát követsz el, mint egyébként.


Szerintem válaszd most a konyhai kisegítős melót, menj ki, dolgozz, iratkozz be egy nyelvtanfolyamra, barátkozz külföldiekkel, ezzel is gyakorolod a nyelvet, aztán, amikor már stabil lesz a nyelvtudásod, nézhetsz a végzettségednek megfelelő munkát.

2012. jan. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ba.zdmeg, kb. 150-200 kifejezest kellene megtanulnod.

Napi 20-at megtanulsz es mire fizut kapsz mar jo leszel.

2012. jan. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!