Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ügynöki munka, MLM - ez nem...

Ügynöki munka, MLM - ez nem elkeserítő?

Figyelt kérdés

Adtam már be a pályázatom irodai munkatárs, asszisztens, adminisztrátor, ügyfélszolgálatos munkakörre is. Általában sokat adok be, hogy hamar munkát találjak. De ahova csak behívnak adott munkakörbe, mindig kiderül, hogy a pozíció ügynöki, MLM munkát takar.

Kezdem unni. Írjam bele a levélbe legközelebb, ha ügynöki munkát takar a pozíció, nem kell visszajelezni, vagy mi? Nekem is pénzbe kerül, hogy elmenjek az állásinterjúra, és úgy dühít, hogy mindig kiderül ez, vagy azt kérik, hogy fizessek be egy kezdő összeget (több ezer forint) és akkor elkezdhetek dolgozni.


2012. jan. 11. 09:05
 1/4 anonim válasza:

Szia sorstárs!

Én egy idő után megtanultam kiszűrni azokat a hirdetéseket, amik ilyesmit takarnak, és olyanokra nem küldöm el a jelentkezésemet. Ha pedig ők hívnak, akkor az lehet gyanús, hogy nem azt kérdezik, h mikor tudsz bejönni, hanem hogy holnap 2-re tudsz menni? Az meg nagyjából azt jelenti, hogy szervezett, csoportos randid lesz.

2012. jan. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Hogy lehet kiszűrni?

Mert a legtöbb, amire beadom, ilyen:

Belvárosi székhelyű iroda adminisztrátort, ügyfélszolgálatost keres. Jelentkezni ezen az e-mail címen (e-mai cím) vagy jeligével ellátott borítékon itt+itt lehet.


Vannak olyan hirdetések, mint ez:

"Pénzügyi területen tevékenykedő belvárosi iroda 20 fő munkatársat vesz fel. Jó kommunikációs képesség, üzleties megjelenés." - na ilyet nem pályázok meg.


Most is több álláshirdetésre adtam be a pályázatom, de ebből már 1 MLM volt megint. Attól tartok az összes ügynöki érdekeltségű munkáltató visszajelez majd, és már belefáradtam, hogy azért járkáljak, hogy közöljék velem, hogy "ismerőseid körében értékesítsd, szervezd be az ismerőseid, stb.


Ezt hogyan lehet kivédeni? Tény, a legtöbbször olyan hirdetéseket pályázok meg, ami hirdetőújságban van. Sajnos az állásportálokra ritkán kerül fel olyan, ahol a céget is megnevezik, és rám passzol.

2012. jan. 11. 09:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs valami szakmád? Az általad írt munkák nagyon keresettek a munkavállalók körében, de nagyon kevés cég keres ilyen munkatársat. Így nem csoda, hogy pont ezek vannak tele mlm-es hirdetésekkel. Jobban járnál, ha szakmai munkát keresnél, ott valószínűleg magasabb a valós hirdetések aránya.
2012. jan. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van szakmám, de abban nem tudok elhelyezkedni, bármennyire is akarok.
2012. jan. 11. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!