Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan aki úgy talált...

Van olyan aki úgy talált munkát hogy elküldte az önéletrajzát?

Figyelt kérdés

Akár emailban akár rendes nyomtatványba!

Mert több ismerösöm köztük én is már vagy 30 (ha nem több) helyre elküldtük az önéletrajzot és eggyikünknekse jött válasz egyik helyröl se!

Olyan álláshirdetéssel már nem is foglalkozok ahol emailba kérik az önéletrajzot!


2012. jan. 7. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Pl. én.


Több oka is lehet ám annak, ha nem reagálnak az önéletrajzodra. Pl. az, hogy sok más, hozzád hasonló kvalitású jelentkezőjük van, és nem te voltál az első.


Sajna ma Mo.-n SOKKAL több az álláskereső, mint az állás. Ebből következően ha bárhol meghirdetnek egy állást, azonnal elárasztják őket önéletrajzokkal, így bőven van miből válogatniuk. Ha az önéletrajzod (és a mot.lev.-ed) semmivel nem tűnik ki a többi közül, akkor tényleg kicsi az esélye, hogy válaszoljanak.


Meg aztán az se mindegy, milyen állásról van szó, ahhoz hogyan passzol a képzettséget, a tapasztalataid, az érdeklődésed, a motivációd, stb., szóval ez egy nagyon soktényezős egyenlet. Persze tény, a munkaadók is lehetnek bunkók (és ez sajna nem is olyan nagyon ritka), viszont azért az sem teljesen biztos, hogy te viszont mindent abszolút jól csinálsz.


Ajánlom figyelmedbe (nem, ez nem fizetett hirdetés) Baráth András Gerilla önéletrajz blogját. Ingyen is sok hasznos infót szerezhetsz onnan, még csak meg sem kell feltétlenül rendelned a fizetős cuccait. Sokat segíthet az álláskeresésben.

2012. jan. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én vagy 100 helyre elküldtem (nem túlzás), válasz nélkül.

Rövid távra kerestem munkát, ezért azokat pályáztam, amit a legtöbben, recepciós, ilyenek.

Egyszer felhívtak, hogy megpályáztam náluk egy recepciós állást (egy hónapja) hát, azt már betöltötték, de az önéletrajzomat olvasva egy komolyabb állást szeretnének nekem ajánlani... Nemzetközi rendezvényszervező cég volt. Nagyon jó ajánlatot kaptam, a diplomámhoz is illett, de nem tudtam elfogadni, mert mire kezdtem volna, már külföldre költöztem. Azóta is bánom őszintén szólva, hogy egy ilyen ajánlatot visszautasítottam. Mert külföldön a legalján vagyok.

Na, szóval vannak még csodák felénk is.

30 után nem szabad feladni.

2012. jan. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én küldött önéletrajz alapján kaptam meg a mai állásomat.


Véleményem szerint minden cég a maximumig emelte ma már profitorientáltságát és a költséghatékonyságát ami azt jelenti, hogy az ismerős-alapú elhelyezkedés már lényegesebben kevesebb aránnyal bír.


Az e-mail-es önéletrajznak több előnye is van: Gyorsabban feldolgozza a fogadó fél és neked sem kell feleslegesen nyomtatgatni és postázni. Szerintem ne vesd el az e-mail-es lehetőségeket!


1-1 álláshíretésre nálunk is 60-90 pályázat érkezik. Udvarias lenne mindenkit visszahvni az eredménnyel kapcsolatban, de erre sajnos ma már se idő, se kapacitás az érintett osztályokon.


30 elutasítás, vagy vissza nem hívás még nem ok a csüggedésre. Vagy nem a tudásodnak és tapasztalatodnak megfelelő helyre küldted őket, vagy az önéletrajzzal van a gond, vagy egyszerűen sok a veled egy szintű pályázó. Millió oka lehet :)


Kitartást!

2012. jan. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én már nagyon sok helyre küldtem el így én sem nagyon kapok visszajelzéseket, de voltam már interjún is, de még nem találtam munkát :( 3 hónapja keresek. Kitartás!
2012. jan. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy cégnek küldtem el az önéletrajzomat e-mailben, 3 nap elteltével telefonon közélték, hogy minden papírjaimmal fáradjak be hozzájuk.
2012. szept. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!